Wrzesień 2022 Premiery Książek


 

Premiery polskojęzyczne


"Geniusz" - Marie LuData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Fantasy, science fiction


Opis wydawcy:

Ona stała się zdrajczynią.

On – bohaterem ludu.

Po dramatycznych wydarzeniach w Los Angeles Day i June uciekają do Las Vegas z nadzieją, że uzyskają pomoc od Patriotów – grupy buntowników pragnących obalić Republikę. Gdy umiera Elektor Primo, władzę obejmuje jego syn Anden, który chce wprowadzić własne porządki, nawet za cenę konfliktu wojska z rządem. June wierzy, że los Republiki dzięki nowemu przywódcy się odmieni, ale dla Daya pozostaje on wyłącznie twarzą systemu, który odebrał mu wszystko.

Patrioci szykują zamach na Andena, a główną rolę mają odegrać Day i June. On jest zdeterminowany, by zabić nowego Elektora, ona – by go ocalić. Trafiają w sam środek niebezpiecznej rozgrywki, w której mogą stracić nie tylko życie, ale także szansę na lepszą przyszłość dla całego kraju.

Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?

Czas stanąć po jednej ze stron.


"Legenda" - Stephanie GarberData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Po tym, jak pochłonął ją magiczny świat Caravalu, Donatelli Dragnie wreszcie udało się uciec od ojca i ocalić siostrę, Scarlett, od zaaranżowanego małżeństwa, skazanego na porażkę. Dziewczęta powinny świętować, jednak Tella jeszcze nie zyskała wolności. W desperacji dobiła targu z tajemniczym przestępcą, któremu winna jest coś, czego nikt jeszcze nie zdobył: prawdziwe imię Legendy, Mistrza Caravalu.

Szansę na odkrycie jego prawdziwej tożsamości ma tylko ten, kto zwycięży w legendarnej grze. Tella po raz kolejny staje w szranki, podążając ścieżką, która prowadzi ją ku następcy tronu o morderczych skłonnościach, nieszczęśliwej miłości i sieci tajemnic, dotyczących między innymi… jej siostry. Udział w Caravalu zawsze wymagał odwagi, sprytu i poświęceń. Teraz przed Tellą stoi jeszcze większe wyzwanie. Jeżeli nie dotrzyma umowy i nie dostarczy imienia Legendy, straci wszystko, co drogie jej sercu, a może nawet i własne życie. Jeśli jednak wygra, Legenda i Caraval zostaną zniszczeni na zawsze.

"Długo i Szczęśliwie" - Alison CochrunData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Dev zawsze wierzył w bajki. Odkąd sięga pamięcią, pochłaniał romanse, oglądał dramaty sercowe osadzone w romantycznych sceneriach i marzył o miłości. Nic więc dziwnego, że został producentem reality show, w którym gwiazdy poszukują dla siebie idealnego partnera lub partnerki. W pracy wykazuje się szóstym zmysłem i niczym kupidyn z łukiem bezbłędnie przewiduje idealne historie miłosne. W prywatnym życiu jednak nigdy nie miał szczęścia. Do czasu gdy głównym bohaterem programu ?Długo i szczęśliwie? zostaje introwertyczny geniusz Charlie Winshaw, który spięty i milczący nie jest w stanie nawiązać nawet najprostszej konwersacji z uczestniczkami. Dev musi ratować sytuację, więc postanawia dać Charliemu kilka lekcji, by znaleźć techniki na rozluźnienie przed kamerami oraz spróbować natchnąć go do nawiązania głębszej relacji z którąś z dziewczyn. Ku zaskoczeniu Deva i Charliego prawdziwa chemia zadzieje się jednak całkowicie poza scenariuszem programu, bo? między nimi! Tylko czy motyle w brzuchu i szansa na prawdziwą miłość wystarczą, by mieć odwagę wywrócić życie do góry nogami?


"Ona i Ona" - Alyson Derrick, Rachael LippincottData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Plan pięciu kroków. Cztery dziewczyny. Jeden semestr, żeby się zakochać.
Alex Blackwood uwielbia flirtować i wie, jak zdobyć serce dziewczyny. Niestety... gorzej z zatrzymaniem jej na dłużej.
Molly Parker ma w życiu wszystko pod ścisłą kontrolą, ale totalnie nie radzi sobie z ludźmi. Jest zakochana na zabój w niemożliwie fajnej, popularnej Corze Myers. Sęk w tym, że... jeszcze nigdy z nią nie rozmawiała.
Alex i Molly pochodzą z zupełnie różnych światów, a kampus uniwersytecki dla każdej z nich oznacza co innego. Jednak gdy tuż po nieprzyjemnym rozstaniu ze swoją partnerką Alex odkrywa sekretny obiekt westchnień Molly, obie dochodzą do wniosku, że mimo wszystko może je łączyć wspólny cel. Bo jeśli Alex nauczy Molly, jak zdobyć serce dziewczyny jej marzeń, to może udowodni swojej eks, że nie jest jedynie samolubną podrywaczką. Choć więc Alex jest ostatnią osobą na świecie, której Molly mogłaby zaufać, nie da się zaprzeczyć, że wie, co się robi z dziewczynami, Molly zaś nie ma o tym pojęcia.
Zaczynają zatem realizować plan pięciu kroków, dzięki któremu obie rozkochają w sobie osobę, na której najbardziej im zależy.


"How to Make Friends with the Dark" - Kathleen GlasgowData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Niespodziewany telefon wywraca życie nastoletniej Tiger do góry nogami. Jej matka nie żyje. Dziewczyna pogrąża się w całkowitym mroku.
Nie wie nic o swoim ojcu ani bliższej czy dalszej rodzinie. Matka była całym jej światem. Teraz jej życie szybko zostaje zapakowane do walizki, a Tiger trafia do rodziny zastępczej. Potem do kolejnej. I jeszcze jednej.
Czasami rodziną okazują się jednak ludzie, których zupełnie by się o to nie podejrzewało. Oto opowieść o tym, jak pokonać mrok, a nawet się z nim zaprzyjaźnić.


"Malibu Płonie" - Taylor Jenkins ReidData premiery: 07.09.2022

Gatunek: Literatura piękna


Opis wydawcy:

Czwórka sławnego rodzeństwa urządza spektakularną imprezę z okazji końca lata. W ciągu dwudziestu czterech godzin ich życie zmieni się na zawsze!

Malibu. Sierpień 1983 roku. Nadszedł dzień corocznej, wyczekiwanej imprezy Niny Rivy. Każdy chce być w pobliżu słynnego rodzeństwa: utalentowanej surferki i supermodelki Niny, braci – mistrza surfingu Jaya i znanego fotografa Huda oraz ich ukochanej młodszej siostry Kit. Dzieci legendarnego piosenkarza Micka Rivy są sławne w Malibu i na całym świecie.

Jedyną osobą, która nie może się doczekać końca imprezy, jest sama Nina. Nie chce być w centrum uwagi po tym, jak publicznie porzucił ją mąż, słynny tenisista. Hud też nie pali się do imprezowania –żałuje, że już dawno minął czas, by wyznać coś swojemu bratu. Jay natomiast odlicza minuty do zmroku, bo dziewczyna, o której nie może przestać myśleć, obiecała przyjść. A Kit? Ma kilka własnych tajemnic – w tym gościa, którego zaprosiła bez konsultacji z resztą.

Do północy impreza całkowicie wymknie się spod kontroli. Do rana posiadłość Niny Rivy stanie w płomieniach, ale zanim pojawi się ta pierwsza iskra, popłynie alkohol, zabrzmi muzyka, a na jaw wyjdą sekrety, które ukształtowały pokolenia.


"Wyspa Zagnionych Drzew" - Elif Shafak


Data premiery: 07.09.2022

Gatunek: Literatura piękna


Opis wydawcy:

Ada Kazantzakis ma szesnaście lat i nie wie nic o historii swojej rodziny. Urodzona i wychowana w Londynie nastolatka nie mówi ani po grecku ani po turecku, a po śmierci matki z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Nie zdaje sobie sprawy, że wiele lat temu na Cyprze – wyspie, gdzie spotykają się trzy kontynenty, plaże są złote, a woda turkusowa – młody Grek Kostas zakochał się w Turczynce Defne, mimo że byli śmiertelnymi wrogami. Ich uczucie rozkwitało w kraju ogarniętym wojną domową, potajemnie spotykali się w miejscowej tawernie, za świadka mając jedynie drzewko figowe. Wiele lat później to samo drzewo rośnie w londyńskim ogrodzie Kostasa i okazuje się dla Ady jedyną drogą do odkrycia prawdy o tym, kim jest i kim byli jej rodzice."W mroku płytkich kłamstw" - Ginny Myers SainData premiery: 07.09.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

W tym mieście magia sięga głęboko, ale kłamstwa jeszcze głębiej.
La Cachette w Luizjanie to najgorsze miejsce, w którym możesz się znaleźć, jeśli masz coś do ukrycia. W mieście pełnym jasnowidzów prawda zawsze wypłynie na powierzchnię. Ale czy na pewno?

Grey pochodzi z La Cachette, maleńkiego miasteczka, do którego teraz wraca tylko na wakacje. Uwielbia je. A przynajmniej uwielbiała. Teraz, gdy zniknęła jej najlepsza przyjaciółka i nikt nie mówi prawdy o nocy, kiedy to się stało, wydaje się, że wszystko będzie inaczej. Każdy oprócz Grey ma tu tajemnicze zdolności, ale jakimś sposobem nikt nie wie, co się stało z zaginioną dziewczyną.

Kiedy pewien nieznajomy pojawia się w miasteczku, Grey uświadamia sobie, że przeszłość La Cachette jest o wiele bardziej niebezpieczna i mroczna, niż kiedykolwiek sądziła.
Nie wie, komu może zaufać. Ale za wszelką cenę chce odkryć prawdę o tym, co sprawiło, że bliska jej osoba zniknęła bez śladu.


"Tygiel Dusz" - Mitchell Hogan


Data premiery: 07.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

W każdej legendzie tkwi ziarno prawdy - pradawne zło czai się w mroku czekając na moment odrodzenia. A absolutne zło wykorzenić można tylko w sposób absolutny.
W tej walce nie będzie zwycięzców, będą tylko konieczne ofiary.

Mnisi uratowali małego Caldana od niechybnej śmierci, która czekałaby sierotę na ulicach miasta. Dali mu kilkanaście lat spokoju, możliwość nauki i jakąkolwiek szansę na godne życie. Wszystko zmienił niefortunny pojedynek.

W ciągu jednej nocy Caldan stracił wszystko, co znał i dowiedział się o sobie rzeczy, które muszą pchnąć go na zupełnie nową ścieżkę. Ścieżkę pełną niebezpieczeństw i pułapek, groźnych nawet dla obytego w świecie intryganta. Dla nieznającego świata dzieciaka z klasztoru nowa wiedza może być wyrokiem śmierci.

Przeszłość prędzej czy później dogania każdego. Ale wszak dojrzewamy, mierząc się z tym, co przynosi nam życie. Caldan zaczął dojrzewać. Szybko i boleśnie.


"Druga Burza" - Marcin MortkaData premiery: 02.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Garstka buntowników. Potężna wroga armia. Powstanie przeciwko ciemiężycielowi. Tajemnicza przeszłość jego przywódcy. Krew. Zemsta. Miłość.

Marcin Mortka powraca z kontynuacją Martwego Jeziora, kolejnym prequelem cyklu o straceńcach Madsa Voortena – Mroźnego szlaku i Utraconej godziny.

Pułkownikowi Madsowi Voortenowi, weteranowi upadłego powstania Burza, udało się przekształcić garstkę walecznych ochotników w małą armię, gotową stanąć w szranki z wyznawcami Smoczycy i ciemiężcami Rozkrzyczanych Krain – potężnymi Tuistanami. Rychło jednak okazuje się, że Smoszczury nie są jedynym ich wrogiem. Z odmętów przeszłości Madsa wyłania się daleko bardziej złowroga postać, gotowa za cenę wielu ofiar zemścić się na tym, który ongiś ją poniżył…


"Płonąca Wieża" - A.C.CobbleData premiery: 02.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Niektóre zdarzenia są tak wielkie, że ich echa nie cichną przez tysiąclecia.
Niedokończona walka z Eldred kieruje Bena i jego drużynę z powrotem pod bramy Miasta. Wejście w paszczę lwa wydaje się jedynym sposobem, by raz na zawsze powstrzymać Protektorkę przed stworzeniem magicznej armii, która sprowadzi na świat zagładę. Do Miasta droga jednak daleka i najeżona niebezpieczeństwami, przy których żądni nagrody piraci to jedynie drobna niedogodność. Paradoksalnie, najbardziej niebezpieczne okażą się nie miecze, magiczne kule ognia czy eksplodujący nieumarli, ale...tajemnice. Tajemnice, za które niektórzy są gotowi zginąć. Lub zabić.

"Kraina Popiołu" - Tasha SuriData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

W Cesarstwie Ambhańskim nie ma miejsca dla wdowy. A na pewno nie dla takiej, która jako jedyna przeżyła masakrę, w której życie stracił jej mąż i wszyscy jego ludzie. 

Jedynym miejscem, w którym pragnie znaleźć się Arwa jest eremitorium wdów w odległym krańcu prowincji Numriha. Tam ma nadzieję ukryć się przed smutkiem, gniewem i hańbą. Przed własną naturą i klątwą płynącą w jej żyłach. Ale przed przeklętą krwią można próbować się schować, lecz nie można od niej uciec. 

Wiecznie walcząca z własną naturą, spętana tajemnicami i hańbą rodziny młoda Arwa odkrywa, że zamiast pozostawać ofiarą klątwy, jaka spadła na Cesarstwo, może stanowić dla niego lekarstwo.

"Lightlark" - Alex AsterData premiery: 28.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Co sto lat z wody wyłania się wyspa Lightlark, na której odbywa się mordercza gra Centennial. Biorą w niej udział władcy sześciu krain. Stawka rywalizacji jest wysoka. Chodzi ni mniej, ni więcej tylko o złamanie okrutnych klątw rzuconych na każdą z krain. Każdy władca ma coś do ukrycia, a każda klątwa jest niezwykle okrutna. Aby jednak dokonało się zdjęcie klątwy, jeden z władców musi ponieść śmierć.

Isla Crown jest młodą przywódczynią Wildling. Klątwa, którą dźwigają mieszkańcy jej krainy, skazuje ich na uśmiercanie zakochanych w nich mieszkańców innych krain. Nawet, gdy odwzajemnią tę miłość.  

Władcy innych królestw gardzą nimi i czują lęk przed przeklętą mocą. Wszyscy, poza Grimem z krainy Mrocznych. On nie obawia się niczego.

Żeby przeżyć, Isla musi kłamać, oszukiwać i zdradzać… A gdy dodatkowo podczas rywalizacji w grę wchodzi miłość, wszystko się komplikuje.

Podstępy, pułapki, knowania w iście szekspirowskim stylu to świat, w którym panujący walczą o wolność dla swoich krain.


Premiery anglojęzyczne


"The Ballad of Never After" - Stephanie GarberData premiery: 13.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

After Jacks, the Prince of Hearts, betrays her, Evangeline Fox swears she’ll never trust him again. Now that she’s discovered her own magic, Evangeline believes she can use it to restore the chance at happily ever after that Jacks stole away.

But when a new terrifying curse is revealed, Evangeline finds herself entering into a tenuous partnership with the Prince of Hearts again. Only this time, the rules have changed. Jacks isn’t the only force Evangeline needs to be wary of. In fact, he might be the only one she can trust, despite her desire to despise him.

Instead of a love spell wreaking havoc on Evangeline’s life, a murderous spell has been cast. To break it, Evangeline and Jacks will have to do battle with old friends, new foes, and a magic that plays with heads and hearts. Evangeline has always trusted her heart, but this time she’s not sure she can.

"Foul Lady Fortune" - Chloe GongData premiery: 27.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Four years ago, Rosalind Lang was brought back from the brink of death, but the strange experiment that saved her also stopped her from sleeping and aging—and allows her to heal from any wound. In short, Rosalind cannot die. Now, desperate for redemption from her traitorous past, she uses her abilities as an assassin for her country.

Code name: Fortune.

But when the Japanese Imperial Army begins its invasion march, Rosalind’s mission pivots. A series of murders is causing unrest in Shanghai, and the Japanese are under suspicion. Rosalind’s new orders are to infiltrate foreign society and identify the culprits behind the terror plot before more of her people are killed.

To reduce suspicion, however, she must pose as the wife of another Nationalist spy, Orion Hong, and though Rosalind finds Orion’s cavalier attitude and playboy demeanor infuriating, she is willing to work with him for the greater good. But Orion has an agenda of his own, and Rosalind has secrets that she wants to keep buried. As they both attempt to unravel the conspiracy, the two spies soon find that there are deeper and more horrifying layers to this mystery than they ever imagined.


"Kingdom of the Feared" - Kerri ManiscalcoData premiery: 27.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Emilia is reeling from the shocking discovery that her twin sister, Vittoria, is alive. But before she faces the demons of her past, Emilia yearns to claim her king, the seductive Prince of Wrath, in the flesh. Emilia doesn’t simply desire his body, she wants his heart and soul—but that’s something the enigmatic demon can’t promise her.

When a high-ranking member of House Greed is assassinated, Emilia and Wrath are drawn to the rival demon court. Damning evidence points to Vittoria as the murderer and she’s quickly declared an enemy of the Seven Circles. Despite her betrayal, Emilia will do anything to solve this new mystery and find out who her sister really is.

Together Emilia and Wrath play a sin-fueled game of deception as they work to stop the unrest that’s brewing between witches, demons, shape-shifters and the most treacherous foes of all: the Feared.

Emilia was warned that when it came to the Wicked nothing was as it seemed. But, have the true villains been much closer all along? When the truth is finally revealed, it just might end up costing Emilia her heart.


"Monsters Born and Made" - Tanvi BerwahData premiery: 06.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Sixteen-year-old Koral and her older brother Emrik risk their lives each day to capture the monstrous maristags that live in the black seas around their island. They have to, or else their family will starve.

In an oceanic world swarming with vicious beasts, the Landers―the ruling elite, have indentured Koral's family to provide the maristags for the Glory Race, a deadly chariot tournament reserved for the upper class. The winning contender receives gold and glory. The others―if they're lucky―survive.

When the last maristag of the year escapes and Koral has no new maristag to sell, her family's financial situation takes a turn for the worse and they can't afford medicine for her chronically ill little sister. Koral's only choice is to do what no one in the world has ever dared: cheat her way into the Glory Race.

But every step of the way is unpredictable as Koral races against contenders―including her ex-boyfriend―who have trained for this their whole lives and who have no intention of letting a low-caste girl steal their glory. When a rebellion rises and rogues attack Koral to try and force her to drop out, she must choose―her life or her sister's―before the whole island burns.


"Defend the Dawn" - Brigid KemmererData premiery: 20.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

The kingdom of Kandala narrowly avoided catastrophe, but the embers of revolution still simmer. While King Harristan seeks a new way to lead, Tessa and Prince Corrick attempt to foster unity between rebels and royals.

But the consuls who control the Moonflower will not back down, and Corrick realizes he must find a new source for the lifesaving Elixir. When an emissary from the neighboring kingdom of Ostriary arrives with an intriguing offer, Tessa and Corrick set out on an uncertain journey as they attempt to mend their own fractured relationship. This could be their only chance to keep the peace and bring relief to the people of Kandala, but danger strikes during the journey to Ostriary, and no one is who they claimed to be.


"The Gathering Dark: An Anthology of Folk Horror"Data premiery: 06.09.2022

Gatunek: Horror


Opis wydawcy:

Urban legends and folktales are given new life in this collection of 13 spine-tingling stories from a stellar line-up of critically acclaimed authors.

A cemetery full of the restless dead. A town so wicked it has already burned twice, with the breath of the third fire looming. A rural, isolated bridge with a terrifying monster waiting for the completion of its summoning ritual. A lake that allows the drowned to return, though they have been changed by the claws of death. These are the shadowed, liminal spaces where the curses and monsters lurk, refusing to be forgotten.


"The Golden Enclaves" - Naomi NovikData premiery: 27.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Saving the world is a test no school of magic can prepare you for in the triumphant conclusion to the New York Times bestselling trilogy that began with A Deadly Education and The Last Graduate.

Almost singlehandedly--although backed by an increasingly large cadre of genuine friends--El has changed the nature of the Scholomance forever. But now that she is back in the real world, how will the lessons she learned inside the school apply? Will her grandmother's prophecy come true? Will she really spell the doom of all the enclaves forever?

As the quest to save her one true love ramps up, however, El is about to learn the most significant lesson of all--the dire truth on which the enclaves and the whole stability of the magical world are founded. And being El, she is not likely to let it lie....


"Forestfall" - Lyndall Clipstone


Data premiery: 27.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

The curse that haunted Lakesedge Estate has been broken, but at great cost. Violeta Graceling has sacrificed herself to end the Corruption. To escape death, Leta makes a desperate bargain with the Lord Under, one that sees her living at his side in the land of the dead.

But this world of souls and mist hides many secrets. And when Leta realizes she is still connected to Rowan by a tethering spell, she will risk everything— even her soul— to try and reach him.

Torn between power and love, life and death, Leta struggles to keep hold of her humanity as she falls further and further under the spell of the world Below… and the Lord Under.


"Nona the Ninth" - Tamsyn MuirData premiery: 13.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Her city is under siege.

The zombies are coming back.

And all Nona wants is a birthday party.

In many ways, Nona is like other people. She lives with her family, has a job at her local school, and loves walks on the beach and meeting new dogs. But Nona's not like other people. Six months ago she woke up in a stranger's body, and she's afraid she might have to give it back.

The whole city is falling to pieces. A monstrous blue sphere hangs on the horizon, ready to tear the planet apart. Blood of Eden forces have surrounded the last Cohort facility and wait for the Emperor Undying to come calling. Their leaders want Nona to be the weapon that will save them from the Nine Houses. Nona would prefer to live an ordinary life with the people she loves, with Pyrrha and Camilla and Palamedes, but she also knows that nothing lasts forever.

And each night, Nona dreams of a woman with a skull-painted face..


"Funeral Girl" - Emma K. OhlandData premiery: 06.09.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Sixteen-year-old Georgia Richter feels conflicted about the funeral home her parents run--especially because she has the ability to summon ghosts. With one touch of any body that passes through Richter Funeral Home, she can awaken the spirit of the departed. With one more touch, she makes the spirit disappear, to a fate that remains mysterious to Georgia. To cope with her deep anxiety about death, she does her best to fulfill the final wishes of the deceased whose ghosts she briefly revives.

Then her classmate Milo's body arrives at Richter--and his spirit wants help with unfinished business, forcing Georgia to reckon with her relationship to grief and mortality.


"Shades of Rust and Ruin" - A.G. Howard Data premiery: 06.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Phoenix “Nix” Loring knows her family is under a Halloween curse. When she was three, her parents tragically died on October 31st. Eleven years later, her twin sister Lark suffered a similar fate.

Ever since, Nix has battled survivor guilt. She can’t even find comfort in Clarey, Lark’s boyfriend and the one person who understands her pain, because Nix’s hidden feelings for him go far beyond friendship. All that remains are her sketches, where she finds solace among the goblins and faeries in her imaginary world of Mystiquel. When her depression starts affecting her ability to see color, Nix all but gives up on her art, until her uncle goes missing on Halloween day. Hot on his trail, Nix and Clarey step through a portal, becoming trapped inside a decaying version of their town filled with Nix’s own sketches come to life.

As Nix and Clarey search for her uncle within the sinister and dangerous world of Mystiquel, Nix discovers there’s more to her family curse and otherworldly artwork than she ever imagined—and unless she can solve the Goblin King’s maze before the clock strikes midnight, her life won’t be the only one the curse claims next.


"Demon in the Wood" - Leigh Bardugo


Data premiery: 27.09.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Before he led Ravka’s Second Army, before he created the Fold, and long before he became the Darkling, he was just a lonely boy burdened by an extraordinary power.

Eryk and his mother, Lena, have spent their lives on the run. But they will never find a safe haven. They are not only Grisha—they are the deadliest and rarest of their kind. Feared by those who wish to destroy them and hunted by those who would exploit their gifts, they must hide their true abilities wherever they go. But sometimes deadly secrets have a way of revealing themselves…


"The Depths" - Nicole LesperanceData premiery: 13.09.2022

Gatunek: Horror


Opis wydawcy:

A tropical island full of secrets. Two Victorian ghosts, trapped for eternity. And a seventeen-year-old girl determined not to be next.

Eulalie Island should be a paradise, but to Addie Spencer, it's more like a prison.

Forced to tag along to the remote island on her mother's honeymoon, Addie isn't thrilled about being trapped there for two weeks. The island is stunning, with its secluded beaches and forests full of white flowers. But there's something eerie and unsettling about the place.

After Addie meets an enigmatic boy on the beach, all the flowers start turning pink. The island loves you, he tells her. But she can't stop sleepwalking at night, the birds keep calling her name, and there's a strange little girl in the woods who wants to play hide-and-seek. When Addie learns about two sisters who died on the island centuries ago, she wonders if there's more to this place, things only she can see.

Beneath its gorgeous surface, Eulalie Island is hiding dark, tangled secrets. And if Addie doesn't unravel them soon, the island might never let her go.


"Leech" - Hiron EnnesData premiery: 27.09.2022

Gatunek: Horror


Opis wydawcy:

In an isolated chateau, as far north as north goes, the baron’s doctor has died. The doctor’s replacement has a mystery to solve: discovering how the Institute lost track of one of its many bodies.

For hundreds of years the Interprovincial Medical Institute has grown by taking root in young minds and shaping them into doctors, replacing every human practitioner of medicine. The Institute is here to help humanity, to cure and to cut, to cradle and protect the species from the apocalyptic horrors their ancestors unleashed.

In the frozen north, the Institute's body will discover a competitor for its rung at the top of the evolutionary ladder. A parasite is spreading through the baron's castle, already a dark pit of secrets, lies, violence, and fear. The two will make war on the battlefield of the body. Whichever wins, humanity will lose again.


"Direwood" - Catherine YuData premiery: 20.09.2022

Gatunek: Horror


Opis wydawcy:

In this velvet-clad 1990s gothic horror, Aja encounters a charming vampire who wants to lure her into the woods—just like her missing sister.

No one ever pays attention to sixteen-year-old Aja until her perfect older sister Fiona goes missing. In the days leading up to Fiona’s disappearance, Aja notices some extraordinary things: a strange fog rolling through their idyllic suburban town, a brief moment when the sky seems to rain blood, and a host of parasitic caterpillars burrowing their way through the trees. Aja’s father, the neighbors, and even her ex-friend Mary all play down this strange string of occurrences, claiming there must be some natural explanation. It seems everyone is willing to keep living in denial until other teens start to go missing too.

Aja is horrified when she meets Padraic, the vampire responsible for all the strange occurrences. His hypnotic voice lures her to the window and tells her everything she’s longed to hear—she’s beautiful and special, and he wants nothing more than for Aja to come with him. Aja knows she shouldn’t trust him, but she’s barely able to resist his enthrallment. And following him into the woods may be the only way to find Fiona, so she agrees on one condition: He must let her leave alive if she is not wooed after one week. Though Aja plans to kill him before the week is out, Padraic has his own secrets as well.

In the misty woods, Aja finds that Padraic has made his nest with another vampire in a dilapidated church infested by blood-sucking butterflies. Within its walls, the vampires are waited on and entertained by other children they’ve enthralled, but there is no sign of Fiona. Before her bargain is up, Aja must find a way to turn her classmates against their captors, find her sister, and save them all—or be forced to join the very monsters she wants to destroy.

Komentarze

  1. Ile świetnych premier! Na pewno z polskich czekam na dwie pierwsze i na Malibu płonie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty