Czerwiec 2022 - Książkowe zapowiedzi

 


Premiery polskojęzyczne


"Heartstopper. Tom 4" - Alice OsemanData premiery: 01.06.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Charlie i Nick są gotowi, żeby powiedzieć te dwa wyjątkowe słowa.

Ale życie to nie bajka – tych dwoje musi się jeszcze wiele nauczyć o miłości.

Charlie nie wierzył, by Nick mógł odwzajemnić jego uczucie, ale teraz są już oficjalnie parą. Charlie jest coraz bliżej wypowiedzenia dwóch magicznych słów: „Kocham cię”.

Nick czuje podobnie, ale ma dużo na głowie: martwi go nie tylko coming out przed ojcem, ale też fakt, że Charlie może cierpieć na zaburzenia odżywiania.

Kiedy lato przechodzi w jesień i zaczyna się nowy rok szkolny, Charlie i Nick muszą się wiele nauczyć o tym, co oznacza miłość."Ludzie, których spotykamy na wakacjach" - Emily HenryData premiery: 01.06.2022

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Nie ma chyba na świecie dwóch bardziej od siebie różnych osób niż Poppy i Alex.

Ona jest duszą towarzystwa, ON woli spędzić wieczór z książką. Ona marzy o podróżach po całym świecie, ON najchętniej zaszyłby się we własnym mieszkaniu. Kiedy jedenaście lat temu dzielili podróż w rodzinne strony, rozkwitła między nimi przyjaźń. Przez większość roku mieszkają daleko od siebie. Ona w Nowym Jorku, ON w ich rodzinnym mieście. Jednak co wakacje spotykają się, aby spędzić wspólnie niezapomniany letni tydzień.

Przynajmniej kiedyś tak było.

Dwa lata temu wszystko się popsuło. W tym ich przyjaźń. Od tamtego czasu ze sobą nie rozmawiają. Chociaż Poppy ma wszystko, o czym marzyła, czuje, że jej życie straciło blask. Popularny blog, wymarzona praca i podróże po całym świecie nie przynoszą jej szczęścia. Kiedy przyjaciółka pyta ją o ostatnie chwile szczęścia, Poppy wie, że były to wakacje z Aleksem. Dlatego postanawia odnowić kontakt. Prosi Aleksa, żeby po raz ostatni spędzili razem letnie dni.

Poppy ma tydzień, aby wszystko naprawić.

Musi tylko przemilczeć jedną wielką kwestię, która zawsze stała na drodze ich prawie idealnej przyjaźni. Czy coś może pójść nie tak?"Dom nieba i oddechu. Część 2" - Sarah J. MaasData premiery: 01.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu ziemi i krwi, Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji i jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić.

Bryce Quinlan i Hunt Athalar wraz z wierną drużyną przyjaciół i tych, którzy ich wspierają, wchodzą na nowy poziom gry. To już nie jest tylko bunt przeciwko Asterii. Dzięki odkryciu przez Bryce najpilniej strzeżonej tajemnicy gwiezdnych najeźdźców sprawa nabiera kosmicznego wymiaru i wraca do korzeni – do historii Midgardu w jej niesfałszowanej wersji. Do prawdziwego pochodzenia ras. Bohaterowie już wybrali – będą walczyć o wszystko. Tyle, że wymiary tej walki przerastają to, czego do tej pory doświadczyli.


"Cesarstwo piasku" - Tasha SuriData premiery: 01.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Mehr jest półsierotą, nieślubną córką cesarskiego urzędnika. Jest cicha, na pozór pokorna i ma macochę, która robi co może, by zamienić jej życie w piekło. Ale, wbrew pozorom, to nie jest kolejna wersja baśni o Kopciuszku.

Bo Mehr ma też moc, którą odziedziczyła po wygnanej matce. W jej żyłach płynie pradawna magia, przekazywana z pokolenia na pokolenie od czasów, gdy bogowie stąpali po ziemi między ludźmi. I wcale nie jest pokorna.

Kiedy historia zatoczy koło a ludzka nienawiść sięgnie po krew Mehr, dziewczyna będzie musiała wykorzystać wszystkie swe zdolności, siłę woli i błyskotliwy umysł, by ratować swoje życie i przyszłość ukochanej, młodszej siostry.

W świecie, w którym cierpienie jest nieodłączną częścią życia, w którym nienawiść karmi ludzi niczym chleb a mówienie prawdy wiąże się z nieuchronnymi konsekwencjami, dziewczyna taka jak Mehr ma tylko dwie drogi: może wygrać albo umrzeć. Przy czym w drugim przypadku, nikt nie uroni po niej choćby jednej łzy.


"Sezon luster" - Anna-Marie McLemoreData premiery: 01.06.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Ciela miała kiedyś magiczny dar. Wiedziała, jaki wypiek przypadnie do gustu klientom piekarni, w której pracowała, zanim jeszcze złożyli zamówienie. Cały jej świat rozpadł się w momencie napaści seksualnej. Dziewczynę prześladują wspomnienia tamtej nocy. Nie może też przestać myśleć o chłopaku, który był na tej samej imprezie i przeżył to samo, co ona.

Dziewczyna wie, co dokładnie się wtedy wydarzyło. On niczego nie pamięta.

Jednak kiedy Lock pojawia się w jej szkole, Ciela postanawia mu pomóc, a między nimi rodzi się delikatna relacja. Wspólne rozmowy przynoszą im ukojenie. Razem znajdują siłę, by przeciwstawić się tym, którzy wydarzenia tamtej nocy uważali za żart i dobrą zabawę.


"Drapieżne bestie" - Ayana GrayData premiery: 01.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić zaciągnięte przez rodzinę długi i odzyskać upragnioną wolność. Gdy pewnego wieczoru okrutny właściciel Zoo grozi jej bliskim, Koffi uwalnia moc, której nie rozumie.

Ekon, syn zasłużonego bohatera, chce wstąpić w szeregi Synów Sześciu i zostać wojownikiem. W dniu, w którym przystępuje do ostatniego rytuału przejścia, na drodze do realizacji planu staje mu pożar Nocnego Zoo, Shetani – niebezpieczny potwór terroryzujący miasto - i dziewczyna, która ma moc, by przegonić bestię.

Splot okoliczności sprawia, że dwoje nastolatków łączy siły. Koffi i Ekon – zachowując w tajemnicy swoje prawdziwe motywy – postanawiają wspólnie pokonać Shetaniego.

Wyruszają do Dżungli spowitej magią i niezliczonymi niebezpieczeństwami. Rozpoczyna się polowanie, w czasie którego granica między myśliwymi a ofiarą powoli się zaciera, a nastolatkowie odkrywają o wiele więcej niż się spodziewali.


"Splątana opowieść" - Rachel Burge
Data premiery: 01.06.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Czasem wystarczy chwila, by nasze życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni…

Tego doświadcza Marta, która po upadku z drzewa przestaje widzieć na jedno oko. Zyskuje jednak pewną moc - po dotknięciu ubrania danego człowieka jest w stanie odczytać jego emocje i wspomnienia. By odkryć tajemnicę swojego talentu, wraca na miejsce wypadku. Tam dowiaduje się, że jej ukochana babcia nie żyje, a w posiadłości pomieszkuje ekscentryczny chłopak. Niezwykłe wydarzenia zmuszają Martę i nieznajomego do opuszczenia chaty, ale poza nią czai się przerażające monstrum… Marta decyduje się zmierzyć z poplątanymi wątkami swojego życia, ale im więcej się dowiaduje, tym trudniej jest jej wydostać się ze spirali wszechogarniającego ją chaosu. Czy uda się jej poznać sekret swojej zdolności?

„Splątana opowieść” to porywająca, mroczna i momentami przerażająca historia, która pokazuje, że prawda, nawet ta pełna najbardziej poplątanych wątków, zawsze wyjdzie na jaw. To trzymająca w napięciu opowieść łącząca współczesną Norwegię z nordycką mitologią, przenosząca czytelnika w świat magii, tajemnic i dawnych wierzeń. Ta historia wciąga od pierwszej strony i na długo pozostawia poczucie niepokoju niczym ciemność czająca się w lesie…

Trigger warnings: alkoholizm, drastyczne sceny, śmierć i przemoc, znęcanie się nad dziećmi, rozwód, poronienie, okultyzm.


"Władczyni dusz" - Adalyn GraceData premiery: 08.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Jestem słusznym wyborem. Jedynym wyborem. I będę chronić swoje królestwa.

Amora Montara zostanie królową.

Księżniczka królestwa wysp Visidia całe życie spędziła na ćwiczeniach, by zostać Władczynią dusz. Wszyscy, prócz niej, mogą wybrać rodzaj magii, którą będą się posługiwać. Aby zapewnić sobie tytuł następczyni tronu, musi udowodnić, że potrafi panować nad niebezpieczną magią dusz.

Podczas ostatecznej próby ponosi porażkę i zostaje zmuszona do ucieczki. Zawiera układ z tajemniczym piratem, Bastianem. Musi udowodnić, że zdolna jest rządzić.

Żeglowanie pośród wysp jest jednak bardziej niebezpieczne, niż się księżniczce zdawało. Destrukcyjna nowa magia rośnie w siłę, a jeśli Amora chce ją zwyciężyć, będzie musiała stawić czoła legendarnym potworom i mściwym syrenom. W przeciwnym wypadku zaryzykuje losy królestwa i na zawsze straci szansę na koronę.


"Wilczy trop" - Patricia BriggsData premiery: 10.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

W stadzie wilkołaków Omega jest jak szaman wśród ludzi - ponad podziałami, rozgrywkami i wewnętrznymi walkami. Omega jest silna, niezależna i odważna. Jest siłą i harmonią swojego stada. Chyba, że zostanie przez to stado złamana. Wtedy przyniesie mu zagładę.

Anna Latham była rozsądną dziewczyną i nie wierzyła w istnienie wilkołaków. Do dnia, kiedy nie została brutalnie zaatakowana i przemieniona. Nowe życie okazało się czymś znacznie gorszym, niż najczarniejsze opowieści grozy.

Doprowadzona do skraju wytrzymałości dziewczyna robi coś, czego nigdy nie zrobiłby żaden wilkołak - łamie zakaz Alfy swojego stada. To jedno zdarzenie zmieni całe jej życie.

Wydaje się, że teraz wszystko się ułoży: koszmar stada z Chicago się skończył, u jej boku pojawił się Towarzysz, o jakim marzyłaby każda wilczyca a ośnieżone góry Montany zapraszają do radosnej gonitwy za zwierzyną.

Niestety, istnieją na świecie rzeczy straszniejsze od wilkołaka. I Anna za chwilę się o tym przekona.


"Zew wilka" - Anthony RyanData premiery: 10.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Vaelin Al Sorna jest żywą legendą. To pod jego dowództwem obalane są imperia, to jego ofiara uratowała Zjednoczone Królestwo przed zagładą. Teraz Vaelin prowadzi spokojne życie, dni wojowania ma za sobą.

Lecz zza morza docierają wieści o armii zwanej Stalową Hordą dowodzoną przez człowieka, który uważa się za boga. Kiedy Vaelin dowiaduje się, że Sherin, kobieta, którą utracił przed laty, wpadła w ręce Hordy, postanawia stawić czoło potężnemu nowemu zagrożeniu.

W tym celu odbywa podróż do Kupieckich Królestw, dziwnego kraju, którym rządzą honor i intrygi. Podczas gdy bębny wojny niosą się echem po krainach rozdzieranych przez konflikt, Vaelin przekonuje się, że są bitwy, których nie może wygrać.


"A Vow So Bold and Deadly" - Brigid KemmererData premiery: 14.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Trzeci tom niesamowitej serii fantasy The Cursebreakers

Zbliża się moment starcia dwóch królestw, lojalność zostaje poddana próbom, miłość jest zagrożona, a śmiertelny wróg powraca.

Emberfall się rozpada, rozdarte pomiędzy tych, którzy wierzą, że Rhen jest pełnoprawnym księciem a tych, którzy są skłonni rozpocząć nową erę pod rządami Greya, prawowitego dziedzica. Grey zgodził się zaczekać dwa miesiące, zanim zaatakuje Emberfall, a w tym czasie Rhen odwraca się od wszystkich – nawet od Harper, podczas gdy ona desperacko próbuje pomóc mu odnaleźć ścieżkę wiodącą do utrzymania pokoju.

Jednocześnie Lia Mara zmaga się z trudami rządzenia Syhl Shallow łagodniejszymi metodami niż jej matka. Lecz po latach cieszenia się pokojem, po tym, jak magia została wypędzona z kraju, niektórzy z poddanych są wściekli na młodą królową, że posiada księcia władającego magią oraz scravera u swojego boku. Kiedy zbliża się czas wypełnienia ultimatum Greya, Lia Mara zadaje sobie pytanie, czy potrafi być królową, jakiej potrzebuje jej kraj.


"Wampiry nie starzeją się nigdy. Opowiadania na ząb" - Samira Ahmed, Dhonielle Clayton, Tessa Gratton, Mark Oshiro, Julie Murphy, Rebecca Roanhorse, Laura Ruby, Victoria SchwabData premiery: 14.06.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Mroczny humor i przerażające historie dla fanów wampirów w każdej możliwej odsłonie

Wyśmienity zbiór mrożących krew w żyłach opowieści, napisanych przez najpopularniejszych autorów literatury dla młodzieży. W "Rodzie Czarnych Szafirów" Dhonielle Clayton odkrywa sekretny świat wampirów oraz magię kryjące się za drzwiami Nowego Orleanu. Poznajmy "Chłopców z Krwawej Rzeki" Rebekki Roanhorse oraz ich kuszącą moc i straszliwe ofiary. A w "Pierwszym zabójstwie" V.E. Schwab bądźmy świadkami wielowiekowej walki wampirów z ich zabójcami oraz zakazanej miłości wywołującej dreszcz emocji. Wampiry czające się w mediach społecznościowych, wampiry głodne czegoś więcej niż krwi, wampiry ujawniające się i szykujące do pierwszego zabójstwa – ten fantastyczny zbiór daje nową interpretację wiekowej klasyki. Oto ewolucja wampira – i rewolucja na kartach papieru!


"Park jurajski" - Michael CrichtonData premiery: 15.06.2022

Gatunek: Fantasy, Science fiction


Opis wydawcy:

Dzięki zaangażowaniu ekscentrycznego milionera na niewielkiej wyspie w pobliżu Kostaryki powstaje Jurassic Park, którego największą atrakcją są żywe dinozaury, sklonowane za sprawą DNA pozyskanego z krwi zatopionych w bursztynie owadów. Niestety stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli – dinozaury wydostają się na wolność i rozpoczynają polowanie na inne stworzenia oraz... ludzi.

W latach dziewięćdziesiątych XX wieku od tej książki Michaela Crichtona zaczęła się wielka, trwająca do dziś fascynacja prehistorycznym światem dinozaurów. Niewątpliwy udział miała w tym znakomita ekranizacja powieści w reżyserii Stevena Spielberga.


"Księga nocy" - Holly BlackData premiery: 15.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Fantasmagoryczny mroczny świat zdrady i spisków, w którym grasuje bezwzględny potwór kradnący cienie!

Nie ma takiego zamka, którego Charlie Hall nie potrafiłaby otworzyć. Ani księgi, której nie zdołałaby ukraść. Ani błędnej decyzji, jakiej by nie podjęła.

Dawniej wysługiwała się umbromantom, czyli magom nakazującym cieniom zaglądać do zamkniętych pokoi, dusić ludzi we śnie i czynić jeszcze potworniejsze rzeczy.

Umbromanci zazdrośnie strzegą swoich sekretów, powstał nawet z tego powodu specyficzny czarny rynek grimoire’ów. Aby wejść w posiadanie tajemnej wiedzy innych magów, potrzebują takiej dziewczyny, jak Charlie.

Charlie próbuje się odciąć od dawnych błędów, ale jako barmanka w nocnym klubie wciąż porusza się w kręgach zdecydowanie zbyt bliskich mrocznego półświatka.

Jednocześnie jej siostra rozpaczliwie pożąda magii, zaś pozbawiony cienia i prawdopodobnie duszy chłopak Charlie znika bez śladu.

Kiedy powracają upiory przeszłości, Charlie na powrót schodzi do budzącego grozę świata mordu i fałszu.

Teraz Charlie musi się zmagać z sobowtórami, szalonymi miliarderami, umbromancją oraz ludźmi, których kocha najbardziej na całym świecie. Stawką jest przetrwanie oraz sekret, który daje władzę nad światem cieni.


"She Drives Me Crazy" - Kelly QuindlenData premiery: 15.06.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki!

Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok.

Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny, siedemnastoletnia Scottie sądzi, że najgorsze już się stało. Niespodzianka! Ledwie chwilę później udaje się jej wjechać w zderzak samochodu należącego do jej szkolnej nemezis, równie pięknej, co wrednej czirliderki, Irene Abraham.

Dziewczyny łączy trudna przeszłość oraz nieskrywana wzajemna niechęć. Ostatnim, o czym marzą, są wspólne podróże do szkoły… A jednak zostają do nich zmuszone. Samochód Irene ląduje w warsztacie, Scottie nie ma więc innego wyjścia niż robić za taksówkę. Przynajmniej tak to widzą matki nastolatek.

Sytuacja okazuje się jednak mieć swoje plusy. Scottie marzy o tym, by odegrać się na toksycznej byłej, a także przestać być szkolnym pariasem. Irene brakuje kasy na naprawę wozu i jej kariera czirliderki staje pod znakiem zapytania. Dziewczyny mogą sobie pomóc… Tyle że okazuje się to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

W końcu nikt nie mówił, że udawanie związku przed całym liceum należy do rzeczy łatwych.

Im głębiej Scottie i Irene brną w intrygę, tym więcej dowiadują się o sobie samych.

Niektóre odkrycia zaś okazują się całkiem niespodziewane.


"Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole" - Sonora ReyesData premiery: 15.06.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?

Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego eyelinera niż z tego, że jest jedną z niewielu meksykańskich dzieciaków w nowej, w większości białej, bardzo majętnej katolickiej szkole. Na szczęście nikt nie wie, że jest lesbijką i Yami woli, żeby tak pozostało.

Po tym, jak została odrzucona przez najlepszą przyjaciółkę, Yami ma nowe priorytety przed przejściem do Slayton Catholic: uchronić swojego brata od kłopotów, sprawić, by jej mama była dumna i, co najważniejsze, nie zakochiwać się. To prawda, że nigdy nie była świetna w żadnej z tych rzeczy, ale to już jest problem dla Przyszłej Yami, prawda?

Rzecz w tym, że trudno udawać, że jest się hetero, kiedy Bo, jedyna otwarcie queerowa osoba w całej szkole, jest tak denerwująco perfekcyjna! I mądra. I utalentowana. I słodka. Tak czy inaczej, Yami nie popełni ponownie tego samego błędu, oj nie. Jeśli wiadomość o jej orientacji dotrze do jej mamy, Yami może stawić czoła czemuś o wiele gorszemu niż odrzucenie. Zatem często będzie musiała pytać: CBZHD? Co By Zrobiła Heteroseksualna Dziewczyna?


"Przysługa dla Czarnoksiężnika" - Magdalena KubasiewiczData premiery: 25.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Wścibska uczennica, Uczeń Czarnoksiężnika na progu i morderstwa na warszawskich ulicach – to sporo problemów jak na jedną wiedźmę.

W domu Jagody Wilczek już od jakiegoś czasu zamieszkuje Sonia, czarownica mający wielki talent zarówno do rzucania klątw, jak i do pakowania się w tarapaty. Teraz w gościnę przybywa jeszcze czarnoksiężnik, któremu bardzo zależy, by ukryć się przed światem – zwłaszcza magiczną policją. Co to ma wspólnego z brutalnymi zabójstwami wiedźm, które giną w niemagicznej części Warszawy? Kto kręci się wokół mieszkania Jagody? I czy w starciu z mordercą wystarczy magia klątw?


"Wzór na miłość" - Christina LaurenData premiery: 06.06.2022

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Jak znaleźć drugą połówkę?

Samotna mama Jess Davis jest specjalistką od analizy danych, ale musiała zaakceptować fakt, że nie ma matematycznej formuły na miłość i namiętność. Z trudem łączy wychowywanie córki z pracą, nic więc dziwnego, że jej życie uczuciowe nie istnieje. Kiedy kolejna randka kończy się katastrofą, Jess jest gotowa się poddać i zrezygnować z wyczerpujących poszukiwań.

Nieoczekiwanie Jess dowiaduje się o istnieniu prężnej nowej firmy zajmującej się dobieraniem ludzi w pary na podstawie kodu DNA. To rozwiązanie ma odmienić świat randkowania i może być szansą dla Jess. Nagle bowiem znalezienie drugiej połówki nie wydaje się być poza jej zasięgiem…

Poprawiająca nastrój i inteligentna powieść o tym, że naszym przeznaczeniem może okazać się ostatnia osoba, którą o to podejrzewamy.


"Dłoń Króla Słońca" - J.T. GreathouseData premiery: 29.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Kiedy wszyscy chcą, żebyś był spełnieniem ich oczekiwań, tym czego pragniesz najmocniej jest odnalezienie swojej drogi i życie według własnych zasad.

Nazywam się Wen Olcha. Nazywam się też Głupi Kundel.

Ojciec szykował dla mnie przyszłość w elitarnym gronie Sieneńczyków służących cesarzowi. Babcia, która sama porzuciła wszystko i dołączyła do nayeńskiego ruchu oporu, przygotowywała mnie do walki z cesarskim imperium. Matka, ślepa na okrucieństwo, chciała tylko tego, co bezpieczne i wygodne.

Mogłem spełniać cudze marzenia, mogłem walczyć wraz z jednymi albo przyłączyć się do drugich. Mogłem patrzeć, jak ich wojna pochłania kolejne ofiary. Ale nie mogłem przestać marzyć o magii. Wolnej, przerażającej, fascynującej, dającej moc i potęgę.

Przez całe życie zmagałem się z ograniczeniami na ścieżkach, które zostały wybrane za mnie. Opór był jedyną drogą ku wolności.

Ta historia może skończyć się na tysiąc sposobów – ja mam za nic je wszystkie.


Premiery anglojęzyczne"This Vicious Grace" - Emily Thiede Data premiery: 28.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Three weddings. Three funerals. Alessa’s gift from the gods is supposed to magnify a partner’s magic, not kill every suitor she touches.

Now, with only weeks left until a hungry swarm of demons devours everything on her island home, Alessa is running out of time to find a partner and stop the invasion. When a powerful priest convinces the faithful that killing Alessa is the island’s only hope, her own soldiers try to assassinate her.

Desperate to survive, Alessa hires Dante, a cynical outcast marked as a killer, to become her personal bodyguard. But as rebellion explodes outside the gates, Dante’s dark secrets may be the biggest betrayal. He holds the key to her survival and her heart, but is he the one person who can help her master her gift or destroy her once and for all?


"This Wicked Fate" - Kalynn Bayron Data premiery: 21.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

How much would you risk to save the ones you love? Would you tempt even the most dangerous fate?

Briseis has one chance to save her mother, but she'll need to do the impossible: find the last fragment of the deadly Absyrtus Heart. If she is to locate the missing piece, she must turn to the blood relatives she's never known, learn about their secret powers, and take her place in their ancient lineage. Briseis is not the only one who wants the Heart, and her enemies will stop at nothing to fulfill their own ruthless plans. The fates tell of a truly dangerous journey, one that could end in more heartache, more death. Bolstered by the sisterhood of ancient magic, can Briseis harness her power to save the people she loves most?


"The Blood Traitor" - Lynette Noni Data premiery: 14.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Kiva thought she knew what she wanted—revenge. But feelings change, people change... everything has changed.

After what happened at the palace, Kiva is desperate to know if her friends and family are safe, and whether those she wronged can ever forgive her. But with the kingdoms closer to the brink of war than they’ve ever been, and Kiva far away from the conflict, more is at stake than her own broken heart.

A fresh start will mean a perilous quest, forcing mortal enemies and uneasy allies together in a race against the clock to save not just Evalon, but all of Wenderall. With her loyalties now set, Kiva can no longer just survive—she must fight for what she believes in. For who she believes in. But with danger coming from every side, and the lives of everyone she loves at risk, does she have what it takes to stand, or will she fall?


"Blade Breaker" - Victoria Aveyard Data premiery: 28.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

In the sequel to Realm Breaker, a divided world must rally, an unstoppable enemy must be defeated, and the fate of the world rests on a blade’s edge.

Andry, a former squire, continues to fight for hope amid blood and chaos.

Dom, a grieving immortal, strives to fulfill a broken oath.

Sorasa, an outcast assassin, faces her past when it returns with sharpened teeth.

Valtik, an old sorceress, summons a mighty power.

And Corayne, a pirate’s daughter with an ancient magic in her blood, steps closer to becoming the hero she’s destined to be.

Together they must assemble an army to face Queen Erida and Taristan’s wicked forces. But something deadly waits in the shadows, something that might consume the world before there’s any hope for victory.


"We All Fall Down" - Rose SzaboData premiery: 07.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

In River City, where magic used to thrive and is now fading, the witches who once ruled the city along with their powerful King have become all but obsolete. The city's crumbling government is now controlled primarily by the new university and teaching hospital, which has grown to take over half of the city.

Moving between the decaying Old City and the ruthless New, four young queer people struggle with the daily hazards of life―work, school, dodging ruthless cops and unscrupulous scientists―not realizing that they have been selected to play in an age-old drama that revives the flow of magic through their world. When a mysterious death rocks their fragile peace, the four are brought into each other's orbits as they uncover a deeper magical conspiracy.

Devastating, gorgeous, and utterly unique, We All Fall Down examines the complex network of pain created by power differentials, even between people who love each other―and how it is possible to be queer and turn out just fine. 


"The Dream Runners" - Shveta Thakrar Data premiery: 28.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Seven years ago, Tanvi was spirited away to the subterranean realm of Nagalok, where she joined the ranks of the dream runners: human children freed of all memory and emotion, charged with harvesting mortal dreams for the consumption of the naga court.

Venkat knows a different side of Nagalok. As apprentice to the influential Lord Nayan, he shapes the dream runners’ wares into the kingdom’s most tantalizing commodity. And Nayan has larger plans for these mortal dreams: with a dreamsmith of Venkat’s talent, he believes he can use them to end a war between nagas and their ancient foe, the garudas.

But when one of Tanvi’s dream harvests goes awry, she begins to remember her life on Earth. Panicked and confused, she turns to the one mortal in Nagalok who can help: Venkat. And as they search for answers, a terrifying truth begins to take shape—one that could turn the nagas’ realm of dreams into a land of waking nightmare.


"Blood and Moonlight" - Erin BeatyData premiery: 28.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

In this medieval YA fantasy thriller, an orphan with a secret, magical sight gets caught between a mysterious genius and the serial killer he’s hunting.

Rising above the city of Collis is the holy Sanctum. And watching over its spires is Catrin, an orphan girl with unique skills—for she alone can spot the building’s flaws in construction before they turn deadly.

But when Catrin witnesses a murderer escaping the scene of his crime, she’s pulled into the web of a dangerous man who will definitely strike again. Assigned to capture the culprit is the mysterious, brilliant, and enigmatic Simon, whose insights into the mind of a killer are frighteningly accurate.

As the grisly crimes continue, Catrin finds herself caught between murderer and detective while hiding her own secret—a supernatural sight granted by the moon, destined to make her an outcast, and the only thing that might save her and those she loves from becoming the next victims...


"Rise of the Snake Goddess" - Jenny Elder Moke Data premiery: 07.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Samantha Knox is back for another adventure in this 1920s female-driven mystery-adventure series!

Sam Knox’s second adventure takes her to the island of Crete, just off the coast of Greece, where she discovers the ancient Snake Goddess’s golden girdle in the depths of a cave shrine that has been buried for decades. After having been belittled by her archaeology professor throughout her first college semester, Sam knows this triumph will prove her worth in the field, but before she can take credit for the find, the girdle is stolen and the island is hit with a series of earthquakes that don’t feel quite geological.

Soon Sam, Bennett and Jo are embroiled in a wild hunt―one that takes them to tiny island shops, a glamorous auction party and a near fiery death―to find the girdle before someone can use it to raise an ancient goddess from her slumber. The final battle features gryphons, a labyrinth, the minotaur of legend and lots of snakes. Lots.


"For the Throne" - Hannah F. Whitten Data premiery: 09.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

The First Daughter is for the Throne

The Second Daughter is for the Wolf...

Red and the Wolf have finally contained the threat of the Old Kings but at a steep cost. Red's beloved sister Neve, the First Daughter is lost in the Shadowlands, an inverted kingdom where the vicious gods of legend have been trapped for centuries and the Old Kings have slowly been gaining control. But Neve has an ally--though it's one she'd rather never have to speak to again--the rogue king Solmir.

Solmir wants to bring an end to the Shadowlands and he believes helping Neve may be the key to its destruction. But to do that, they will both have to journey across a dangerous landscape in order to find a mysterious Heart Tree, and finally to claim the gods' dark, twisted powers for themselves. 


"Hell Followed with Us" - Andrew Joseph White Data premiery: 07.06.2022

Gatunek: Horror


Opis wydawcy:

Prepare to die. His kingdom is near.

Sixteen-year-old trans boy Benji is on the run from the cult that raised him—the fundamentalist sect that unleashed Armageddon and decimated the world’s population. Desperately, he searches for a place where the cult can’t get their hands on him, or more importantly, on the bioweapon they infected him with.

But when cornered by monsters born from the destruction, Benji is rescued by a group of teens from the local Acheson LGBTQ+ Center, affectionately known as the ALC. The ALC’s leader, Nick, is gorgeous, autistic, and a deadly shot, and he knows Benji’s darkest secret: the cult’s bioweapon is mutating him into a monster deadly enough to wipe humanity from the earth once and for all.

Still, Nick offers Benji shelter among his ragtag group of queer teens, as long as Benji can control the monster and use its power to defend the ALC. Eager to belong, Benji accepts Nick’s terms…until he discovers the ALC’s mysterious leader has a hidden agenda, and more than a few secrets of his own.


"A Mirror Mended" - Alix E. HarrowData premiery: 14.06.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Zinnia Gray, professional fairy-tale fixer and lapsed Sleeping Beauty, is over rescuing snoring princesses. Once you’ve rescued a dozen damsels and burned fifty spindles, once you’ve gotten drunk with twenty good fairies and made out with one too many members of the royal family, you start to wish some of these girls would just get a grip and try solving their own narrative issues.

Just when Zinnia’s beginning to think she can't handle one more princess, she glances into a mirror and sees another face looking back at her: the shockingly gorgeous face of evil, asking for her help. Because there’s more than one person trapped in a story they didn’t choose. Snow White's Evil Queen has found out how her story ends, and she's desperate for a better ending. She wants Zinnia to help her before it’s too late for everyone. Will Zinnia accept the Queen's poisonous request and save them both from the hot-iron shoes that wait for them, or will she try another path?


Na jaką premierę Wy czekacie najbardziej? :)

Komentarze

  1. W maju i czerwcu jest tyle świetnych premier, na które czekam, że już nie nadążam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Z trochę innej beczki. Czy masz jakieś polecane agencje pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech? Tę znasz - https://arkadiacare.pl/ ? Gdzie aktualnie warto szukać zatrudnienia?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty