"Our Violent Ends. Burzliwe Zakończenia" - Chloe Gong | recenzja przedpremierowa

Tytuł: "Our Violent Ends. Burzliwe Zakończenia"

Autor: Chloe Gong

Data publikacji: 12.10.2022

Gatunek: Fantasy

Liczba stron: 580


Opis fabuły (od wydawcy)

Jest rok 1927, a Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji.

Juliette poświęciła swój związek z Romą i jest teraz całkowicie oddana swojej misji. Wystarczy jeden fałszywy krok, a jej kuzyn zajmie miejsce Juliette jako następca bossa Szkarłatnego Gangu. Jeśli Roma ma ocaleć, musi nadal pragnąć śmierci Juliette – osoby, która zabiła z zimną krwią jego najlepszego przyjaciela. Gdyby tylko Juliette naprawdę była winna zarzucanego jej czynu, łatwiej byłoby jej znosić tę nienawiść…

Roma nadal jest pogrążony w żałobie po śmierci Marshalla, a Benedikt praktycznie przestał się do niego odzywać. Roma jest zdeterminowany, aby wszystko naprawić, nawet jeśli to oznacza, że musi w zemście zabić dziewczynę, którą w takim samym stopniu kocha i nienawidzi.

W mieście pojawia się nowe zagrożenie, więc chociaż dzielą ich skrywane sekrety, Juliette musi nawiązać współpracę z Romą, aby raz na zawsze pozbyć się szantażysty. Szanghaj znajduje się na krawędzi upadku; Nacjonaliści zdobywają coraz większą władzę, z każdym dniem rozchodzą się nowe plotki o wojnie domowej, zaś gangom zagraża całkowita zagłada. Roma i Juliette muszą na chwilę odłożyć na bok własne emocje, aby zmierzyć się z potworami i machinacjami politycznymi. Nie zdołają się jednak ochronić przed powracającymi uczuciami.


Opinia

Miałam ogromne oczekiwania wobec sequelu mojego patronatu. Spodobał mi się on tak bardzo, że i nad nim sprawuję pieczę medialną!

Sama fabuła jest po prostu genialna. Myślę, że to kwestia mieszanki poszczególnych elementów lektury, takich jak gangi, otoczenie, przelewająca się krew i porywający romans. Chloe Gong umiejętnie połączyła je w całość i stworzyła historię nie do podrobienia. Nie tylko świetnie się przy niej bawiłam, ale wiem także, że zostanie ze mną na zawsze. Dlaczego? Ponieważ nie było w niej choćby jednego nudnego momentu! Ciągle coś się działo, a akcja pędziła przed siebie.

Mimo wartkiej akcji bywały momenty nieco wolniejsze, które pozwalały nam lepiej zapoznać się z bohaterami i jeszcze bardziej się do nich przywiązać. Powieść wyróżnia się właśnie złożonością postaci. Każda osoba, która pojawia się w lekturze, ma unikatowy charakter i dodaje smaku całej historii. Nawet bohaterowie poboczni są niezwykle intrygujący i posiadają rozbudowaną przeszłość i motywacje. Dzięki temu świat przestawiony staje się bardzo realistyczny oraz dynamiczny.

Aspektu, którego nie można odmówić książce to jej brutalność. Pasja i krew wylewają się ze stronic w równym stopniu. Szanghaj to miejsce pełne zbrodni, krzywdy i cierpienia. 

Romans był niczym wisienka na torcie. Jakże zakochana jestem w tej iście szekspirowskiej relacji! Tylko pisarka poradziła sobie lepiej niż Szekspir, ponieważ całym sercem przejmowałam się losami Romy i Juliette. Między nimi czuć było chemię. Co najlepsze, byli oni w stanie zabić dla tej drugiej osoby, co świadczy o ich dozgonnym oddaniu.

Fani polityki będą równie usatysfakcjonowani co fani fantastyki, ponieważ w książce pojawiają się zarówno mityczne, jak i ludzkie potwory. W mieście walczyli o władzę komuniści, nacjonaliści i gangi. Spory były piekielnie fascynujące, ale i okropne w skutkach.

Czego by o tej książce nie powiedzieć, robi ona ogromne wrażenie. Co ważniejsze, przyprawia o czytelniczego kaca giganta. Nie, nic nie jest w porządku i zapewne jeszcze przez długi czas nie otrząsnę się po wydarzeniach z "Burzliwych Zakończeń".


Ocena końcowa

(10/10)


Komentarze

  1. Dziś do mnie dotarła i już nie mogę się doczekać aż zacznę czytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. So while the machine is theoretically paying out more cash, the percentages are at all times within the house’s favor. Knowing the key arithmetic that a slot machine uses to create pseudorandom outcomes isn’t enough to assist 퍼스트카지노 hackers, though. That’s as a result of|as a result of} the inputs for a PRNG vary relying on the temporal state of every machine. The seeds are totally different at totally different occasions, for instance, as is the information culled from the inner clocks. So even if they perceive how a machine’s PRNG capabilities, hackers would also have to investigate the machine’s gameplay to discern its pattern. That requires both time and substantial computing power, and pounding away on one’s laptop in entrance of a Pelican Pete is an efficient way to attract the attention of on line casino safety.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty