Lodowy Smok | recenzja
Tytuł: Lodowy Smok
Autor: George R.R.Martin
Data publikacji: 19.11.2019
Gatunek: Fantasy
Ilość stron: 110


Książka dla dzieci w wykonaniu Martina? Oczywiście musiałam ją przeczytać! Po raz pierwszy została ona wydana w 2011 roku. W tym roku otrzymaliśmy ją jednak w nowej okładce i z przecudownymi ilustracjami od Luisa Royo. Jest to jego jedyny utwór przeznaczony dla młodszych czytelników.


Opis fabuły

Wyjątkowa dziewczynka uwielbia zimę. Czuje się najlepiej w mroźne poranki, przemierzając ośnieżone pola.

Zimowy smok, który nie cierpi ciepła. Gdzie się pojawia, tam nadciąga zamrożone pustkowie. 

Jedna nieprawdopodobna przyjaźń, która pozwoliła ocalić życia.


Opinia

Choć jest to publikacja skierowana do dzieci, dzięki baśniowej formie, docenią ją zarówno dojrzali, jak i nieco młodsi wielbiciele książek. Ciężko jest mi jednoznacznie stwierdzić, kto jest jej docelowym odbiorcą. Zawiera zarówno brutalne i mroczne elementy, jak i nieco przewidywalną fabułę.


Warto pamiętać, że "Lodowy Smok" pochłonie czytelnika na niewiele ponad pół godziny, ze względu na niewielką ilość stron, dużą czcionkę i ogrom ilustracji, które zapierały dech w piersi. Zdecydowanie pomogły mi w całkowitej imersji w zimową krainę. Było ich zaskakująco wiele i niezwykle to doceniam! Pięknie dopełniło to całość z pozoru lekko prezentującej się noweli. 


Martin skupił się głównie na zarysowaniu wojny i konfliktów. Zobrazowano nam ruchy wojsk i obrażenia dzielnych żołnierzy. Brakowało mi jednak rozwinięcia relacji rodzinnych Adary. Pomimo wielu krzywd, wszyscy darzyli się ogromną miłością. Ucieszyłby mnie większy wgląd w ich życie. Podobne odczucia miałam względem relacji głównej bohaterki i zimowego smoka. W przebłyskach przedstawiono ich interakcje, a całą resztę pozostawiono odbiorcy do dopowiedzenia.


Nieczęsto zdarza mi się to mówić, ale ta pozycja zyskałaby na wartości, gdyby była nieco obszerniejsza. Obecność wątków takich jak niezrozumienie, konflikt, strata i depresja jest ważna i cieszę się, że się tam znalazły. Nie pogardziłabym jednak ich rozbudowaniem. 


Ocena końcowa
(7/10)

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję
Znalezione obrazy dla zapytania zysk i ska

Komentarze

 1. Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (Search Engine Optimization), to niezwykle ważny aspekt w świecie online. Dzięki właściwej optymalizacji, Twoja strona może zyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą widoczność i więcej ruchu. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa SEO i dlaczego jest to kluczowe dla sukcesu Twojej strony internetowej.
  1. Co To Jest SEO?

  SEO, czyli Search Engine Optimization, to zestaw strategii i praktyk mających na celu poprawę widoczności witryny w wynikach wyszukiwania w przeglądarkach internetowych, zwłaszcza w Google. Istnieją dwie główne kategorie SEO:

  SEO na stronie (On-Page SEO): Dotyczy optymalizacji treści, struktury i elementów technicznych na stronie internetowej, aby zwiększyć jej atrakcyjność dla wyszukiwarek.

  SEO poza stroną (Off-Page SEO): Obejmuje działania poza stroną, takie jak zdobywanie linków zwrotnych od innych witryn, aby budować autorytet i zaufanie.

  3. Dlaczego SEO Jest Kluczowe?

  SEO jest kluczowe dla każdej witryny internetowej z wielu powodów:

  Zwiększona Widoczność: Poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania przekłada się na większą widoczność Twojej witryny. Użytkownicy częściej klikają na strony znajdujące się na pierwszej stronie wyników.

  Wiarygodność i Zaufanie: Strony wysoko w wynikach wyszukiwania są często postrzegane jako bardziej wiarygodne i godne zaufania.

  Ruch na Stronie: Lepsza widoczność oznacza więcej odwiedzin na Twojej stronie, co może prowadzić do większej liczby klientów lub czytelników.

  Konwersje: Optymalizacja SEO może poprawić jakość ruchu na stronie, co może zwiększyć liczbę konwersji, czyli zamiany odwiedzających w klientów lub subskrybentów.

  Koszty Reklamy: Skuteczne SEO może pomóc w obniżeniu kosztów reklamy online, ponieważ strona może zdobywać ruch organiczny bez konieczności płacenia za reklamy.

  4. Kluczowe Elementy SEO

  W celu osiągnięcia sukcesu w SEO, konieczne jest zrozumienie kluczowych elementów i czynników wpływających na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Oto niektóre z nich:

  Słowa Kluczowe: Wybór odpowiednich słów kluczowych, które są związane z tematem Twojej witryny i popularne wśród użytkowników.

  Jakość Treści: Tworzenie wartościowej i unikalnej treści, która odpowiada na pytania i potrzeby użytkowników.

  Linki Zwrotne: Budowanie naturalnych i wartościowych linków prowadzących do Twojej strony.

  Optymalizacja Techniczna: Upewnienie się, że strona jest odpowiednio zoptymalizowana pod kątem szybkości ładowania, responsywności i czytelności kodu.

  Struktura Strony: Zapewnienie przejrzystej i łatwej do nawigacji struktury strony.

  Mobilna Optymalizacja: Dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych, ponieważ wiele wyszukiwań odbywa się na smartfonach.

  Analiza Danych: Regularna analiza danych, aby śledzić wyniki SEO i dostosowywać strategię.

  5. Białe Kapelusze vs. Czarne Kapelusze

  W SEO istnieją dwie główne kategorie praktyk: "białe kapelusze" (white hat) i "czarne kapelusze" (black hat). Białe kapelusze to etyczne i zgodne z wytycznymi Google metody optymalizacji, które budują długotrwały i trwały sukces. Czarne kapelusze to próby manipulacji algorytmami wyszukiwarek, które mogą prowadzić do kary w postaci utraty widoczności w wynikach.

  Dlatego ważne jest, aby stosować tylko "białe kapelusze" praktyki SEO, które pozwalają na budowanie trwałego sukcesu i zachowanie dobrej reputacji online.
  Podsumowanie

  SEO to skomplikowany, ale niezwykle istotny aspekt działalności online. Działając zgodnie z wytycznymi Google i kładąc nacisk na wartościową treść oraz jakość użytkownika, możesz poprawić widoczność swojej strony internetowej i osiągnąć sukces online. Pamiętaj, że SEO to proces, który wymaga cierpliwości i stałego monitorowania, ale efekty mogą być znaczące w postaci większej widoczności, ruchu i konwersji. Polecam https://dobresklepy-seo.blogspot.com/2023/09/jak-zdobywac-linki-do-swojej-strony-www.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty