Premiery książek lipiec 2022Premiery polskojęzyczne


"Czarna pieśń" - Anthony RyanData premiery: 29.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów.

Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze, przetrwać w dziczy, zabić człowieka szybko i cicho, a wszystko w imię obrony Królestwa i wiary. Teraz jego umiejętności zostaną poddane próbie.

Zbliża się wojna. Vaelin musi wykorzystać całą swoją siłę i spryt, żeby przeżyć nadciągający konflikt. Lecz kiedy świat będzie balansował na krawędzi chaosu, Vaelin pozna prawdę, która tnie głębiej niż miecz.


"The Love Hypothesis" - Ali HazelwoodData premiery: 27.07.2022

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Dla Olive to miał być tylko eksperyment. Nie spodziewa się, że chemia między nią a przystojnym dr Carlsenem będzie godna Nagrody Nobla...

Ta idealna na wakacje powieść zachwyci Was swoim ciepłem i humorem. Nawet jeśli inżynierowie i naukowcy w pracy muszą kierować się zimną logiką, to po godzinach mogą iść na wagary od racjonalizmu i poddać się emocjom.


"Wszystkiego, co najlepsze" - Mason Deaver
Data premiery: 27.07.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Kiedy Ben ujawnia przed rodzicami, że jest osobą niebinarną, zostaje wyrzucone z domu i zmuszone zamieszkać ze swoją dawno niewidzianą siostrą Hannah i jej mężem Thomasem. Zmagając się z zaburzeniami lękowymi, spotęgowanymi przez ostatnie wydarzenia, nieśmiało robi coming out również przed siostrą, a w uporaniu się z traumami i atakami paniki wspiera go terapeutka. W szkole stara się pozostać niezauważone i nie mówić o swojej tożsamości.

Próbę prześlizgnięcia się przez ostatni semestr liceum bez zwracania niczyjej uwagi niweczy Nathan, zabawny i charyzmatyczny uczeń, który bierze Ben pod swoje skrzydła i nie tylko pokazuje szkołę, ale uświadamia nu także, czym jest przyjaźń. W miarę jak ich znajomość się rozwija, zmieniają się też uczucia, które wobec siebie żywią, a to, co wydawało się katastrofalnym zwrotem wydarzeń, zaczyna wyglądać jak szansa na nowe, szczęśliwe życie.

Wszystkiego, co najlepsze to książka, która bawi i wzrusza. Opowieść o życiu, przyjaźni i miłości, a także wspaniały przykład rodzenia się nadziei w obliczu przeciwności losu.


"Lonely Heart" - Mona Kasten
Data premiery: 27.07.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Muzyka to język miłości, ale czy może istnieć uczucie bez dotyku?

Rosie nie może uwierzyć, że będzie mogła przeprowadzić wywiad z grupą Scarlet Luck dla swojej internetowej audycji radiowej. Nie tylko śledzi od lat działalność zespołu, ich piosenki towarzyszyły jej również w najtrudniejszych momentach życia. Fascynuje ją szczególnie Adam, perkusista, w dużym stopniu dlatego, że wiadomo o nim jedynie, że od lat nie toleruje bycia dotykanym – przez nikogo.

W końcu zespół pojawia się w małym studiu Rosie – a wszystko kończy się jedną wielką klapą. Wywiad musi zostać przerwany, a w sieci zalewa Rosie fala hejtu. Kiedy dochodzi nawet do tego, że zostaje zaatakowana na ulicy przez fanki zespołu, Scarlet Luck zapraszają ją na swój koncert, jako znak, że chcą zostawić całą tę sprawę za sobą. I nagle Rosie stoi powtórnie przed Adamem. Adamem, w którego oczach dostrzega niewyobrażalny ból – i do którego nie wolno jej się zbliżyć, nie wolno go dotknąć ani przytulić…


"Autoboyography" - Christina Lauren


Data premiery: 26.07.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Trzy lata temu rodzina Tannera Scotta przeprowadziła się z Kalifornii do mormońskiego Provo, przez co biseksualny nastolatek zdecydował się wrócić do szafy. Teraz, mając przed sobą ostatni semestr liceum i widoki na wolność, Tanner chce już tylko zaliczyć brakujące przedmioty i raz na zawsze opuścić znienawidzony stan Utah. Ale kiedy jego przyjaciółka Autumn rzuca mu wyzwanie w postaci udziału w prestiżowych zajęciach, w ramach których najwybitniejsi uczniowie z ich szkoły mają za zadanie napisać własną książkę, chłopak postanawia zaryzykować. Choćby po to, by udowodnić wszystkim, jak głupi jest to pomysł.

Napisanie książki w cztery miesiące brzmi prosto. Cztery miesiące to przecież wieczność. Problem w tym, że czas jest rzeczą względną - szczególnie dla zakochanych. Bo Tannerowi wystarczy sekunda, by stracić głowę dla Sebastiana Brothera, przystojnego mentora jego kursu i jednocześnie konserwatywnego mormona. Pytanie jednak, czy uczucie zostanie odwzajemnione… A także czy taka miłość ma szansę przetrwać w świecie, gdzie lista uczuć zakazanych jest bardzo, ale to bardzo długa.


"Towarzyski poradnik dla panien bez posagu" - Sophie IrwinData premiery: 13.07.2022

Gatunek: Powieść historyczna


Opis wydawcy:

Kitty Talbot nie jest ani wybitnie wykształcona, ani szczególnie dystyngowana, ma jednak sporo sprytu, pomysłowości i… długów odziedziczonych po ojcu. Potrzebuje pieniędzy, a ściślej mówiąc – męża, który nimi dysponuje. Bądź co bądź jest rok 1818 i jedynie mężczyźni mogą się bogacić… Dziewczyna ma zaledwie trzy miesiące, by uchronić siebie i cztery swoje siostry przed ruiną. Jest tylko jedno wyjście – trzeba zapolować wśród londyńskiej socjety.

Jednak na drodze Kitty staje lord Radcliffe. Arystokrata od razu rozpoznaje w młodej pannie łowczynię fortun. Nie zamierza dopuścić, by dopięła celu. Zapowiada się zaciekła walka. Żaden z przeciwników nie wie, jaki będzie jej wynik, zwłaszcza że los wtrąci tu swoje trzy grosze…

Czy Kitty zdoła ocalić rodzinę przed nędzą? Czy oprócz pieniędzy zdobędzie też miłość?


"Córka Strażnika Ognia" - Angeline BoulleyData premiery: 13.07.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Osiemnastoletnia Daunis Fontaine, pół-Amerykanka, pół-Odżibwejka, jest świadkiem morderstwa, skutkiem czego trafia w sam środek śledztwa prowadzonego przez FBI w sprawie nowego śmiertelnego narkotyku. Niechętnie zgadza się na rolę tajnej agentki i wykorzystanie odżibwejskiej medycyny ludowej do wytropienia źródła nieznanej substancji.

Na jaw wychodzą skrywane tajemnice i otwierają się zabliźnione rany, a Daunis przekonuje się, jak być silną Anishinaabe kwe –kobietą odżibwejską – oraz ile jest w stanie poświęcić dla swojej społeczności.


"Królestwo Przeklętych" - Kerri ManiscalcoData premiery: 13.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Morderstwo siostry wstrząsnęło życiem Emilii. Dotychczas była skupiona na rodzinie, uwielbiała gotować, a nagle musiała zawrzeć sojusz z jednym z Książąt Piekieł, Panem Gniewu. Tylko w ten sposób dziewczyna zyskała szansę na odkrycie, kto stoi za śmiercią jej bliźniaczki, Vittorii.

Nie ufaj nikomu – oto pierwsza zasada panująca w Piekle. Demony piekielne są wyjątkowo fałszywe. Na Emilię na każdym kroku czekają więc pokusy i niebezpieczeństwa. Gdyby nie obietnica, że zostanie żoną Króla Piekieł, już dawno uciekłaby z tego przerażającego miejsca.

Pytanie, kto zabił Vittorię, wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Zebrane informacje są sprzeczne, a Emilia czuje się bardziej samotna niż kiedykolwiek. Czy może w ogóle zaufać Panu Gniewu? W świecie śmiertelników był jej sojusznikiem, ale w Piekle każdy kieruje się tylko własnym interesem. Piękny demon wywołuje w Emilii skrajne uczucia – pożąda go i nienawidzi zarazem. Jaka jest jego prawdziwa natura? Czy ujawni Emilii swój sekret?


"The Spanish Love Deception" - Elena ArmasData premiery: 13.07.2022

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Aaron Blackford zaproponował Catalinie Martín, że pojedzie z nią do Hiszpanii na ślub jej siostry i będzie udawał jej chłopaka. Chociaż Catalina rozpaczliwie potrzebuje partnera (żeby nie wydało się jej kłamstwo), nie waha się nawet przez sekundę i odrzuca jego ofertę. Nigdy nie spotkała bardziej aroganckiego, irytującego i nieznośnego mężczyzny, do tego z takim uporem utrudniającego jej życie. Ale czas, który dzieli ją od ślubu siostry, topnieje w błyskawicznym tempie i determinacja Cataliny zmienia się w desperację. Im bliżej do ślubu, tym obecność Aarona Blackforda staje się bardziej pożądana. Będą mieli trzy dni, by przekonać rodzinę Cataliny, że są w sobie zakochani. W przeciwnym razie dziewczyna zostanie zdemaskowana jako kłamczucha, a pełne współczucia spojrzenia gości weselnych zawstydzą ją mocniej niż jego lodowate, niebieskie oczy…


"Grzechy Ojców" - Agnieszka MielaData premiery: 12.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Gdy mrok domaga się ofiar, nie szukaj schronienia w cieniu.

Las Śpiących ponownie przemówił. Złożone w nim niegdyś przysięgi nabrały nowej mocy i raz jeszcze wprowadziły chaos w życie potomków Starych Rodów. Jaka tajemnica łączy zwaśnione tuath Wartów i Arminów z Ziarnami Relenvel? Jaki czyn splamił na zawsze duszę Balora?

Wbrew temu, co o nich mówiono, Starzy Bogowie nie opuścili Kerhalory. Echa ich głosów wciąż pobrzmiewają wśród ludzi, splatając się z szeptami demonów, i sieją zwątpienie również w szeregach Karmazynowego Bractwa.

Aine, córka Lisa, musi zdecydować, komu zaufać, i ponieść konsekwencje swojego wyboru… O ile kiedykolwiek go miała. Co jeśli od początku była jedynie marionetką stworzoną przez kapryśną ciemność?


"Tarcza Szerni" - Feliks W. KresData premiery: 08.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Szerń się rozpada.

A wraz z nią - cały świat, którego strzegła.

Upadają Pasma, Porzucone Przedmioty tracą swoje właściwości, wielkie fale niszczą całe miasta. A Przyjęci dyskutują o naturze wszechrzeczy, zastanawiając się, czy mają prawo zrobić cokolwiek, by ratować Szerer przed zagładą. Znalazłszy winnego (a właściwie winną), z determinacją godną wcześniejszej bezwolności, ruszają po jej głowę. Wszak czymże jest jedna śmierć wobec milionów ocalonych istnień?!

A może jednak jest zbrodnią, taką samą jak wszystkie inne?

Oto historia o niezasłużonej krzywdzie, winie, karze i ludzkiej omylności. Tym boleśniejszej, im bardziej przysłoniętej poczuciem świętej, szlachetnej misji.

Oto opowieść o tym, że świat nie jest czarno-biały, a ktokolwiek tak twierdzi - jest skazany na porażkę. Nawet, jeśli wygra swoją bitwę


"Królestwa i chaos" - Kel KadeData premiery: 08.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Po raz pierwszy Rezkin zostawił za plecami żyjących wrogów. Była to pomyłka, ale musiał ją popełnić, jeśli zamierzał zachować honor przyjaciół. I ich szacunek.

Uchodźcy z Ashai znaleźli schronienie na wyspie Cael. Rezkinowi nie zależy jednak na chwilowym bezpieczeństwie, ale tym, by postąpić jak król i zapewnić swoim ludziom prawdziwy dom. By to osiągnąć musi wziąć udział w rozgrywce pomiędzy skonfliktowanymi królestwami i zapobiec wojnie, chociaż właśnie zagarnia ich ziemie.

Zadanie powierzone mu przez jednego z władców wydaje się niewykonalne. Właśnie dlatego jest uczciwą ceną za stworzenie nowego królestwa.

Jeśli mu się uda, podaruje swoim ludziom dom. Jeśli nie, nikt nie będzie śpiewał o nim pieśni.


Premiery anglojęzyczne


"Violet Made of Thorns" - Gina Chen


Data premiery: 26.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Violet is a prophet and a liar, influencing the royal court with her cleverly phrased—and not always true—divinations. Honesty is for suckers, like the oh-so-not charming Prince Cyrus, who plans to strip Violet of her official role once he’s crowned at the end of the summer—unless Violet does something about it.

But when the king asks her to falsely prophesy Cyrus’s love story for an upcoming ball, Violet awakens a dreaded curse, one that will end in either damnation or salvation for the kingdom—all depending on the prince’s choice of future bride. Violet faces her own choice: Seize an opportunity to gain control of her own destiny, no matter the cost, or give in to the ill-fated attraction that’s growing between her and Cyrus.

Violet’s wits may protect her in the cutthroat court, but they can’t change her fate. And as the boundary between hatred and love grows ever thinner with the prince, Violet must untangle a wicked web of deceit in order to save herself and the kingdom—or doom them all."These Twisted Bonds" - Lexi Ryan


Data premiery: 16.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

After Abriella's sister was sold to the fae, she thought life couldn't get any worse. But when she suddenly finds herself caught in a web of lies of her own making ­- loving two princes and trusting neither - things are not quite as clear as she once thought.

As civil war wages in the Court of Darkness, Brie finds herself unable to choose a side. How can she know where she stands when she doesn't even know herself anymore? In this darkly romantic thrill ride, the more Faerie is torn apart from the inside, the clearer it becomes that prophecies don't lie and Brie has a role to play in the fate of this magical realm - whether she likes it or not.


"Youngblood" - Sasha Laurens


Data premiery: 19.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Kat Finn and her mother can barely make ends meet living among humans. Like all vampires, they must drink Hema, an expensive synthetic blood substitute, to survive, as nearly all of humanity has been infected by a virus that’s fatal to vampires. Kat isn’t looking forward to an immortal life of barely scraping by, but when she learns she’s been accepted to the Harcote School, a prestigious prep school that’s secretly vampires-only, she knows her fortune is about to change.

Taylor Sanger has grown up in the wealthy vampire world, but she’s tired of its backward, conservative values—especially when it comes to sexuality, since she’s an out-and-proud lesbian. She only has to suffer through a two more years of Harcote before she’s free. But when she discovers her new roommate is Kat Finn, she’s horrified. Because she and Kat used to be best friends, a long time ago, and it didn’t end well.

When Taylor stumbles upon the dead body of a vampire, and Kat makes a shocking discovery in the school’s archives, the two realize that there are deep secrets at Harcote—secrets that link them to the most powerful figures in Vampirdom and to the synthetic blood they all rely on. 


"The Darkening" - Sunya Mara


Data premiery: 05.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Vesper Vale is the daughter of revolutionaries. Failed revolutionaries. When her mother was caught by the queen’s soldiers, they gave her a choice: death by the hangman’s axe, or death by the Storm that surrounds the city and curses anyone it touches. She chose the Storm. And when the queen’s soldiers—led by a paranoid prince—catch up to Vesper’s father after twelve years on the run, Vesper will do whatever it takes to save him from sharing that fate.

Even arm herself with her father’s book of dangerous experimental magic.

Even infiltrate the prince’s elite squad of soldier-sorcerers.

Even cheat her way into his cold heart.

But when Vesper learns that there’s more to the story of her mother’s death, she’ll have to make a choice if she wants to save her city: trust the devious prince with her family’s secrets, or follow her mother’s footsteps into the Storm.


"What Moves the Dead" - T.Kingfisher


Data premiery: 12.07.2022

Gatunek: Horror


Opis wydawcy:

When Alex Easton, a retired soldier, receives word that their childhood friend Madeline Usher is dying, they race to the ancestral home of the Ushers in the remote countryside of Ruritania.

What they find there is a nightmare of fungal growths and possessed wildlife, surrounding a dark, pulsing lake. Madeline sleepwalks and speaks in strange voices at night, and her brother Roderick is consumed with a mysterious malady of the nerves.

Aided by a redoubtable British mycologist and a baffled American doctor, Alex must unravel the secret of the House of Usher before it consumes them all.


"Lore Olympus: Volume Two" - Rachel Smythe

                                                    

Data premiery: 05.07.2022

Gatunek: Fantasy, romans


Opis wydawcy:

Persephone was ready to start a new life when she left the mortal realm for Olympus. However, she quickly discovered the dark side of her glamorous new home—from the relatively minor gossip threatening her reputation to a realm-shattering violation of her safety by the conceited Apollo—and she’s struggling to find her footing in the fast-moving realm of the gods. Hades is also off-balance, fighting against his burgeoning feelings for the young goddess of spring while maintaining his lonely rule of the Underworld. As the pair are drawn ever closer, they must untangle the twisted webs of their past and present to build toward a new future.


"The Witchery" - S. Isabelle 


Data premiery: 26.07.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Haelsford, Florida is a Hellmouth. Or at least, that’s what Logan, a baby witch struggling to control her powers, thinks as she arrives to the witchtown to begin the new school year at Mesmortes Coven Academy. She is immediately taken under the wing of the infamous Red Three. Iris is a deathwitch who wants nothing more than to break the town’s curse; Jailah is one of the most powerful witches at the academy but her thirst for power may lead her down a dark path; and Thalia, the talented greenwitch, is on the run from her religious family and a past that still haunts her.

Fear and prejudice still fuel the uneasy truce between humans and witches who are forced to work together when the Haunting Season begins and Wolves rise from the swamp to feed. With this approaching, two Hammersmitt boys prepare to make their first sacrifices to the witches in exchange for protection. But as they become involved with the Mesmortes witches’ plan to end the Wolves’ reign of terror once and for all, old dangers lie in wait.

The cost to break the curse may be greater than any witch or human could ever know. 

Komentarze

  1. Czekam na The Spanish Love Deception! Musze się dowiedzieć, czym się wszyscy tak zachwycają :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty