Książkowe Nowości Roku 2019

Moje półki nadal przepełnione są książkami, które planuję przeczytać, a wydawnictwa nie przestają mnie zaskakiwać i wydawać co raz to nowych tytułów, które z pewnością zakupię zaraz po premierze. Przedstawiam Wam kilka z nich, które ukażą się w styczniu 2019.


Premiery polskojęzyczne

"Czarny Mag, tom 2: Adeptka" - Rachel E. Carter

Image may contain: 1 person, text

Data publikacji: 30.01.2019
Gatunek: Fantasy

Krótki opis wydawcy:

Ryiah przetrwała próbny rok w Akademii Magii, ale dopiero teraz zaczyna się dla niej prawdziwa nauka.


Dziewczyna dostała się do wymarzonej frakcji bojowej, ale musi stawić czoła nauczycielowi, którego nie znosi, i wrogo nastawionej Priscilli. Sytuacji nie ułatwia też relacja z Darrenem, oscylująca między wrogością a sympatią, może nawet fascynacją…

Kiedy jeden z uczniów zostaje zabity w nieprzyjacielskim ataku, nauka schodzi jednak na dalszy plan. W powietrzu wisi wojna, być może Ryiah będzie musiała wykorzystać swoje umiejętności szybciej, niż sądziła.


"Moc Srebra" - Naomi Novik

Moc srebra, Naomi Novik, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.

Data publikacji: 29.01.2019
Gatunek: Fantasy

Krótki opis wydawcy:

Mirjem, doprowadzona do ostateczności chorobą matki, postanawia przejąć nieudolnie prowadzony przez ojca rodzinny interes. Stanowcza i zimna jak lód, skutecznie egzekwuje wszelkie należności od pożyczkobiorców. A kiedy dziadek przekazuje jej pięć kopiejek w srebrze, Mirjem oddaje mu dług w złocie. W okolicy rozchodzi się wieść o młodej lichwiarce, która potrafi zamieniać srebro w złoto. Dla Mirjem jednak ta sława okazuje się przekleństwem. Zaczyna się bowiem nią interesować król Starzyków – obdarzonych nadnaturalnymi mocami, tajemniczych lodowatych istot, które wzbudzają trwogę wśród zwykłych śmiertelników.
Świeża i pełna wyobraźni opowieść oparta na motywach baśni braci Grimm.


"Ogień i Krew, cz.2" - George R.R. Martin

Znalezione obrazy dla zapytania ogień i krew

Data publikacji: 28.01.2019
Gatunek: Fantasy

Krótki opis wydawcy:

OPOWIEŚĆ O EKSCYTUJĄCYCH DZIEJACH DYNASTII TARGARYENÓW
Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.
Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.
Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?
To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.Premiery anglojęzyczne


"In an Absent Dream" - Seanan McGuire

In an Absent Dream (Wayward Children, #4)

Data publikacji: 08.01.2019
Gatunek: Fantasy

Krótki opis wydawcy:

This is the story of a very serious young girl who would rather study and dream than become a respectable housewife and live up to the expectations of the world around her. As well she should.


When she finds a doorway to a world founded on logic and reason, riddles and lies, she thinks she's found her paradise. Alas, everything costs at the goblin market, and when her time there is drawing to a close, she makes the kind of bargain that never plays out well.


"King of Scars" - Leigh Bardugo

King of Scars

Data publikacji: 29.01.2019
Gatunek: Fantasy

Krótki opis wydawcy:

Face your demons . . . or feed them.


Nikolai Lantsov has always had a gift for the impossible. No one knows what he endured in his country's bloody civil war - and he intends to keep it that way. Now, as enemies gather at his weakened borders, the young king must find a way to refill Ravka's coffers, forge new alliances, and stop a rising threat to the once-great Grisha Army.Yet with every day a dark magic within him grows stronger, threatening to destroy all he has built. With the help of a young monk and a legendary Grisha Squaller, Nikolai will journey to the places in Ravka where the deepest magic survives to vanquish the terrible legacy inside him. He will risk everything to save his country and himself. But some secrets aren't meant to stay buried--and some wounds aren't meant to heal.


"Everless, tom 2: Evermore" - Sara Holland

Evermore (Everless, #2)

Data publikacji: 31.12.2018 (może to o dzień za wcześnie, ale i tak się liczy!)
Gatunek: Fantasy

Krótki opis wydawcy:

Jules Ember was raised hearing legends of the ancient magic of the wicked Alchemist and the good Sorceress. But she has just learned the truth: She is the Alchemist, and Caro—a woman who single-handedly murdered the Queen and Jules’s first love, Roan, in cold blood—is the Sorceress.


The whole kingdom believes that Jules is responsible for the murders, and a hefty bounty has been placed on her head. And Caro is intent on destroying Jules, who stole her heart twelve lifetimes ago. Now Jules must piece together the stories of her past lives to save the person who has captured her heart in this one.

Komentarze

 1. Muszę przyznać, że nie znam żadnej z propozycji. Co do planów czytelniczych to mam podobnie. Półki się uginają, teraz pasowałoby wydłużyć dobę aby nadrobić zaległości 😎

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, za mało godzin w stosunku do wzrastającej kupki książek. Następny zakup, to będzie musiała być kolejna półka. Mam nawyk, że ciężko rozstać mi się z książkami :)

   Usuń
 2. To wszystko to raczej nie moje klimaty ale "In an Absent Dream" brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie jakbys dodawala swoja ocenę. Jakies gwiazdkic zy cos. To by ultwilo decyzje co czytac a co odpuszczac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sugestię. Swoją opinię dodaję w recenzjach, a nad gwiazdkami rozmyślam. To dopiero zapowiedzi, także nie wyrobiłam sobie o nich jeszcze zdania :)

   Usuń
 4. Niestety nie znam żadnej pozycji, ale fajnie było się zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo magii i świata fantasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie najbardziej gustuję w takiej tematyce :)

   Usuń
 6. Gdyby tylko był czas na czytanie tych książek. Ja mam biblioteczkę zapełnioną i starczy mi książek na co najmniej 2 lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, mam przynajmniej 30 tytułów, do których nie zdążyłam jeszcze zajrzeć..

   Usuń
 7. Kojarzę pierwsze dwie, te ostatnie też wydają się być interesujące. Jedynie Martina pominęłam w przeglądaniu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martin jest dla mnie tematem tabu. Uwielbiam rozgrywającą się historię, ale przebrnięcie przez jego książki nie jest prostą sprawą ;)

   Usuń
 8. Oj zupełnie nie moje klimaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście każdy może znaleźć odpowiadający mu gatunek książek :)

   Usuń
 9. Klimaty książek to nie moja bajka:) ale widzę że ty się w nich czujesz jak ryba w wodzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :) Fantastyka to mój ulubiony gatunek ;)

   Usuń
 10. Na żadną z tych premier niestety nie czekam :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na książkę Martina. Choć wolałabym, żeby napisał kolejną część z cyklu Lodu i Ognia. Ponoć ma wyjść też po polsku ostatnia książka Robin Hobb o Blaznie i Bastardzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również oczekuję na kontynuację cyklu Lodu i Ognia, ale cieszę się tym, co mam :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty