"Magiczny Ekspres: Między Światem a Cieniem", czyli szkoła na szynach | recenzja

Tytuł: "Magiczny Ekspres: Między Światem a Cieniem"

Autor: Anca Sturm

Data publikacji: 15.09.2021

Gatunek: Literatura młodzieżowa, Fantastyka

Ilość stron: 432Opis fabuły (od wydawcy)

„Magiczny ekspres. Między światłem a cieniem” to tętniąca przygodą druga część nowej, fantastycznej serii dla dzieci autorstwa Anki Sturm!


Flinn Nachtigall oficjalnie staje się uczennicą szkoły innej niż wszystkie, choć trudno jej uwierzyć, że miałaby należeć do osób, które pewnego dnia zmienią świat. Musi się jednak skupić na niebezpieczeństwie, jakie grozi Ekspresowi Międzykontynentalnemu – coś złego kryje się w cieniu. Flinn oraz jej przyjaciele Pegs, Kasim i Fedor muszą rozwiązać zagadkę Pawi fantomowych, zagadkowego Domu Cieni i zniknięcia Jontego. Czy szkoła na szynach przestanie być przytulnym miejscem, jakie pokochała Flinn?

Opinia

Anka Sturm powraca z drugą częścią serii "Magiczny Ekspres". Tym razem nasza bohaterka może poszczycić się mianem pełnoprawnej uczennicy, a jej perypetie dotyczyć będą także zajęć, na które uczęszcza. Fabuła w tej części zdecydowanie się poprawiła. Wszystko wydawało się ciekawsze, a zamysł autorki bardziej ambitny. Lektura stanowi też dobre rozwinięcie dla wątków, które przedstawione będą w przyszłych częściach.

W porównaniu z poprzednim tomem, ten czytało mi się dłużej. Czasem traciłam koncentrację i wypadałam z rytmu. Częściowo mogła to być wina mojego samopoczucia. Na pewno jednak przyczyniło się do tego także zachowanie bohaterów, w szczególności tych dorosłych. Nie mogłam do końca zagłębić się w wykreowanym świecie, gdy nauczyciele byli w sytuacjach zagubieni niemniej niż sami uczniowie. Niektóre reakcje były znacznie przerysowane i po prostu nie wydawały się realne.

Element, który sprawił, że chętnie kontynuowałam czytanie to relacje bohaterów. Motyw przyjaźni, a w szczególności przyjaźni w rodzinie jest czymś, co uwielbiam. Podziwiam Flinn za jej upór i gotowość do przezwyciężania każdej przeciwności w imię miłości do swojego brata.

Chciałabym, by w następnych częściach poprawiła się komunikacja między postaciami. Tak naprawdę zniknęłaby znaczna część problemów, gdyby tylko doszło do rozsądnego dialogu.

Będę kontynuowała serię, bo zdążyłam przywiązać się do niekiedy ekscentrycznej, ale zawsze uroczej grupy przyjaciół. :)


Ocena końcowa
 

Komentarze

  1. Kapitalna strona, polecam bardzo https://swobodnezycie.pl/ stronę z artykułami na różne tematy.

    OdpowiedzUsuń
  2. A co sądzicie o takiej formie rozrywki - http://www.fitlife-expo.pl/ ? Inny klimat, ale to chyba również konkret. Jak to widzicie ze swojego doświadczenia?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty