Post Scritpum & Vice Versa | recenzja


Image may contain: text


Tytuł: Post Scriptum,Vice Versa
Autor: Milena Wójtowicz
Gatunek: Urban Fantasy
Data publikacji: 25.04.2018, 26.06.2019
Ilość stron: 310, 304


Sprawiłam sobie super prezent na święta, czytając serię Mileny Wójtowicz. Post Scriptum opowiada o powto..., a przepraszam - nienormatywnych, Sabinie i Piotrze, którzy prowadzą firmę Business Consulting. Piotr to psycholog, a Sabina to wiecznie wcinająca słodycze strzyga, zajmująca się BHP.


Opis fabuły

Sam opis wydawał się niemal nieprawdopodobny. Nieludzie żyjący wśród zwyczajnych ludzi i do tego prowadzący dobrze prosperującą firmę. Autorce udało się utrzymać książki w lekkim i zabawnym stylu. Stwory, które do tej pory znaliśmy jako groźne i przerażające, pokazano nam w zupełnie innym, codziennym świetle. 😉

Opinia 

Śledzimy bohaterów, którzy wplątali się w detektywistyczne śledztwo. Zupełnie niedoświadczona Sabina oraz Piotr starali się rozwiązać sprawę usiłowanego morderstwa.


Pochłonęłam obie książki w niecałe dwa dni. Dzięki ich specyficznemu stylowi, czyta się je niezwykle szybko. Perypetie głównych bohaterów przyprawiają o śmiech, a czasem też, pod przykrywką przyjacielskiego przekomarzania, na swój sposób wzruszają. 😊


W książkach znajdziecie również masę odniesień do popkultury!


Jedynym minusem były dla mnie spolszczone angielskie słowa, które traktowano jako slang. Przypisuję je jednak charakterom głównych postaci. Sabina używająca takiego słownictwa wydawała się w swoim żywiole.


Ocena końcowa
(7/10)

Komentarze

  1. Brzmi intrygująco, ale w najbliższym czasie raczej nie znajdę czasu, żeby przeczytać :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty