Listopad 2022 Premiery Książkowe | Zapowiedzi Premiery polskojęzyczne


"I Kissed Shara Wheeler" - Casey McQuistonData premiery: 08.11.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Minęły cztery lata, odkąd Chloe Green i jej mamy przeniosły się ze słonecznej Kalifornii do Alabamy. Cztery lata spędzone w chrześcijańskiej szkole średniej Willowgrove, podczas których Chloe walczyła jak lwica, by dostąpić zaszczytu wygłoszenia mowy pożegnalnej w dniu zakończenia liceum. W osiągnięciu celu mogła jej przeszkodzić tylko jedna osoba - Shara Wheeler, doskonała uczennica, królowa balu, córeczka dyrektora… Słowem: chodzący ideał.

Mogła, bo minęło dwanaście godzin, odkąd Shara Wheeler pocałowała swoją rywalkę i rozpłynęła się w powietrzu.

Zdezorientowana Chloe odkrywa, że nie tylko ona otrzymała od Shary taki niespodziewany prezent. Przed tajemniczym zniknięciem księżniczka Willowgrove pocałowała również dwie inne osoby - Smitha Parkera, jej licealnego ukochanego, a także Rory'ego Herona, lokalnego bad boya i jednocześnie swojego sąsiada. Troje nastolatków nie ma ze sobą nic wspólnego, a przynajmniej nie miało do momentu, gdy Shara rzuciła im wszystkim wyzwanie, pozostawiając liściki, które muszą rozszyfrować. Razem. Chloe, Smith i Rory rozpoczynają więc grę w podchody - szaloną przygodę, po której nic już nie będzie takie samo.


"Patriota" - Marie Lu


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

On jest legendą.

Ona jest geniuszem.

Jaką cenę zapłacą za ocalenie kraju?

Odradzająca się Republika staje w obliczu zagrożenia, które może przekreślić bezpieczną przyszłość jej mieszkańców. Tuż przed podpisaniem traktatu pokojowego Kolonie oskarżają republikańskie wojska o używanie broni biologicznej, która dziesiątkuje żołnierzy i na którą nie ma antidotum. Gdy wirus zbliża się do miast, rozpoczyna się wyścig z czasem: desperackie poszukiwania leku i próby powstrzymania kolejnej wojny.

Day służy w armii, którą niegdyś zwalczał, a June obraca się w najwyższych kręgach władzy. Gdy waży się przyszłość Republiki, muszą ponownie połączyć siły. Jednak wspólna misja grozi ujawnieniem sekretów, skrywanych głęboko zarówno przez June, jak i przez Daya. By wygrać ostateczne starcie z wrogiem, jedno z nich będzie musiało poświęcić wszystko…


"Mam na Imię Jutro" - Damian Dibben


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Literatura piękna


Opis wydawcy:

„Ten, kto decyduje się na posiadanie psów, straci ich wiele w swoim życiu. Ja byłem psem, który stracił wielu ludzi”.

Rok 1815. Zimowy wieczór w Wenecji. Pewien pies czuwa przy katedrze, mając nadzieję, że wreszcie pojawi się jego pan. Dawno temu właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Minęły jednak lata, a po panu – lekarzu, chemiku i filozofie, z którym przemierzył całą Europę, odwiedzając królewskie dwory i pola bitwy – wciąż nie ma śladu. Pies wyczuwa jednak trop jego odwiecznego wroga. Porzuca więc w miarę bezpieczne schronienie i wyrusza w podróż w poszukiwaniu najbliższego mu człowieka.

Tak zaczyna się przygoda Jutra, który na przestrzeni wieków przemierza świat w poszukiwaniu człowieka, który uczynił go nieśmiertelnym. Jego łapy niestrudzenie przebiegają pola bitew i królewskie dwory. A jego historia jest opowieścią o lojalności i determinacji, przyjaźni (zarówno ze zwierzętami, jak i z ludźmi), miłości (tej jednej, jedynej), podziwie (dla ludzkich talentów) i rozpaczy (z powodu ich nieumiejętności życia w pokoju).

Z mokrym nosem przy ziemi i wiernym towarzyszem, kundlem wabiącym się Sporco, u boku musi się spieszyć – by znaleźć pana, zanim zrobi to ten Zły. I nie może się przy tym nadziwić, że te dwunożne istoty rządzące światem, które potrafią kochać i tworzyć takie piękne rzeczy, stać na tyle okrucieństwa. Mimo to nie traci nadziei i pędzi na swych czterech łapach na ratunek panu, biorąc udział w szalonym wyścigu z czasem, by u jego kresu poznać ludzkość od podszewki i okrutną cenę nieśmiertelności.


"This Winter" - Alice Oseman


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Kilka godzin z życia Charliego Springa, Nicka Nelsona, Tori i Oliviera – oraz ich bliskich. Opowieść o miłości, rodzinie i trudnościach w nazywaniu rzeczy po imieniu.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy z rodziną. W rodzinie Springów nigdy nie było to łatwe. Tym bardziej w tym roku, kiedy do stałych problemów i obowiązkowego konfliktu między dziadkami, dochodzą problemy ze zdrowiem Charliego. Świąteczny posiłek przy wspólnym stole to przecież idealny moment, by nagromadzone we wszystkich emocje wybuchły...

Czy święta podzielą rodzinę Springów, czy może połączą ich na nowo?


"Grzeczna dziewczynka, zepsuta krew" - Holly Jackson


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Ktoś zaginął. Nikt nic nie mówi. Ale wszyscy słuchają…

Mimo błyskotliwie przeprowadzonego śledztwa z zeszłego roku Pippa Fitz-Amobi nie planowała kontynuowania kariery detektywistycznej. Jej podcast na temat morderstwa, które wtedy wyjaśniła, stał się viralem. Zdecydowanie miała już dość rozwiązywania zagadek i tajemnic. Tamtą historię mogła więc uznać za zakończoną. Niespodziewanie stanie się jednak coś, co sprawi, że będzie musiała zmienić zdanie. Kiedy zniknie ktoś bliski, policja znów okaże się bezradna. Pippa poznaje kolejne mroczne sekrety, które skrywa jej miasto. Czy znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania, zanim skończy się czas?


"Lore Olympus" - Rachel SmytheData premiery: 09.11.2022

Gatunek: Komiks


Opis wydawcy:

Skandaliczne plotki, dzikie imprezy i zakazana miłość – zobacz, co robią bogowie, gdy zapada zmrok,w tej uwspółcześnionej wersji jednego z najbardziej znanych mitów, ukazanej w niezwykłym stylu Rachel Smythe. Persefona, młoda bogini wiosny, jest nowa na Olimpie. Demeter wychowała ją w świecie śmiertelników, ale gdy dziewczyna obiecuje, że wyszkoli się na uświęconą dziewicę, zyskuje zgodęzaborczej matki na przebywanie w dynamicznym, pełnym blichtru świecie bogów. Kiedy jej współlokatorka, Artemida, zabiera ją na imprezę, całe życie młodej bogini się zmienia: poznaje Hadesa. Między nią a czarującym, lecz niezrozumianym Władcą Podziemi zaczyna iskrzyć. Teraz Persefona musi szybko opanować sztukę poruszania się w świecie skomplikowanej polityki i niezliczonych relacji rządzących Olimpem. Jednocześnie pragnie odnaleźć swoje miejsce… i pojąć własną moc.


"Władca Dżinnów" - P. Djeli ClarkData premiery: 09.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Kair, 1912

Chociaż Fatma el-Szarawi jest najmłodszą kobietą pracującą w Ministerstwie Alchemii, Uroków i Istot Nadprzyrodzonych, to z pewnością nie jest nowicjuszką. Dlatego kiedy członkowie tajemnego bractwa zostają zamordowani, to właśnie ona zostaje przydzielona do tej sprawy.

Morderca podaje się za al-Dżahiza, który pięćdziesiąt lat wcześniej przekształcił świat, otwierając przejście między wymiarami ludzkim i magicznymi, zanim zniknął bez śladu. Posługując się niebezpiecznymi nadprzyrodzonymi zdolnościami, wzbudza niepokoje na ulicach Kairu, które grożą rozlaniem się na arenę światową. Agentka Fatma musi rozwikłać tajemnicę otaczająca impostora i przywrócić spokój w mieście… albo pogodzić się z faktem, że jej przeciwnik może być dokładnie tym, kim się wydaje…


"Icebreaker" - A.L. Graziadei


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Mickey James ma siedemnaście lat, właśnie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Hartlanda i trafia do uczelnianej reprezentacji hokeja. Przed nim kariera zawodnika NHL. Taki wybór to kontynuacja rodzinnej tradycji hokejowej Jamesów. Ale chłopak wcale nie jest pewien, czy chce iść tą drogą. Dręczą go wątpliwości, jest emocjonalnie rozdarty między lojalnością wobec rodziny a możliwością realizacji własnych pragnień, możliwością bycia sobą. W środowisku hokejowym – maczystowskim i homofobicznym – wszelkie odstępstwa od przyjętej normy są niemile widziane, tymczasem Mickey jest biseksualistą.

Obawa przed ujawnieniem orientacji w połączeniu z depresją sprawiają, że chłopak trzyma się na dystans od kolegów z drużyny, zamyka się w sobie. Pociechę znajduje w rozmowach z siostrami i przyjaciółką z dzieciństwa. Podczas treningów i meczów Mickey spotyka się natomiast ze swoim odwiecznym rywalem, Jaysenem Caulfieldem, co go dodatkowo stresuje. Wydaje się, że kolega z drużyny szczerze go nienawidzi. I mogłoby to nawet stanowić impuls motywujący do lepszej gry, gdyby… Gdyby nie fakt, że Jaysen pociąga Mickeya. Wzajemna niechęć chłopaków powoli topnieje, a potem przeradza się w fascynację.


"No i Znowu Mamy Święta" - Tracy Andreen


Data premiery: 16.11.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Witajcie w Christmas! Miasteczku, gdzie każde święta są… cóż, niezupełnie idealne. Zbliżają się święta.

Finley Brown wraca z elitarnej szkoły z internatem do swego rodzinnego miasteczka w Oklahomie, które nazywa się…Christmas. Miasteczko jak dotąd niewiele się zmieniło przez szesnaście lat życia Finley, dziewczyna spodziewa się więc, że wszystko będzie tak samo, jak wtedy, gdy wyjeżdżała. Jednak po przyjeździe odkrywa, że jej rodzice się rozeszli, ?? najlepsza przyjaciółka spotyka się z jej byłym chłopakiem, a jej zaciekła rywalka dostała pracę w pensjonacie jej babci. Ku zaskoczeniu Finley okazuje się też, że do miasteczka przybywa jej szkolny kolega Arthur, któremu – nieco koloryzując rzeczywistość – wmówiła, że Christmas to idylliczne miejsce, w którym święta są bardziej magiczne niż gdziekolwiek indziej. Teraz od niej zależy, czy tegoroczne Boże Narodzenie w Christmas będzie naprawdę idealne. Czy Finley odnajdzie swoje miejsce, wspólny język z rodziną i przyjaciółmi? A może pod choinką znajdzie także najlepszy prezent świąteczny ze wszystkich: miłość? Poznajcie najbardziej uroczy świąteczny romans tej zimy!


"Król Wojny i Krwi" - Scarlett St. Clair


Data premiery: 23.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Król

Ich związek jest jego zemstą.

Isolde de Lara uważa dzień swojego ślubu za dzień śmierci. Żeby położyć kres długoletniej wojnie, musi poślubić króla wampirów Adriana Aleksandra Vasilieva i go zabić.

Lecz jej próby zostają udaremnione, a Adrian grozi, że jeśli Isolde jeszcze raz podejmie próbę zabójstwa, on zrobi z niej nieumarłą. Przerażona, że stanie się taką istotą jak te, których najbardziej nienawidzi, Isolde szuka innych sposobów, żeby przeciwstawić się mężowi i przetrwać na brutalnym dworze wampirów.

Jednak nie dworu Isolde boi się najbardziej. tylko Adriana. Mimo niewątpliwej chemii między nimi dwojgiem Isolde zastanawia się, dlaczego król - gwałtowny, dziki i bezlitosny - właśnie ją wybrał na małżonkę.

Odpowiedź zburzy jej świat.


"Finał" - Stephanie Garber


Data premiery: 23.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Miłość, o którą warto walczyć. Marzenie, za które warto umrzeć. Finał, na który warto czekać.

Stephanie Garber, autorka bestsellerowej, kultowej serii, uwielbianej przez YA, ponownie zabiera czytelników do legendarnego świata Caravalu, gdzie Scarlett i Tella Dragna muszą walczyć o szczęśliwy finał swojej historii…

Minęły dwa miesiące, od kiedy Mojrów uwolniono z kart, Legenda zagarnął dla siebie tron, a Tella odkryła, że chłopiec, w którym się zakochała, tak naprawdę nie istnieje. Teraz musi zdecydować, czy zaufa Legendzie, czy dawnemu wrogowi.

Po odkryciu sekretu, który postawił jej życie na głowie, Scarlett będzie musiała dokonać niemożliwego, Legenda zaś stanie przed wyborem, który na zawsze go zmieni.

Caraval się skończył, ale rozpoczęła się bodaj najtrudniejsza z wszystkich rozgrywek, w której stawką są ludzkie losy, imperia i serca. Tym razem nie ma widowni, tylko ci, którzy zwyciężą, i ci, którzy stracą wszystko.


"Jak Upolować Drakulę" - Kerri Maniscalco


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

W starym zamku księcia Włada Palownika, znanego jako Drakula, dochodzi do nietypowych zbrodni. Czyżby pojawił się naśladowca krwiożerczego władcy? A może zwyrodniały arystokrata powrócił między żywych?

Po odkryciu tożsamości Kuby Rozpruwacza ogarnięta rozpaczą i zgrozą Audrey Rose Wadsworth ucieka z Londynu, jak najdalej od koszmarnych wspomnień. Wraz z aroganckim, ale niezaprzeczalnie uroczym Thomasem Cresswellem jedzie do Rumunii, gdzie znajduje się jedna z najlepszych w Europie akademia medycyny sądowej. To tam mieszkał niegdyś upiorny morderca, legendarny Drakula – ten, którego rozsławiła niepohamowana żądza krwi.

Aby spełnić marzenie swojego życia, Audrey Rose mierzy się z nowym wyzwaniem. Musi poprowadzić śledztwo w sprawie dziwnie znajomych zagadkowych zabójstw, do których dochodzi na zamkowych korytarzach. To, co odkryje, obudzi do życia jej wszystkie najgorsze lęki.

"Drewniany kołek wbity w serce ofiary.

Młoda pokojówka, z której ktoś wytoczył krew.

Ludzie mówią, że książę Drakula zmartwychwstał.

Ja twierdzę, że powinniśmy bać się żywych, nie umarłych."


"This Poison Heart.  Zatrute Serce" - Kalynn Bayron


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Briseis ma niezwykłą moc. Odkąd pamięta, może ożywiać zasuszone kwiaty i wpływać na wzrost roślin. Jednak taka moc – jak sama natura – jest trudna do okiełznania i bywa niebezpieczna. Dlatego dziewczyna musi ukrywać swój dar. To się zmienia, gdy Bri otrzymuje w spadku tajemniczy dom, którego historia splata się z korzeniami jej rodziny. W posiadłości znajduje ołtarz poświęcony starożytnej bogini i ogród porośnięty najbardziej śmiercionośnymi roślinami na ziemi. Zagłębiając się w przeszłość, Bri dowiaduje się, że od pokoleń w rękach jej rodziny spoczywa niezwykła moc, której źródło leży w samym sercu Trującego Ogrodu. Bri będzie musiała stanąć twarzą w twarz z ciemnością i zawalczyć o swoje dziedzictwo…


"Północ w Everwood" - M.A. Kuzniar


Data premiery: 09.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Nottingham, rok 1906.

Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy. Jednak w miarę zbliżania się świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję – rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła należne sobie miejsce w społeczeństwie. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia.

Gdy jednak Drosselmeier konstruuje misterną scenografię teatralną do jej ostatniego występu baletowego, młoda tancerka odkrywa, że scena stała się miejscem zaczarowanym. A gdy zegar wybija północ, pięknie udekorowana sala balowa w jej rodzinnym domu znika, a ona stoi w lodowatej ciszy pośrodku cukrowego pałacu, w lesie pełnym ośnieżonych jodeł… Jaki mroczny czar ktoś tutaj roztoczył? Co to za tajemnica?

Marietta musi znaleźć sposób na powrót do domu, zanim na zawsze zostanie uwięziona w zwodniczym uścisku Everwood.

W ciemności nocy czai się magia. Nigdy nie zapomnisz tego, co spotka cię po północy w Everwood.


"Zaginiony Metal" - Brandon Sanderson

Data premiery: 23.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Waxillium Ladrian, stróż prawa z Dziczy, który został senatorem w wielkim mieście, przez lata podążał śladem tajemniczej organizacji zwanej Kręgiem, którą kierowali jego nieżyjący wuj i siostra, a która porywała ludzi pochodzących z rodzin Allomantów. Kiedy detektyw Marasi Colms i jej partner Wayne natrafiają na magazyn broni przeznaczonej dla Bilming, jednego z zewnętrznych miast, pojawia się nowy trop. Konflikt między stolicą Elendel a zewnętrznymi miastami przynosi korzyść Kręgowi, ich macki sięgają teraz Senatu Elendel, a Bilming jest jeszcze bardziej uwikłane.

Po tym, jak Wax odkrywa nowy rodzaj materiału wybuchowego, który ma bezprecedensową niszczycielską moc, i uświadamia sobie, że Krąg z pewnością już go zna, nieśmiertelny kandra wyjawia, że moc Harmonii nie sięga Bilming. To znaczy, że miasto uległo wpływom innego boga – Trella, którego wyznaje Krąg. A Trell nie jest jedyną istotą przybywającą z szerszego cosmere – Marasi zostaje zwerbowana przez ludzi spoza świata, obdarzonych dziwnymi umiejętnościami i twierdzących, że ich celem jest ochrona Scadrialu… za wszelką cenę.

Wax musi zdecydować, czy odłożyć na bok swój konflikt z Bogiem i znów stać się Mieczem, wykutym przez Harmonię. Jeśli nikt nie odważy się zostać bohaterem, którego potrzebuje Scadrial, planetę i miliony jej mieszkańców czeka gwałtowny i tragiczny koniec."Decimus Fate i Rzeźnik z Guile" - Peter A. Flannery


Data premiery: 18.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Gdy w mieście Guile giną dwaj młodzi mężczyźni, zaskakujący rozwój wypadków rzuca Decimusa Fate i Opiekuna do rozpaczliwej walki o życie. Czarownice, mroczni zabójcy czy potwory zamieszkujące labirynt podziemnych tuneli - to wszystko tylko preludium. Podążając za prawdą i rozwiązaniem zagadki przyjdzie im bowiem stanąć twarzą w twarz z osławionym Rzeźnikiem z Guile.

Ale kto wie, czy znacznie większe zagrożenie nie czai się znacznie bliżej domu. Gdzieś, gdzie ucieczka z więzienia i zabójstwo prominentnego maga zdają się tylko drobnymi zdarzeniami dnia codziennego w wielkim portowym mieście. Codzienność jednak, zwłaszcza codzienność niezwykłych ludzi, stanowi często wstęp do wydarzeń, które wstrząsną posadami świata. Ale to, zazwyczaj, okazuje się dużo, dużo później. I o wiele za późno.


Premiery anglojęzyczne


"The Luminaries" - Susan DennardData premiery: 01.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Hemlock Falls isn't like other towns. You won't find it on a map, your phone won't work here, and the forest outside town might just kill you.

Winnie Wednesday wants nothing more than to join the Luminaries, the ancient order that protects Winnie's town—and the rest of humanity—from the monsters and nightmares that rise in the forest of Hemlock Falls every night.

Ever since her father was exposed as a witch and a traitor, Winnie and her family have been shunned. But on her sixteenth birthday, she can take the deadly Luminary hunter trials and prove herself true and loyal—and restore her family's good name. Or die trying.

But in order to survive, Winnie enlists the help of the one person who can help her train: Jay Friday, resident bad boy and Winnie’s ex-best friend. While Jay might be the most promising new hunter in Hemlock Falls, he also seems to know more about the nightmares of the forest than he should. Together, he and Winnie will discover a danger lurking in the forest no one in Hemlock Falls is prepared for.

Not all monsters can be slain, and not all nightmares are confined to the dark.


"Heart of the Sun Warrior" - Sue Lynn Tan


Data premiery: 10.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

After winning her mother's freedom from the Celestial Emperor, Xingyin thrives in the enchanting tranquility of her home. But her fragile peace is threatened by the discovery of a strange magic on the moon and the unsettling changes in the Celestial Kingdom as the emperor tightens his grip on power. While Xingyin is determined to keep clear of the rising danger, the discovery of a shocking truth spurs her into a perilous confrontation.

Forced to flee her home once more, Xingyin and her companions venture to unexplored lands of the Immortal Realm, encountering legendary creatures and shrewd monarchs, beloved friends and bitter adversaries. With alliances shifting quicker than the tides, Xingyin has to overcome past grudges and enmities to forge a new path forward, seeking aid where she never imagined she would. As an unspeakable terror sweeps across the realm, Xingyin must uncover the truth of her heart and claw her way through devastation--to rise against this evil before it destroys everything she holds dear, and the worlds she has grown to love... even if doing so demands the greatest price of all.


"A Wilderness of Stars" - Shea Ernshaw

Data premiery: 29.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

​Vega has lived in the valley her whole life—forbidden by her mother to leave the safety of its borders because of the unknown threats waiting for her in the wilds beyond. But after her mother dies, Vega begins to see stars falling from the sky. It’s an omen she can no longer ignore, forcing her to leave the protective boundaries of the valley. But the outside world turns out to be much more terrifying than Vega could have imagined. People are gravely sick—they lose their eyesight and their hearing, just before they lose their lives.

What Vega keeps to herself is that she is the Last Astronomer—a title carried from generation to generation—and she is the only one who carries the knowledge of the stars. Knowledge that could hold the key to the cure. And so when locals spot the tattoo on Vega’s neck in the shape of a constellation—the mark of an astronomer—chaos erupts as the threats her mother warned her about become all too real.

Fearing for her life, Vega will be rescued by a girl named Cricket who will lead her to Noah, a boy marked by his own mysterious tattoos. On the run from the men who are hunting her, Vega, Cricket, and Noah will set out across the plains in search of the cure the stars speak of. But as the lines between friend and prisoner begin to blur, Vega must decide whether she will protect the sacred knowledge of an astronomer. Or if she will risk everything to try to save them all.


"Seasparrow" - Kristin Cashore


Data premiery: 27.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

In the immediate aftermath of the events of Winterkeep, Bitterblue and her entourage begin the journey back to Monsea with the only copies of the formulas for the zilphium weapon. Bitterblue must decide what she will do with her world-shaping power. But before they've even made it halfway home, storms drive their ship off course and then wrecking them in the ice far north of the Royal Continent. The survivors must make a harrowing trek across the ice in order to make it back to Monsea.


"How to Excavate a Heart" - Jake Maia Arlow


Data premiery: 01.11.2022

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

It all starts when Shani runs into May. Like, literally. With her mom’s Subaru.

Attempted vehicular manslaughter was not part of Shani’s plan. She was supposed to be focusing on her monthlong paleoichthyology internship. She was going to spend all her time thinking about dead fish and not at all about how she was unceremoniously dumped days before winter break.

It could be going better.

But when a dog-walking gig puts her back in May’s path, the fossils she’s meant to be diligently studying are pushed to the side—along with the breakup.

Then they’re snowed in together on Christmas Eve. As things start to feel more serious, though, Shani’s hurt over her ex-girlfriend’s rejection comes rushing back. Is she ready to try a committed relationship again, or is she okay with this just being a passing winter fling?


"Sugaring Off' - Gillian French


Data premiery: 01.11.2022

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Left partially deaf by an early childhood tragedy that ended in her father’s incarceration, seventeen-year-old Owl is now a tracker, an explorer, a wildlife enthusiast, and always her freest self while hiking the steep forested acres surrounding her aunt and uncle’s maple sugar farm, now her home. Owl and her aunt and uncle never speak of the brutal attack that brought her to them. On the day she confronts a stranger trespassing among the maples, Owl’s sheltered existence is blown wide open by Cody—the magnetic, dangerous young man hired to help with the sugaring off. Cody seems to see her, the real her, in a way no one else does. Together, they challenge each other, learn to question their preconceptions, and risk a romance their families are desperate to stop.  

But when Owl learns that some part of Cody is compelled toward self-destruction, she must make a difficult decision about their relationship at the same time she’s grappling with her father’s recent release from prison. And when a seemingly motiveless local murder draws attention to Cody, Owl realizes that Cody is in far more serious trouble than anyone knows—and it’s followed him to her mountain.


"A Consuming Fire" - Laura E. Weymouth

Data premiery: 22.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Weatherell girls aren’t supposed to die.

Once every eighteen years, the isolated forest village of Weatherell is asked to send one girl to the god of the mountain to give a sacrifice before returning home. Twins Anya and Ilva Astraea are raised with this destiny in mind, and when their time comes, spirited Ilva volunteers to go. Her devoted sister Anya is left at home to pray for Ilva’s safe return. But Anya’s prayers are denied.

With her sister dead, Anya volunteers to make a journey of her own to visit the god of the mountain. But unlike her sister, sacrifice is the furthest thing from Anya’s mind. Anya has no intention of giving anything more to the god, or of letting any other girl do so ever again. Anya Astraea has not set out to placate a god. She’s set out to kill one.


"Cruel illusions" - Margie Fuston


Data premiery: 01.11.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Ever since a vampire murdered her mother, Ava has been determined to get revenge. This all-encompassing drive has given her the fuel she needed to survive foster home after foster home.

But it’s been ten years since anyone’s seen a vampire, and Ava has lost hope that she’ll ever find one…until she stumbles across a hidden magic show where she witnesses impossible illusions. The magicians may not be the bloodsuckers she’s hunting, but Ava is convinced something supernatural is at play, so she sneaks backstage and catches them in acts they can’t explain.

But they’ve been waiting for her.

The magicians reveal they’re part of an ancient secret society with true magic, and Ava has the same power in her blood that they do. If she joins them, they promise to teach her the skills she needs to hunt vampires and avenge her mother. But there’s a catch: if she wants to keep the power they offer, she needs to prove she’s worthy of it. And to do so, she must put on the performance of her life in a sinister and dangerous competition where illusion and reality blur, and the stakes are deadly.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty