Zapowiedzi Książek Marzec 2023 | nadchodzące premieryPolskie premiery


"Epoka mitu" - Michael J. Sullivan

Data premiery: 10.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę, nieodwołalnie się zmienia. Kto teraz ocali ludzkość przed unicestwieniem? Odważnych jest tylko garstka. Raithe, który waha się, czy przyjąć przeznaczoną mu rolę Zabójcy Bogów. Suri, młoda wieszczka dręczona wizjami nadchodzącej zagłady. I Persefona, która musi otrząsnąć się z żałoby, aby objąć przywództwo nad swoim ludem. Epoka Mitu dobiegła końca; nadszedł czas rebelii.


"Babel czyli o konieczności przemocy" - R.F. Kuang


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy, Fikcja historyczna


Opis od wydawcy:

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu?

Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem.

Robin, osierocony pół-chińczyk, trafia do Anglii, gdzie ma tylko jedno zadanie: uczyć się. Zdobywać wiedzę, poznawać nowe języki a potem odpracować dług wobec Imperium w oksfordzkim instytucie Babel. Wszystko zmienia się w dniu, a właściwie w nocy, gdy Robin poznaje pewnego człowieka. Bliźniaczo podobnego fizycznie, ale żyjącego według całkowicie innych zasad.

To spotkanie zrujnuje misternie budowany świat Robina. Obróci w niwecz jego poczucie sprawiedliwości, wypali złudne poczucie bezpieczeństwa i zmusi do zadania sobie pytania: komu należy się moja wierność?


"A jeśli jesteśmy złoczyńcami" - M.L. Rio


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Kryminał


Opis od wydawcy:

Elitarny college artystyczny, kolebka spektakularnych talentów i nieposkromionych ambicji. Siedmioro studentów aktorstwa, połączonych silną więzią przyjaźni, odgrywa w życiu podobne role jak na scenie: bohatera, złoczyńcy, tyrana, kusicielki, pierwszej naiwnej, statysty. Jednak z upływem czasu rywalizacja staje się bezwzględna, a uczucia – zabójcze. Gdy sztuka zaczyna niebezpiecznie ocierać się o życie, jeden z aktorów ginie. Pozostali mają przed sobą największe wyzwanie w swojej aktorskiej karierze: przekonać policję i siebie nawzajem, że są niewinni.

Dziesięć lat później: Oliver Marks wychodzi z więzienia. Odsiedział wyrok za morderstwo, które popełnił lub nie. W ostatni dzień odwiedza go człowiek, za sprawą którego trafił za kratki. Detektyw Colborne odchodzi na emeryturę, lecz wcześniej chce się dowiedzieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Dellecher Classical Conservatory.


"Verity" - Colleen Hoover


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Kryminał


Opis od wydawcy:

Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony.

Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity.

Odkrywając sekrety autorki, Lowen coraz bardziej pogrąża się w mroku i niebezpiecznie zbliża do jej męża Jeremy’ego. Aż w pewnym momencie staje się częścią życia Crawfordów, jeszcze bardziej niepokojącego niż thrillery Verity...


"To, co zostaje w nas na zawsze" - Lucy Score


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Literatura obyczajowa


Opis od wydawcy:

Knox lubi pić kawę w swoim własnym towarzystwie i tak samo spędza życie: samotnie. Jedyny wyjątek stanowi jego basset hound Waylon. Knox nie toleruje dram, zwłaszcza gdy przybierają postać niedoszłej panny młodej, która uciekła sprzed ołtarza.

Naomi znalazła się w jego orbicie nie tylko dlatego, że zwiała ze ślubnego kobierca. Chciała pomóc dawno niewidzianej siostrze bliźniaczce. Tak znalazła się w Knockemout - przaśnym, prowincjonalnym miasteczku w Wirginii, w którym nieporozumienia rozwiązuje się w staromodny sposób... za pomocą pięści i piwa. Zwykle właśnie w tej kolejności.

Na nieszczęście dla Naomi jej nieprzystosowana społecznie siostra nie zmieniła się ani na jotę. Przywłaszczywszy sobie samochód bliźniaczki, Tina zostawia jej niespodziankę. Siostrzenicę, o której istnieniu Naomi nie miała bladego pojęcia. Utknęła zatem na dobre w nieznanym mieście bez samochodu, pracy, planu i domu, za to z nad wiek dojrzałą jedenastolatką pod swoją opieką.

Knox ma swoje powody, dla których unika komplikacji. Skoro jednak życie Naomi zawaliło się na jego oczach, decyduje się w drodze wyjątku pomóc jej wyjść z opresji. A potem jego życie znowu zmieni się w spokojną, samotną egzystencję.

W każdym razie taki jest plan.


"Sześć szkarłatnych żurawi" - Elizabeth Lim


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Shiori, jedyna księżniczka Kiaty, skrywa sekret – w jej żyłach płynie magia.

Zazwyczaj udaje jej się to ukrywać, jednak w dniu ceremonii zaręczyn traci kontrolę. Na pierwszy rzut oka błąd Shiori wydaje się łutem szczęścia krzyżującym plany ślubu, którego nie chciała, ale zwraca on również uwagę Raikamy, jej macochy.

Raikama także włada magią, dużo mroczniejszą. Aby jej tajemnice nie wyszły na jaw, wypędza księżniczkę i rzuca klątwę. Zamienia braci Shiori w żurawie, ostrzegając dziewczynę, że nie wolno jej nikomu o tym mówić, ponieważ z każdym słowem wypowiedzianym na ten temat jeden z braci umrze.

Bez grosza przy duszy, pozbawiona głosu, samotna Shiori szuka swoich braci, a podczas podróży odkrywa spisek bardziej podstępny i złożony niż zdrada Raikamy. Tylko Shiori może uratować królestwo, ale aby to uczynić, musi zrobić dwie dwie rzeczy: zaufać komuś, z kim nie chciała mieć nic wspólnego, i zaakceptować magię, którą uczyła się przez całe życie powstrzymywać.


"Księżniczka dusz" - Alexandra Christo


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Przeklęta wiedźma. Zuchwały żołnierz. Nieśmiertelny król. 

Czy uda się im uciec przed przeznaczeniem i ocalić duszę? 

Selestra Somniatis jest szesnastoletnią wiedźmą. Uwięziona w zamku dziewczyna przygotowuje się do przejęcia funkcji swojej matki – ma się stać prawą ręką króla Serytha. Związana krwią, by kraść dusze dla nieśmiertelnego władcy, Wiedźma z Somniatis przepowiada śmierć uczestników Festiwalu Przepowiedni. Ucieczka przed przeznaczeniem to szansa na ocalenie duszy i kradzież nieśmiertelności Króla. Ale jeśli umrzesz, twoja dusza przepadnie. I chociaż tysiące próbowały, nikt nigdy nie pokonał śmierci. 

Nox Laedric to najlepszy żołnierz w Ostatniej Armii. Wierzy, że ma szansę przetrwać Festiwal i pokonać króla. Kiedy jednak Seryth nakazuje Selestrze przewidzieć jego śmierć, losy dwójki zostają splecione na zawsze. Żadne z nich nie jest bezpieczne.  

Muszą połączyć siły i zawrzeć sojusz, aby pokonać króla, uwolnić Sześć Wysp i… przeżyć. 


"Electric Idol" - Katee Robert


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Nowa, porywająca, zarazem grzeszna i słodka wersja opowieści o Erosie i Psyche.

Psyche wiedziała, że w końcu przyjdzie jej zmierzyć się z gniewem Afrodyty. Spotykając przypadkiem jej syna, Erosa, wplątuje się w niebezpieczną sytuację, która zdaje się być bez wyjścia. Jej serce będzie odtąd zagrożone... i to dosłownie.

Dla bosko przystojnego Erosa przelewanie krwi nigdy nie stanowiło problemu. Ale kiedy ma wykonać najnowsze zlecenie, po prostu nie jest w stanie tego zrobić. Czy ten sprzeciw nie będzie go kosztował zbyt wiele?


"Elfy Londynu" - Marta Dziok-Kaczyńska


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Współczesny Londyn, w którym elfy i ludzie żyją wspólnie, na podobnych zasadach. Stare, potężne elfickie rody niegdyś prowadziły ze sobą wojny, po których nastąpiły stulecia względnego spokoju. Jednak rany nie zabliźniają się łatwo, a w ostatnich czasach zdają się wręcz zaogniać. Rośnie też i umacnia się grupa radykalnych głosicieli wyższości rasowej elfów nad ludźmi.

Młoda elfka Arianrhod infiltruje organizację terrorystyczną, szukając osobistej zemsty. Tymczasem miasto staje się areną zakulisowych starć zwaśnionej elfickiej arystokracji. Arianrhod niechcący trafia w sam środek przygotowań wojennych.


"Pandora" - Susan Stokes-Chapman


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Powieść historyczna


Opis od wydawcy:

Londyn, 1799 rok. Dora Blake jest początkującą jubilerką. Mieszka z wujem w miejscu, w którym wcześniej znajdował się sklep z antykami prowadzony przez jej rodziców. 

Kiedy pod drzwi antykwariatu zostaje dostarczona tajemnicza grecka waza, Dora, zaintrygowana podejrzanym zachowaniem wuja, postanawia zgłębić historię naczynia.  

Zwraca się o pomoc do Edwarda Lawrence’a, młodego antykwariusza. Edward postrzega starożytny artefakt jako klucz do odblokowania swojej akademickiej przyszłości. Dora widzi w nim szansę na przywrócenie sklepowi dawnej świetności i ucieczkę przed złym wujem. 

To, co odkrywają, sprawia, że Dora zaczyna kwestionować wszystko, w co wierzyła na temat swojego życia, rodziny i świata, jaki znała. Z czasem uświadamia sobie, że nie bez powodu pewne tajemnice zostały przed laty zakopane, a niektóre drzwi zamknięte. 


"Żelazna wdowa" - Xiran Jay Zhao


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy, Sci-fi


Opis od wydawcy:

Największym zaszczytem dla dziewczyny z Huaxii jest elekcja na konkubinę-pilotkę, której rolą będzie wspierać pilota Poczwarki — olbrzymiej, zmiennokształtnej machiny wojennej. Za ich pomocą ludzkość walczy z obcymi, którzy grasują za Wielkim Murem. Zaszczyt ten jednak często kończy się śmiercią, toteż kiedy siostra osiemnastoletniej Zetian zostaje zabita przez jednego z najlepszych pilotów, dziewczyna zaciąga się, by ją pomścić.

Zetian zyskuje miano Żelaznej Wdowy. Władze, żeby okiełznać jej potęgę, przydzielają ją do Li Shimina, najsilniejszego i najbardziej kontrowersyjnego pilota w Huaxii. Zetian jednak łatwo się nie poddaje. Wykorzystuje moc – zarówno swoją, jak i Shimina – by przeżyć kolejne próby zamachów na swoje życie i w końcu odkryć, dlaczego system pilotowania Poczwarek jest zależny od wysysania energii życiowej dziewcząt. Aż wreszcie spróbuje go zniszczyć…

Odkrywa przy tym coś, czego nikt się nie spodziewał.


"Dziewczyny, którymi byłam" - Tess Sharpe


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Nora, znana również jako Rebecca, Samantha, Haley, Katie i Ashley – dziewczyny, którymi była – jako córka zawodowej oszustki i naciągaczki zawsze wychodzi z opresji obronną ręką. Kiedy wraz z Wesem (byłym chłopakiem) i Iris (nową dziewczyną) trafia w sam środek napadu na bank i wszyscy troje zostają zakładnikami, Nora będzie musiała wykorzystać wszystko, czego nauczyło ją życie.

Przestępcy nie mają pojęcia, z kim będą musieli się zmierzyć…


"Lista szczęścia" - Rachael Lippincott


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Emily i jej mama zawsze uważały się za szczęściary. Nie tylko za sprawą ćwierćdolarówki, która zawsze zapewniała im wygraną w ich ukochanym bingo. Ale szczęście mamy wyczerpało się trzy lata wcześniej, kiedy przegrała starcie z rakiem i odeszła bezpowrotnie.

Główną bohaterkę poznajemy latem poprzedzającym powrót do ostatniej klasy szkoły średniej, a Emily tego powrotu nie wyczekuje ani trochę. Na oczach całej szkoły zrobiła coś, przez co rozstała się z Mattem – świetnym chłopakiem i ulubieńcem jej mamy – i zraziła do siebie wszystkich znajomych. Poza tym ojciec Emily postanawia wreszcie sprzedać rodzinny dom i pozbywa się rzeczy po matce; rzeczy, z którymi Emily wiąże wiele cudownych wspomnień. Dziewczyna jest zdruzgotana tym, że ma wyrzucić albo wydać tyle cennych pamiątek i ma wrażenie, że jeśli tak dalej pójdzie, po matce (jej przyjaciółce i powierniczce) zostanie jej tylko ćwierćdolarówka.

W maleńkim miasteczku Huckabee w Pensylwanii czuje się sama, samotna i wykluczona. Wszystko nabiera rumieńców, kiedy na lato przyjeżdża Blake, córka najlepszego przyjaciela ojca i dziewczyna, którą Emily znała w dzieciństwie. Równocześnie Emily znajduje wśród rzeczy po mamie pewną listę – listę zadań na lato stworzoną przez jej matkę przed ostatnią klasą, gdy miała tyle lat co Emily teraz. Blake wpada na pomysł, żeby Emily spróbowała tę listę powtórzyć, a dziewczyna zapala się do tego pomysłu. Dzięki temu Emily będzie mogła pozbyć się strachu przed pewnymi rzeczami, przypomnieć sobie, co to znaczy być radosnym i spontanicznym, a poprzez fakt dzielenia tych samych wariackich zadań poczuć, że dzieli z mamą podobne przeżycia.

Wraz z realizacją kolejnych zadań dziewczyna odkrywa w sobie mnóstwo emocji, które tłumiła przez ostatnie trzy lata, ale pogłębia też więź z Blake, która z dnia na dzień staje jej się coraz bliższa i to w sposób, o jakim Emily nawet nie pomyślała. Nagle Emily musi się zmierzyć z jeszcze jednym wyzwaniem – jak zaakceptować głęboko skrywaną część siebie, której nie zdążyła wyjawić osobie, z którą była najbliżej.


"Foul Lady Fortune. Nikczemna Fortuna" - Chloe Gong


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Cztery lata temu Rosalind Lang otarła się o śmierć, ale poddana dziwnemu eksperymentowi nie dość, że uratowała życie, to jeszcze zyskała pewne  nietypowe właściwości. Teraz, aby zadośćuczynić za dawno popełnioną zdradę, wykorzystuje swoje umiejętności jako zabójczyni pracująca dla swojego kraju.

Kiedy jednak Cesarska Armia Japońska rozpoczyna inwazję na Chiny, Rosalind otrzymuje nową misję. Seria morderstw, których sprawcami mogą być Japończycy, budzi zaniepokojenie w Szanghaju. Zgodnie z nowymi rozkazami Rosalind ma przeniknąć do powiązanej z Cesarstwem Japonii agencji prasowej i znaleźć osoby odpowiedzialne za działania terrorystyczne.

Aby odsunąć od siebie podejrzenia, musi udawać żonę innego szpiega nacjonalistów, Oriona Honga, a chociaż jego nonszalancja i maniery playboya doprowadzają ją do furii, zgadza się z nim współpracować w imię wyższego dobra. Jednakże Orion ma własne plany, zaś Rosalind skrywa tajemnice, których nie zamierza ujawniać. Dwójka szpiegów stara się dotrzeć do sedna spisku, ale z czasem zaczyna się przekonywać, że cała ta intryga ma znacznie większy zasięg i jest bardziej przerażająca niż przypuszczali.


"Legendy & Latte" - Travis Baldree


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Znużona dziesięcioleciami walk, krwawymi wyprawami i nieustannymi awanturami orczyca Viv uznaje, że nadeszła pora zawiesić miecz na kołku. Chce zrealizować swoje marzenie – zamierza otworzyć pierwszą kawiarnię w mieście Thune. Mimo że nikt tam nie ma bladego pojęcia, czym jest kawa…

Jednak na tym zupełnie nowym, nieznanym szlaku nawet najdzielniejsza z wojowniczek nie poradzi sobie sama. Na drodze do sukcesu Viv stają jej rywale – dawni i nowi. Mroczne podziemie Thune może sprawić, że orczycy łatwo będzie znów chwycić za miecz, a przecież obiecała sobie, że więcej tego nie zrobi.

Dlatego właśnie, jak mawia stare porzekadło, przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. A jej członkowie mogą nadejść z najmniej oczekiwanych kierunków. Nieważne, czy ściągnie ich pradawna magia, smakowite słodkości czy też świeżo zaparzona kawa – staną się dla Viv bardziej nieodzowni, niż sobie wyobrażała. Bo prawdziwą nagrodą w wędrówce są ci, których spotykamy po drodze.


"Potworem rodzisz się albo stajesz" - Tanvi Berwah


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Przez całe życie walczyła z potworami, ale nikt nie przygotował jej na okrucieństwo ludzi, którzy staną na jej drodze.

Koral każdego dnia ryzykuje życiem, aby zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo i zdobyć środki na leczenie swojej młodszej siostry Lirii. Morskie bestie, na które poluje, odgrywają kluczową rolę w Wyścigu Chwały – podwodnych igrzyskach, w których uczestniczą wyłącznie szlachetnie urodzeni mieszkańcy Solonii.

Gdy stan Lirii gwałtownie się pogarsza, Koral postanawia złamać wszelkie zasady i zawalczyć o zwycięstwo w Wyścigu. Jednym z jej rywali okazuje się Dorian – chłopak, z którym dawniej łączyła ją wyjątkowa relacja.

Na oczach żądnych krwi widzów Koral rozpoczyna walkę z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby zdobyć bogactwo i wieczną chwałę.

Jak daleko będzie musiała się posunąć, aby ocalić siostrę?

I kim lub czym stanie się w drodze po zwycięstwo?


"Fragile Heart" - Mona Kasten


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Minęły trzy miesiące, od kiedy Adam zerwał kontakt z Rosie. Słowa jego listu pożegnalnego nadal odbijają się echem w jej głowie, a serce boli tak samo, jak pierwszego dnia po rozstaniu. Rosie tęskni za głębokimi rozmowami, jakie ze sobą prowadzili, i za bliskością, jaka łączyła ich nawet wtedy, gdy w rzeczywistości dzieliły ich tysiące kilometrów. Audycja, którą Rosie prowadzi w radiu internetowym i którą – po nieudanym wywiadzie ze Scarlet Luck – niestrudzenie próbuje wznowić, daje jej przynajmniej krótką chwilę zapomnienia. Ale właśnie wtedy, kiedy zaczyna wierzyć, że mogłaby kiedyś przeboleć stratę Adama, ten ponownie się do niej odzywa i momentalnie wszystkie uczucia, nadzieje i marzenia, które tak bardzo próbowała stłumić, wracają. Ale czy istnieje dla nich jakakolwiek szansa, skoro  nadal wydaje się, że dzielą ich całe światy?


"Miasto Jadeitu" - Fonda Lee


Data premiery: 10.03.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Jadeit jest krwią podtrzymującą życie wyspy Kekkon. Wydobywano go, handlowano nim, kradziono go i zabijano dla niego już od stuleci. Od równie dawna honorowi wojownicy zielonej kości, jak rodzina Kaulów, wykorzystują go do zwiększania swych magicznych możliwości i obrony wyspy przed cudzoziemskim najazdem.

Teraz jednak wojna się skończyła i nowe pokolenia Kaulów musi walczyć o władzę nad tętniącą życiem stolicą Kekonu. Obchodzą ich jedynie obrona własnej rodziny, kontrola nad rynkiem jadeitu oraz panowanie nad należącymi do nich dzielnicami. Starodawne tradycje nie grają wielkiej roli w tym zmieniającym się szybko kraju.

Gdy pojawia się nowy potężny lek pozwalający wszystkim, nawet cudzoziemcom, nosić jadeit, długotrwała rywalizacja między klanami Kaulów i Aytów przeradza się w otwartą wojnę. Jej wynik rozstrzygnie o losie wszystkich zielonych kości oraz całego Kekonu.


"Klub smutnych duchów" - Lize Meddings


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Komiks


Opis od wydawcy:

To był jeden z tych dni – tak złych, że ledwo można wstać z łóżka. Takich, w których nawet wyjście z domu wydaje się być najtrudniejszą z walk. A kiedy już uda się wyjść na zewnątrz, absolutnie wszystko sprawia, że od razu tego żałujemy. Ale nawet najgorszego dnia może stać się coś zaskakującego. Coś, co odmieni nasze życie. Na zatłoczonej imprezie, na której czujemy się przeraźliwie samotni, możemy dostrzec po drugiej stronie pokoju duszę podobną sobie. I wspólnie założyć tajne stowarzyszenie dla niespokojnych i samotnych. Klub dla tych, którzy myślą, że nigdzie nie należą.


"Złote enklawy" - Naomi Novik


Data premiery: 07.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Szkoła dla wybrańców obdarzonych magicznymi zdolnościami, gdzie porażka oznacza... śmierć!

Na pozór wszystko ułożyło się dobrze. El, wbrew przepowiedni, nie została potwornie złą czarownicą. Nie pozabijała enklawowców, tylko ich uratowała, wyprowadziła uczniów ze Scholomance i zadbała o ich bezpieczeństwo. W enklawach na świecie powinny zapanować pokój i harmonia.  

Ale tak się nie stało. Zamiast El ktoś inny zaczął realizować plan zniszczenia enklaw. Uratowani czarodzieje są zagrożeni i w każdej chwili może wybuchnąć totalna wojna. Po cudownej ucieczce ze Scholomance El musi znaleźć sposób, żeby tam wrócić. Wygląda na to, że edukacja w niczym jej nie pomoże, bo żadna szkoła nie zdoła przygotować człowieka do ratowania świata…


"Głask" - Akwaeke Emezi


Data premiery: 16.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Aniołem może być każdy. Potworem również.

Na świecie nie ma już potworów - a przynajmniej tak się mówi dzieciom z Lucylii. Dżam i jej najlepszy przyjaciel Odkupiciel dorastali w przeświadczeniu, że ich miasto jest oazą spokoju i bezpieczeństwa. Wszystko się zmienia, gdy Dżam spotyka Głaska, stwora, który narodził się z obrazu jej matki i z kropelki krwi dziewczyny. Głask jest łowcą - przybył do Lucylii, by zapolować na kryjącego się gdzieś w mieście potwora. Co zrobi Dżam, gdy okaże się, że wszystkie tropy prowadzą do domu Odkupiciela? Czy uda jej się odkryć prawdę i jednocześnie ochronić przyjaciela?


"Warkocz ze szmaragdowego morza" - Brandon Sanderson


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Proste życie Warkocz na wyspie na szmaragdowym oceanie wypełniały proste przyjemności – zbieranie kubków przywożonych przez marynarzy z odległych krain i słuchanie opowieści przyjaciela Charliego. Ale kiedy ojciec zabiera Charliego w podróż, aby znaleźć mu narzeczoną, i dochodzi do tragedii, Warkocz musi ukryć się na statku i odnaleźć Czarodziejkę ze śmiertelnie niebezpiecznego Nocnego Morza. Czy Warkocz uda się pozostawić za sobą proste życie i znaleźć sobie miejsce pośród piratów na oceanach zarodników, gdzie kropla wody może oznaczać natychmiastową śmierć?


"Córka z Włoch" - Soraya Lane


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Literatura obyczajowa


Opis od wydawcy:

Włochy, rok 1946.

„Estee, kupiłem ten pierścionek wiele lat temu, w dniu, gdy zobaczyłem cię na scenie La Scali. Jesteś jedyną kobietą, jaką kiedykolwiek kochałem”. Estee rozpaczliwie pragnęła go zobaczyć, ale zamiast tego sięgnęła po dłoń Felixa i delikatnie zamknęła w niej pudełeczko. „Nie”, szepnęła. „Chcę, żebyś oświadczył mi się dopiero wtedy, kiedy będziesz naprawdę wolny”.

Londyn, współcześnie.

Lily, która właśnie dostała wezwanie, by stawić się w jednej z londyńskich kancelarii adwokackich, nie ma pojęcia, że jej życie wkrótce na zawsze się odmieni. Na miejscu dowiaduje się od prawnika, że jej babcia urodziła się w Hope House, przytułku dla niezamężnych matek, i otrzymuje pudełko, które zawiera wskazówki dotyczące jej prawdziwego pochodzenia i dziedzictwa. Znajduje w nim kartkę z oryginalnym przepisem i coś, co może być programem teatralnym mediolańskiej La Scali.

Podróż do Włoch i praca w jednej z tamtejszych winnic to tylko pretekst – Lily jest zdeterminowana, by odkryć tajemnicę swojej przeszłości. Właściciele winnicy, a szczególnie ich czarujący syn, Antonio, oferują jej pomoc. To od nich dowiaduje się, że przepis należał do zamożnej rodziny Rossich, właścicieli kilku piekarni, otwartych w okolicy tuż po drugiej wojnie światowej. Antonio okazuje się nieocenionym przewodnikiem i towarzyszem poszukiwań i zabiera ją do miejsca, gdzie dawniej mieszkali Rossi.

Dla wciąż żyjących członków tej rodziny pojawienie się młodej Brytyjki jest szokiem. Receptura, którą im pokazuje, budzi smutne wspomnienia o nieszczęśliwej miłości dwojga młodych ludzi, Estee i Felixa. O dziecięcej przyjaźni, która rozwinęła się w pełen pasji gorący romans. O rodzinie, którą rozdzieliło bogactwo, i parze kochanków, którzy byli gotowi poświęcić wszystko dla miłości.

Czy znając tragiczną przeszłość swojej rodziny i wiedząc, kim naprawdę jest, Lily odważy się podążyć za głosem serca?


"Luminariusze" - Susan Dennard


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Nie wszystkie potwory można zabić – i nie wszystkie koszmary przychodzą po zmroku…

Szesnastoletnia Winnie Wednesday marzy o wstąpieniu w szeregi Luminariuszy – prastarej organizacji, która chroni mieszkańców Hemlock Falls przed ożywającymi każdej nocy potworami i koszmarami z lasu. Jednak musi najpierw przejść serię prób i dowieść swej lojalności. Problem polega na tym, że nikt w mieście nie ułatwi zadania córce zdrajcy i wyrzutkowi.

Jedyną osobą, która może jej pomóc w treningu łowcy koszmarów, jest Jay Friday, dawny przyjaciel, chłopak słynący z trudnego charakteru, ale i z nieprzeciętnych umiejętności. Wydaje się, że wie on o mrocznym lesie więcej niż wszyscy… Jay i Winnie staną razem twarzą w twarz z tajemnicami lasu, a na to, co w nim odkryją, nikt nie jest gotowy.

A ty? Masz dość odwagi, by stawić czoła koszmarom?


"Gra środkowa" - Seanan McGuire


Data premiery: 17.03.2023

Gatunek: Fantasy, Sci-fi


Opis od wydawcy:

Poznajcie Rogera. Chłopca, któremu władanie słowami i językami przychodzi z łatwością, i który rozumie prawa rządzące światem poprzez potęgę opowieści.

Poznajcie Dodger, jego bliźniaczkę. Liczby są jej światem, jej obsesją. Wszystko, co rozumie, rozumie dzięki potędze matematyki.

Roger i Dodger nie do końca są ludźmi, choć sami nie zdają sobie z tego sprawy. Nie do końca są także bogami. Niezupełnie. Jeszcze nie.

Poznajcie Reeda, równie biegłego w sztuce alchemii jak jego poprzedniczka. To on stworzył Dodger i jej brata, choć nie jest ich ojcem. Niezupełnie. Jednak Reed ma plan: pragnie zaczekać, aż bliźnięta osiągną pełnię swych mocy, by zagarnąć ją dla siebie.

Boskość jest osiągalna. Módlmy się, żeby tak się nie stało.


"Srebrna maska" - Holly Black & Cassandra Clare


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Sekrety ranią ich strażnika bardziej, niż myślisz…

Callum jeszcze nie był w tak poważnych tarapatach. Sekret dotyczący jego prawdziwej natury wyszedł na jaw i wszyscy zwrócili się przeciwko niemu. Wzbudza strach w sercach osób, które podejrzewają go o wszystko, co najgorsze. Jest więziony i przesłuchiwany, bo każdy chce wiedzieć, co zamierza Constantine. Call nie zna jego planów, mimo że jest z nim połączony.

Kiedy w zaskakujących okolicznościach Call odzyskuje wolność, musi wybrać, czy pozostać wiernym przyjaciołom i nauczycielom z Magisterium, którzy się go wyrzekli, czy zaryzykować życie tych, których kocha, by wypełnić plan Constantine’a. Potężna magia może na zawsze zmienić świat magów. Call musi zdecydować, jak tę moc wykorzystać.


"Neremore. Kruk" - Helly Creagh


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Trudno byłoby znaleźć bardziej różniące się osoby niż Isobel i Varren. Ona – roześmiana, popularna czirliderka i on – ponury, milkliwy got. Decyzją nauczyciela tych dwoje zostało przydzielonych do szkolnego projektu z literatury, a więc musieli jakoś się dogadać. A przynajmniej spróbować. Isobel sama nie wiedziała, kiedy zafascynował ją zamknięty w sobie chłopak, jego wyobraźnia, którą poznawała z podglądanych ukradkiem szkiców i rysunków, z rozmów o jego fascynacjach literackich. Poruszający i przyciągający związek ślicznej dziewczyny i szkolnego outsidera okazał się niejednoznaczny i fascynujący oboje. Ale niepokojący świat, mroczny, zagadkowy, pełen dziwnych postaci rodem z najkoszmarniejszych opowieści Edgara Allana Poe coraz silniej oplatał Varrena, przenikał jego umysł, wciągał go w swoją przestrzeń z pogranicza jawy i snu. Isobel otrzyma tylko jedną szansę, by wydrzeć Varrena z koszmarów, jakie powołał do życia…


"Jutro, jutro i znów jutro" - Gabrielle Zevin


Data premiery: 14.03.2023

Gatunek: Literatura piękna


Opis od wydawcy:

Kiedy Sam i Sadie, dwoje zauroczonych sobą przyjaciół, staje się partnerami w świecie

projektowania gier wideo, niespodziewany sukces przynosi im nie tylko sławę i radość, ale też stawia przed nimi najtrudniejszą życiową układankę, w której trzeba pogodzić pracę, przyjaźń, rodzinę i miłość…

W mroźny grudniowy dzień na pierwszym roku studiów na Harvardzie Sam Masur wysiada z wagonu metra i w tłumie czekających na peronie ludzi widzi Sadie Green. Wykrzykuje jej imię. Dziewczyna przez chwilę udaje, że nie słyszała wołania, lecz potem się odwraca i gra się rozpoczyna: legendarna współpraca, która przyniesie im sławę. Przyjaciele, będący od dzieciństwa w zażyłej relacji, pożyczają pieniądze na wspólny projekt, otrzymują wsparcie od znajomych i jeszcze przed ukończeniem college’u tworzą swój pierwszy superprzebój – grę Ichigo. Z dnia na dzień świat leży u ich stóp. Sam i Sadie są młodzi, genialni, bogaci i sławni. To jednak nie ochroni ich przed przerostem twórczych ambicji i uczuciowymi zawodami …


"Bitterblue" - Kristin Cashore


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Magiczne dary, zaklęcia i namietności rządzą losami władców i poddanych całego królestwa.

Odkąd księżniczka Bitterblue i jej kraj zostały ocalone z łap króla Lecka, upłynęło osiem lat. Bitterblue jest teraz królową Monsei, a w jej kraju nareszcie panuje pokój. Niestety zły wpływ jej ojca, psychopaty obdarzonego mocą kontroli umysłów, trwa nadal.  

Przeszłość jest pełna mroku, a doradcy młodziutkiej królowej zamierzają ułaskawić łotrów z czasów Lecka i o wszystkim zapomnieć. Bitterblue, która chce zacząć rządzić samodzielnie, postanawia zakwestionować decyzje doradców. By poznać prawdę o swoim kraju, podejmuje wielkie ryzyko: zaczyna samotnie i w przebraniu wymykać się nocą z królewskiego zamku. 

Spotkanie z dwoma złodziejami, którzy kradną tylko to, co już zostało skradzione, odmienia życie Bitterblue na zawsze. Ta dwójka posiada ważne informacje na temat rządów Lecka, a jeden z nich, chłopak o nieznanym Darze, zdobywa także klucz do jej serca

Czy Bitterblue uleczy swoje królestwo? Czy pokona zaklęcie rzucone przez jej szalonego ojca?


"Cztery ciotki i trup" - Jesse Q. Sutanto


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Czy twoja rodzina byłaby gotowa zabić, żebyś była szczęśliwa?

Kiedy Meddy Chan przypadkowo zabija faceta, z którym umówiła się na randkę w ciemno, o pomoc zwraca się do swojej mamy. To w końcu z powodu jej intrygi w ogóle wylądowała na tej randce, więc niech teraz pomoże. Ta natomiast jak gdyby nigdy nic telefonuje do swoich sióstr i zaczyna się…

Hm, nie taki był plan.

Ukrywanie ciała okazuje się jednak trudniejsze, niż myślały, gdyż ich rodzinną firmę organizującą śluby czeka wesele roku.

To naprawdę najgorsza możliwa chwila.

Miejscem, gdzie ma się odbyć wesele, zarządza były facet Meddy, miłość jej życia. To bez wątpienia najgorszy moment na spotkanie go po latach… Prawda? Czy Meddy w końcu odzyska miłość i uszczęśliwi nadopiekuńczą rodzinkę?


"Golden Boys" - Phil Stamper


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Gabriel, Reese, Sal i Heath, mieszkają w niewielkim miasteczku w Ohio i przyjaźnią się od lat. Wiele ich łączy, wiele również dzieli. Choć wszyscy są gejami, co nie jest łatwe w małym Gracemont, i wszystkim zależy na dobrych ocenach, to jednak każdy z nich nieco inaczej patrzy na świat i inne ma wobec niego oczekiwania. Sal chciałby pójść do najlepszego college'u i zostać politykiem. Reese marzy o karierze artysty. Heath mierzy się właśnie z rozpadem własnej rodziny, a jedyną szansą na studia jest dla niego stypendium sportowe. Cierpiący na zaburzenia lękowe Gabriel nie wie do końca, kim właściwie jest.

W wakacje przed ostatnią klasą liceum, każdy z nich wyrusza w inną stronę świata, by przeżyć swoją wielką przygodę. Reese będzie uczył się projektowania graficznego w Paryżu. Gabriel udaje się do Bostonu, by zostać wolontariuszem w organizacji non-profit. Celem Sala jest Kapitol, gdzie czeka go posada stażysty jednego z senatorów. Heath zaś... Cóż, Heath wybiera się na Florydę, do miejscowości Daytona Beach, by pomóc ciotce w jej salonie z automatami do gry.


"The Agathas. Śledzwo w Castle Cove" - Kathleen Glasgow & Liz Lawson


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Co zrobiłaby Agatha Christie? Takie pytanie zadała sobie Alice Ogilvie zeszłego lata, kiedy rzucił ją Steve, gwiazda koszykówki. Potem Alice zniknęła. To, dokąd poszła podczas swojej pięciodniowej nieobecności, jest tajemnicą w Castle Cove.

Teraz zniknęła kolejna dziewczyna Steve'a: Brooke Donovan. I tym razem nie zanosi się na to, by Brooke miała wrócić...

Policja jest przekonana, że to Steve stoi za zniknięciem, ale Alice nie jest tego taka pewna, a mając po swojej stronie Iris, swoją korepetytorkę, może uda jej się udowodnić swoją teorię.

Policja ignoruje wiele wskazówek, a lista podejrzanych jest długa. Jasne jest tylko to, że wszystko jest wielką tajemnicą; Agatha Christie nigdy by tego nie zignorowała. Tylko że Alice i Iris nie mają pojęcia, jak wiele skrywa miasteczko Castle Cove... ani w jak wielkie niebezpieczeństwo mogą się wpakować...


"The Wedding Date. Randka w ciemno" - Jasmine Guillory


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Miłość nie była częścią tej umowy...

Normalnie Alexa Monroe nie zgodziłaby się pójść na ślub z facetem, z którym utknęła w windzie. Jednak Drew Nichols ma w sobie coś takiego, że trudno mu się oprzeć.

Drew zostaje bez partnerki tuż przed weselem swojej byłej. Jednak nagła awaria prądu sprawia, że znajduje idealną kandydatkę na dziewczynę na niby.

Alexa i Drew bawią się w swoim towarzystwie lepiej, niż zakładali, jednak Drew musi wrócić do Los Angeles, gdzie pracuje jako pediatra, a Alexa, szefowa sztabu burmistrza, jest potrzebna w Berkeley. Szkoda tylko, że nie mogą przestać myśleć o sobie nawzajem…

Relacja dwójki profesjonalistów na ważnych stanowiskach znajduje się na prostej drodze do katastrofy. Czy ich związek na odległość dobiegnie końca, czy jednak porzucą oczekiwania i odkryją, czego tak naprawdę pragną?


"Alex Neptun i złodziej smoków" - David Owen


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Literatura dziecięca, Fantasy


Opis od wydawcy:

Alex Neptun ma tylko jednego zaciekłego wroga, a jest nim… ocean, który przy każdej okazji próbuje wciągnąć chłopca w śmiertelną pułapkę. Alex trzyma się więc z dala od wody, co nie jest łatwe, gdy mieszka się w nadmorskim miasteczku… Wkrótce jednak będzie musiał pokonać swój lęk, by uratować wodnego smoka uwięzionego w starym miejskim akwarium na szczycie wzgórza.


"Dzień nastania nocy" - Samantha Shannon


Data premiery: 08.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Tunuva Melim, siostra Zakonu, przez pięćdziesiąt lat przygotowywała się do walki z wyrmami – ale od czasu pokonania Bezimiennego na świecie nie pojawił się żaden z nich. Młode pokolenie zaczyna kwestionować zasadność istnienia Zakonu.

Na północy Sabran Ambitna poślubia nowego króla Hróth, by ocalić chylące się ku upadkowi królowiectwo. Ich córka Glorian pozostaje w cieniu rodziców – zgodnie ze swoją intencją.

Smoki Wschodu od wieków trwają w uśpieniu. Dumai zamieszkuje na Seiiki w górskiej świątyni, której wierni usiłują zbudzić bogów z Długiego Snu – jednak ktoś z przeszłości jej matki zmierza jej na spotkanie.

Gdy wraz z erupcją Góry Trwogi nastają czasy terroru i przemocy, kobiety muszą stawić im czoła i obronić ludzkość przed śmiertelnym zagrożeniem.


"Najzimniejszy dotyk" - Isabel Sterling


Data premiery: 22.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa, Fantastyka


Opis od wydawcy:

Elise Beaumont jest przeklęta. Przy każdym dotyku doświadcza śmierci swoich bliskich. Po utracie brata – śmierci, którą przewidziała, ale której nie była w stanie zapobiec – desperacko usiłuje pozbyć się swojego strasznego daru bez względu na koszty.

Claire Montgomery również ma wyjątkowy związek ze śmiercią – głównie dlatego, że już nie żyje. W każdym razie z technicznego punktu widzenia. Claire jest wampirzycą i została wyznaczona przez Zasłonę, aby pomóc Elise w opanowaniu rzadkich mocy Wyroczni Śmierci.

Początkowo Elise niechętnie współpracuje z wampirzycą, jednak kiedy przewiduje morderstwo, chce za wszelką cenę powstrzymać brutalną śmierć, nawet jeśli musi poświęcić własną przyszłość i liczyć na pomoc Claire.

Problem w tym, że Claire i Elise nie są jedynymi paranormalnymi w mieście – zabójca chodzi po ulicach, a wampirzyca nie może się oprzeć uczuciu, które przyciąga ją do Elise, i nie jest to głód krwi. Gdy dziewczyny zbliżają się do siebie, Elise zaczyna się zastanawiać, czy naprawdę da radę zaufać komuś, kto może ją tak łatwo zabić. Komuś, kto może mieć klucz do wyjaśnienia tajemniczej śmierci jej brata. 
Premiery anglojęzyczne"The Foxglove King" - Hannah Witten


Data premiery: 07.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

When Lore was thirteen, she escaped a cult in the catacombs beneath the city of Dellaire. And in the ten years since, she’s lived by one rule: don’t let them find you. Easier said than done, when her death magic ties her to the city.

Mortem, the magic born from death, is a high-priced and illicit commodity in Dellaire, and Lore’s job running poisons keeps her in food, shelter, and relative security. But when a run goes wrong and Lore’s power is revealed, she’s taken by the Presque Mort, a group of warrior-monks sanctioned to use Mortem working for the Sainted King. Lore fully expects a pyre, but King August has a different plan. Entire villages on the outskirts of the country have been dying overnight, seemingly at random. Lore can either use her magic to find out what’s happening and who in the King’s court is responsible, or die.

Lore is thrust into the Sainted King’s glittering court, where no one can be believed and even fewer can be trusted. Guarded by Gabriel, a duke-turned-monk, and continually running up against Bastian, August’s ne’er-do-well heir, Lore tangles in politics, religion, and forbidden romance as she attempts to navigate a debauched and opulent society.

But the life she left behind in the catacombs is catching up with her. And even as Lore makes her way through the Sainted court above, they might be drawing closer than she thinks.


"A House with Good Bones" - T. Kingfisher


Data premiery: 28.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Samantha Montgomery pulls into the driveway of her family home to find a massive black vulture perched on the mailbox, staring at the house.

Inside, everything has changed. Gone is the eclectic warmth Sam expects; instead the walls are a sterile white. Now, it’s very important to say grace before dinner, and her mother won’t hear a word against Sam’s long-dead and little-missed grandmother, who was the first to put down roots in this small southern town.

The longer Sam stays, the stranger things get. And every day, more vultures circle overhead…


"Flowerheart" - Catherine Bakewell


Data premiery: 14.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Clara’s magic has always been wild. But it’s never been dangerous. Then a simple touch causes poisonous flowers to bloom in her father’s chest.

The only way to heal him is to cast an extremely difficult spell that requires perfect control. And the only person willing to help is her former best friend, Xavier, who’s grown from a sweet, shy child into a mysterious and distant young man.

Xavier names a terrible price in return, knowing Clara will give anything to save her father. As she struggles to reconcile the new Xavier with the boy she once loved, she discovers their bargain is only one of the heavy secrets he’s hiding. And as she hunts for the truth, she instead finds the root of a terrible darkness that’s taken hold in the queendom—a darkness only Clara’s magic is powerful enough to stop.


"The Witch and the Vampire" - Francesca Flores


Data premiery: 21.03.2023

Gatunek: Fantasy, Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Ava and Kaye used to be best friends. Until one night two years ago, vampires broke through the magical barrier protecting their town, and in the ensuing attack, Kaye’s mother was killed, and Ava was turned into a vampire. Since then, Ava has been trapped in her house. Her mother Eugenia needs her: Ava still has her witch powers, and Eugenia must take them in order to hide that she's a vampire as well. Desperate to escape her confinement and stop her mother's plans to destroy the town, Ava must break out, flee to the forest, and seek help from the vampires who live there. When there is another attack, she sees her opportunity and escapes.

Kaye, now at the end of her training as a Flame witch, is ready to fulfill her duty of killing any vampires that threaten the town, including Ava. On the night that Ava escapes, Kaye follows her and convinces her to travel together into the forest, while secretly planning to turn her in. Ava agrees, hoping to rekindle their old friendship, and the romantic feelings she'd started to have for Kaye before that terrible night.

But with monstrous trees that devour humans whole, vampires who attack from above, and Ava’s stepfather tracking her, the woods are full of danger. As they travel deeper into the forest, Kaye questions everything she thought she knew. The two are each other's greatest threat—and also their only hope, if they want to make it through the forest unscathed.


"A Witch's Guide to Fake Dating a Demon" - Sarah Hawley


Data premiery: 07.03.2023

Gatunek: Romans, Fantasy


Opis od wydawcy:

Mariel Spark is prophesied to be the most powerful witch seen in centuries of the famed Spark family, but to the displeasure of her mother, she prefers baking to brewing potions and gardening to casting hexes. When a spell to summon flour goes very wrong, Mariel finds herself staring down a demon—one she inadvertently summoned for a soul bargain.

Ozroth the Ruthless is a legend among demons. Powerful and merciless, he drives hard bargains to collect mortal souls. But his reputation has suffered ever since a bargain went awry—if he can strike a bargain with Mariel, he will earn back his deadly reputation. Ozroth can’t leave Mariel’s side until they complete a bargain, which she refuses to do (turns out some humans are attached to their souls).

But the witch is funny. And curvy. And disgustingly yet endearingly cheerful. Becoming awkward roommates quickly escalates when Mariel, terrified to confess the inadvertent summoning to her mother, blurts out that she’s dating Ozroth. As Ozroth and Mariel struggle with their opposing goals and maintaining a fake relationship, real attraction blooms between them. But Ozroth has a limited amount of time to strike the deal, and if Mariel gives up her soul, she’ll lose all her emotions—including love—which will only spell disaster for them both.


"Weyward" - Emilia Hart


Data premiery: 07.03.2023

Gatunek: Fikcja historyczna, Fantasy


Opis od wydawcy

‘I had nature in my heart, she said. Like she did, and her mother before her. There was something about us – the Weyward women – that bonded us more tightly with the natural world.

We can feel it, she said, the same way we feel rage, sorrow or joy.’

In 2019, Kate flees an abusive relationship in London for Crows Beck, a remote Cumbrian village. Her destination is Weyward Cottage, inherited from her great Aunt Violet, an eccentric entomologist.

As Kate struggles with the trauma of her past, she uncovers a secret about the women in her family. A secret dating back to 1619, when her ancestor Altha Weyward was put on trial for witchcraft…

Weyward is a stunning debut novel about gender and control – about the long echoes of male violence through the centuries. But more than that, it is a celebration of nature, female power and breaking free.


"Greymist Fair" - Francesca Zappia


Data premiery: 28.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy

Two roads lead into a dark forest. They meet at Greymist Fair, the village hidden in the trees, a place kept alive by the families that never leave. The people of Greymist Fair know the woods are a dangerous and magical place, and to set foot off the road is to invite trouble.

When Heike, the village’s young tailor, discovers a body on the road, she goes looking for who is responsible. But her quest only leads to more strange happenings around Greymist Fair.

Inspired by the original, bloody, lesser-known fairytales of the Brothers Grimm, acclaimed author Francesca Zappia crafts an enthralling murder-mystery that will keep readers turning the pages. Told from multiple points of view, with each narrative building on the crime discovered by Heike, Greymist Fair examines the themes of childhood fears, growing into adult responsibilities, and finding a place to call home amid the trials of life and death.


"The London Seance Society" - Sarah Penner


Data premiery: 21.03.2023

Gatunek: Fikcja historyczna


Opis od wydawcy

1873. At an abandoned château on the outskirts of Paris, a dark séance is about to take place, led by acclaimed spiritualist Vaudeline D’Allaire. Known worldwide for her talent in conjuring the spirits of murder victims to ascertain the identities of the people who killed them, she is highly sought after by widows and investigators alike.

Lenna Wickes has come to Paris to find answers about her sister’s death, but to do so, she must embrace the unknown and overcome her own logic-driven bias against the occult. When Vaudeline is beckoned to England to solve a high-profile murder, Lenna accompanies her as an understudy. But as the women team up with the powerful men of London’s exclusive Séance Society to solve the mystery, they begin to suspect that they are not merely out to solve a crime, but perhaps entangled in one themselves…


"The Family Fortuna" - Lindsay Eagar


Data premiery: 07.03.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa, Fantasy


Opis od wydawcy

Beaked. Feathered. Monstrous. Avita was born to be a star. Her tent sells out nightly, and every performance incites bloodcurdling screams. She’s the most lucrative circus act from Texas to Tacoma, the crown jewel of the Family Fortuna, and Avita feeds on the shrieks, the gasps, the fear. But when a handsome young artist arrives to create posters of the performers, she’s appalled by his rendering of Bird Girl. Is that all he sees? A hideous monster—all sharp beak and razor teeth, obsidian eyes and ruffled feathers? Determined to be more, Avita devises a plan to snatch freedom out from under the greased mustache of her charismatic father, the domineering proprietor and ringmaster. But will their fragile circus family survive the showdown she has in mind? By turns delightful and disturbing, bawdy and breathtaking, horrific and heartfelt, this electric and exquisitely crafted story about a family like no other challenges our every notion of what it means to be different—subject to an earful of screams—and to step out of the shadows and shine anyway.


"Ravensong" - Cayla Fay


Data premiery: 14.03.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy

Neve has spent lifetimes defending the mortal world against the legions of hell with her two sisters.

Unfortunately for Neve, in this lifetime, she is the only one of the Morrigan—a triad of Irish war gods—still stuck in high school and still without her full power. She’s been counting down the days until her eighteenth birthday, when she finally gets to shed the pretenses of humanity and grow into her divine power.

But then she meets Alexandria. And Alexandria is as determined to force Neve into some semblance of teenage normalcy as she is haunted by her own demons—both figurative and literal.

As they grow closer, Neve decides that humanity—and, perhaps, love—isn’t so detestable after all. Which makes it all the more dangerous when she realizes that something in Hell wants Alexandria, and it’s be up to Neve and her sisters to save her before Alexandria’s past catches up to all of them.


Komentarze

Popularne posty