"Pierścień Ognia" - Marah Woolf | recenzjaTytuł: "Pierścień Ognia"

Autor: Marah Woolf

Data publikacji: 26.10.2022

Liczba stron: 480

Gatunek: Fantasy


Opis fabuły (od wydawcy)

Tom drugi trylogii o aniołach i Atlantydzie, kontynuacja powieści „Berło światła”.

Taris nie może uwierzyć, że Malachi naprawdę nie żyje. Azrael nie kontaktuje się z nią, więc zdesperowana dziewczyna postanawia jechać do Londynu.

Niestety natrafia na Azraela z inną kobietą. Nie może uwierzyć w to, co widzi ale Azrael twierdzi, że Taris nic dla niego nie znaczyła, a ich umowa nie powiodła się nie z jego winy. Malachi chciał umrzeć i nie prosił o odroczenie śmierci.

Świat Taris rozpada się na kawałki. Najpierw straciła brata, potem musiała się zmierzyć ze zdradą Azraela, a to jeszcze nie koniec…

Aristoi rozkazują Taris odszukać pierścień ognia – w przeciwnym razie dusza jej brata trafi w ręce demonów. Dziewczyna nie ma wyboru: znów udaje się na poszukiwania… Demony – także te wewnętrzne – nie zamierzają jednak ułatwiać jej życia. Czy Taris odnajdzie w sobie siłę, aby się im przeciwstawić?


Opinia

Myślałam, że po zakończeniu "Berła Światła" będę gotowa na ten sequel. Nic nie było w stanie przygotować mnie na ten rollercoaster emocji! Od samego początku wciągnęłam się ponownie w świat przedstawiony.

Fabuła jest dość podobna do pierwszej części, gdyż również skupia się na poszukiwaniach, tym razem pierścienia ognia. Stawka jest jednak coraz większa, gdyż Aristoi zagrażają głównej bohaterce. Ponadto, w życie nieśmiertelnych wkrada się pewien zamęt i kwestie, które do tej pory były niepodważalne, zostają zakwestionowane.

Taris ma stalową wolę i jest jedną z ciekawszych żeńskich bohaterek, o jakich miałam przyjemność czytać. Podczas lektury udowodniła, że nic nie jest w stanie powstrzymać jej przed walką o tych, których kocha. Gotowa jest się nawet poświęcić w imię miłości. Sprawia to, że z czystą przyjemnością obserwuje się jej działania. Co lepsze, non-stop przeżywałam wszystkie emocje, które towarzyszyły jej w podróży.

Tak naprawdę przywiązałam się do każdej postaci. Wszyscy byli na swój sposób intrygujący i choć niektórych lubiłam bardziej od innych, to jednak nie ma takiej osoby, której pod koniec książki nie wspominałabym ciepło. Moimi ulubieńcami są jednak Taris i Set, wnoszą oni bardzo wiele do tej powieści i bez nich nie byłaby ona taka sama. Pomimo swojej długowieczności, niektórzy nieśmiertelni zachowali ludzką cząstkę duszy. Stąd bierze się moja miłość do bohaterów "Pierścienia Ognia"

Romans sprawiał, że po całym moim serduszku rozchodziło się ciepełko. Nie był on bez wad, bo Az i Taris mieli sporo do przepracowania, ale koniec końców ich relacja wzruszała. 

Fascynującym elementem lektury było bogactwo kulturalne, które stanowi o ogromnej wiedzy autorki, a także o czasie, który poświęciła na badania tejże tematyki. W książce spotykają się przeróżne wierzenia, mity i religie. Naprawdę nie da się przy niej nudzić.


Ocena końcowa

(10/10)

Komentarze

Popularne posty