"Felix, Net i Nika oraz Zero Szans. Część 2. Inne Jutro. Tom 17" - Rafał Kosik | recenzja


Tytuł: "Felix, Net i Nika oraz Zero Szans. Część 2. Inne Jutro. Tom 17"

Autor: Rafał Kosik

Data publikacji: 19.05.2023

Gatunek: Powieść przygodowa, powieść młodzieżowa

Liczba stron: 384


Opis fabuły (od wydawcy)

Czasem od naszych małych decyzji zależy bardzo dużo!

Romans dla nieletnich? Powieść o Sztucznej Inteligencji dla (niekoniecznie) lubiących SF? Humorystyczna obyczajówka dla nerdów? Przygodówka podróżnicza dla niezainteresowanych All Inclusive w Tajlandii? Tech thriller dla każdej informatycznej ameby? Tak naprawdę to wszystko po trochu, czyli oto najnowsza część „Felixa, Neta i Niki” Rafała Kosika (pamiętajcie, że to kontynuacja Felix, Net i Nika oraz Zero Szans).


Opinia

Ostatnio coraz bardziej skłaniam się ku książkom, które czyta się łatwo, szybko i dobrze się przy nich bawi. Taka właśnie jest cała seria o Felixie, Necie i Nice. Jednocześnie wiem, że pochłonę ją na raz, a z drugiej strony mam pewność, że dostarczy mi masę wrażeń. A skąd ta pewność?

Ponieważ główni bohaterowie to realistyczni nastolatkowie, którzy skradną Wasze serca. Pewnie, że popełniają błędy (a nawet sporo błędów), ale to tylko dodaje im autentyczności. Cenię ich kreację, gdyż zachowują się dojrzale, gdy sytuacja tego wymaga, ale w normalnych okolicznościach nadal widać w nich tę zupełnie naturalnych lekką nieporadność, niepewność, czy spontanikę. Zwyczajnie od razu wiadomo, że są to młodzi dorośli, których charaktery wciąż się kształtują. 😊

Przejdźmy do przygód, bo ich w lekturze jest najwięcej. Nie zabraknie Wam napięcia i niepokoju o losy Waszych faworytów. Akcja pędzi, a autor rzuca superpaczce coraz to nowe kłody pod nogi. Oni nic sobie z tego nie robią i uparcie dążą do celu. Nie mają innego wyboru, jeśli chcą odkryć prawdę. W powieści pojawiły się zwroty akcji, które wplatały w fabułę nowe odkrycia i nieprzewidzianych oponentów.

Wszystko to rozgrywa się na tle malowniczej Azji. Krajobraz jest przepiękny, choć sprawia, że Felix, Net i Nika zmierzają się z kulturowym szokiem. Niezależnie od otoczenia i przeciwników, którzy chcą pokrzyżować im plany, oni muszą sobie poradzić. W końcu na ich barkach spoczywają losy Laury (a może i świata).

Ocena końcowa

(8/10)

Komentarze

Popularne posty