Zapowiedzi Książek Styczeń 2023 | PREMIERY


Premiery polskojęzyczne "Nasze Puste Przysięgi" - Lexi Ryan


Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Bestsellerowa autorka New York Times’a Lexi Ryan powraca z pełną wartkiej akcji powieścią fantasy. Oto fascynująca historia Abi, młodej dziewczyny złapanej w kleszcze dwóch podstępnych dworów fae wraz z ich niebezpiecznie uwodzicielskimi książętami.

Nienawidząca fae Abi nie chce mieć z nimi nic wspólnego, nawet jeśli miałoby to oznaczać przymieranie głodem i brak dachu nad głową. Kiedy jednak w ramach spłaty długu siostra Abi trafia w ręce sadystycznego władcy dworu cieni, zdeterminowana dziewczyna postanawia zrobić wszystko, by odzyskać siostrę. Nie cofnie się nawet przed zawarciem paktu z samym królem: oto mroczny władca oczekuje od Abrielli, by wykradła dla niego trzy relikwie ze świetlistego dworu.

Zdobycie swobodnego dostępu do pałacu złotej królowej stanowi jednak poważne wyzwanie. Jedyną szansą Abi jest udawanie kandydatki na przyszłą narzeczoną księcia Ronana, do którego – jak się szybko okazuje – zaczyna pałać szczerym uczuciem. Nie chcąc pozwolić, aby serce odwiodło ją od celu, przyjmuje pomoc od grupki renegatów należących do mrocznego ludu, kierującej się własnym, sekretnym planem. Im więcej czasu Abi spędza z Finnem – spowitym mgiełką tajemnicy przywódcą dysydentów – tym trudniej przychodzi jej oprzeć się jego urokowi.

Rozdarta między dwoma niebezpiecznymi dworami Abi będzie musiała dokonać wyboru. Komu okaże lojalność? I komu ofiaruje swoje serce?


"Practice Girl" - Estelle Laure


Data premiery: 18.01.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Jo nigdy nie słyszała o określeniu „dziewczyna do trenowania”, dopóki nie została tak nazwana.  

Jo Beckett pragnie miłości. Zakochała się w kilku chłopakach, ale z jakiegoś powodu oni nigdy nie odwzajemniali jej uczuć. Pewnej nocy, na imprezie, na którą nawet nie chciała iść, dowiaduje się prawdy. 

Za jej plecami inni nazywają ją „dziewczyną do trenowania” – to popularne określenie kogoś, kto jest wystarczająco dobry, by się z nim niezobowiązująco spotykać, ale nie na tyle, żeby stworzyć poważną relację. Te słowa nieodwracalnie zmienią sposób, w jaki Jo postrzega wszystkich – łącznie z samą sobą.  

Po tym odkryciu dziewczyna czuje się zawstydzona, zła i skrzywdzona. Ale nie pozwoli, by ta etykietka ją definiowała. Odkrywa więcej niewygodnych prawd o wszystkich swoich relacjach – od najlepszej przyjaciółki po chłopaka, którego lubi. I to odmieni ją na zawsze.  

Pełna emocji, inspirująca historia o podwójnych standardach i życiu w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie. Potrzebna, ważna i wartościowa powieść dla każdej osoby, która kiedykolwiek poczuła się szufladkowana, oceniania i niedoceniana przez innych. Jeśli pokochaliście Sezon luster Anna-Marie McLemore, Nic wam nie jestem winna Izzy O’Neill czy Dziewczyny znikąd Amy Reed, to musicie wpisać Practice Girl na waszą listę książek do przeczytania! 


"Poszukiwany Ukochany"- Beth O'Leary


Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Rollercoaster emocji – komedia romantyczna o niepewności uczuć i pułapkach, jakie zastawia na nas miłość, kiedy najmniej się tego spodziewamy.

Najbardziej ambitna jak dotąd powieść autorki, która bawi i wzrusza do łez!

Trzy kobiety. trzy randki. jeden nieobecny mężczyzna.

Godzina 8:52

Siobhan niecierpliwie czekała na wspólne śniadanie z Josephem. Była zaskoczona, że je zaproponował, bo zazwyczaj spotykają się późnym wieczorem w jej pokoju hotelowym. Śniadanie z Josephem w Dzień Świętego Walentego musi coś znaczyć. Tylko… gdzie on się podziewa?

Godzina 14:43

Miranda ma nadzieję, że walentynkowy lunch z Carterem będzie doskonałą okazją, by uczcić jej nową posadę. To dla niej nowy początek i znak, że jej dorosłe życie wreszcie zaczyna się układać: od pięciu miesięcy spotyka się z Carterem i ich związek zaczyna wyglądać naprawdę poważnie. Tylko… dlaczego jeszcze go nie ma?

Godzina 18:30

Joseph Carter zgodził się udawać chłopaka Jane na przyjęciu zaręczynowym jej koleżanki. Nie znają się długo, ale ich przyjaźń szybko stała się najjaśniejszą stroną nowego życia Jane w Winchester. Joseph przyrzekł, że tego wieczoru przybędzie jej z odsieczą. Tylko… dlaczego nigdzie go nie widać?

Poznajcie Josepha Cartera.

Jeśli tylko uda wam się go znaleźć.


"Without Merit" - Colleen Hoover


Data premiery: 11.01.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Hej, to ja, Merit.

Mam siedemnaście lat i mieszkam w dawnym kościele, o czym wciąż przypominają mi stare witraże w oknach. Moja schorowana matka mieszka w piwnicy, a ojciec – razem z nową żoną i moim rodzeństwem – na piętrze. Jest dziwnie? To nie wszystko! Mam siostrę bliźniaczkę. Honor to chodzący ideał i zawsze była moim przeciwieństwem. A mój brat Utah? Nieznośny perfekcjonista, z którym się nie dogaduję.

Jak możecie się domyślić, nie pasuję do tej rodziny. Zawsze stoję z boku. Sytuacji nie poprawia fakt, że jestem zakochana w chłopaku siostry… Czy powiem o tym komukolwiek? Nie pisnę słowa. Będzie to kolejna tajemnica, którą dorzucę do worka z sekretami rodziny Vossów. Boję się, że gdy zaczną wychodzić na jaw, pozostanie mi po prostu zniknąć – z domu i z własnego życia.

A może lepiej będzie, jeśli opuszczę ich już teraz?

Lepiej im będzie bez Merit, prawda?


"Solitaire" - Alice Oseman


Data premiery: 11.01.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Tori Spring jest uczennicą dwunastej klasy. Lubi spać i blogować. Nie ma zbyt wielu przyjaciół. Najbardziej ceni sobie swoje własne towarzystwo.

Nagle jednak w jej życiu pojawia się Michael Holden – tajemniczy chłopak, który powoduje, że w Tori budzą się uczucia, o które nigdy by siebie nie podejrzewała. Trudno to jednak nazwać prawdziwą przyjaźnią. Michael wydaje się tak wyjątkowy i nieprzystający do tego, co dzieje się wokół, że Tori zastanawia się nawet, czy… on istnieje naprawdę.

W tym samym czasie w szkole pewna grupa przejmuje władzę. Z pozoru niewinne żarty dotykające głównie nauczycieli okazują się jednak tragiczne w skutkach.

Tori stara się zapobiec katastrofie i próbuje dowiedzieć się, kto za tym wszystkim stoi. Niestety, dziewczyna nie ma pojęcia, jakie to będzie miało dla niej konsekwencje.

Życie nastolatki zmieni pod wpływem szkolnych wydarzeń i nieoczekiwanych powrotów do przeszłości. Czy na lepsze?


"Baśń o Złamanym Sercu" - Stephanie Garber

Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Nie może dopuścić do małżeństwa! Zrobi wszystko, by, jak w bajkach, żyć długo i szczęśliwie. Zdesperowana zawiera pakt z Jacksem, charyzmatycznym Księciem Serc. W zamian za trzy pocałunki, które Evangelina ma złożyć w wybranym przez niego miejscu i czasie, książę powstrzyma ślub, a dziewczyna wyleczy złamane serce.

To pozornie niewielka cena za szczęście, ale umowa z nieśmiertelnym to niebezpieczna gra. Wkrótce Evangelina przekonuje się, że książę chce od niej znacznie więcej, niż mu przyrzekła. Ma swoje plany względem dziewczyny, plany, które mogą zakończyć się albo wielkim szczęściem, albo wielką tragedią.


"Cieszę się, że moja mama umarła" - Jennette McCurdy


Data premiery: 24.01.2023

Gatunek: Autobiografia


Opis wydawcy:

Poruszające wspomnienia jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek amerykańskich i pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało wrzucone w środek piekielnej machiny amerykańskiego show-biznesu. "Cieszę się, że moja mama umarła" to przejmująca opowieść o wychodzeniu z zaburzeń odżywiania, uzależnień i toksycznej relacji z przemocową matką, a także o mozolnym odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem.

Jennette McCurdy od dziecka marzyła o tym, żeby zostać pisarką, jednak jej mama miała wobec niej inne plany. Dziewczynka miała sześć lat, kiedy po raz pierwszy wzięła udział w castingu, a jej świat zmienił się na zawsze. Debra zdecydowała, że jedyna córeczka zrobi karierę aktorską. Cena nie grała roli. Liczyła jej kalorie, wydzielała racje żywnościowe, opóźniała jej dojrzewanie, ważyła pięć razy dziennie, a nawet kąpała do szesnastego roku życia! Jennette, pragnąc za wszelką cenę zadowolić najważniejszą osobę w swoim życiu, godziła się na ten okrutny układ.

Marzenie Debry o sławie córki w końcu się spełniło, ale status gwiazdy najważniejszych seriali Nickelodeonu (w "Sam i Cat" grała obok Ariany Grande) Jennette przypłaciła zaburzeniami odżywiania, masą niszczących i toksycznych relacji damsko-męskich, alkoholizmem i depresją. Kiedy jednak odkryła, że terapia może pomóc jej wydobyć się z piekła, odważyła się rzucić aktorstwo i robić to, co od zawsze pragnęła - pisać.

Pełna czarnego humoru i przenikliwych spostrzeżeń na temat życia przejmująca biograficzna opowieść "Cieszę się, że moja mama umarła" stanowi fascynujący zapis walki o niezależność, własne granice i czerpanie radości z życia.


"Arystoteles i Dante przepadają w toni życia" - Benjamin Alire Saenz


Data premiery: 11.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Arystoteles i Dante zakochali się w sobie. Teraz muszą odkryć, co to właściwie znaczy budować związek w świecie, który zdaje się kwestionować ich istnienie. 

Ari praktycznie przez całe liceum ukrywał to, kim jest. Zawsze był cichy i niewidzialny. Sądził, że ostatni rok w szkole będzie wyglądał podobnie. Ale coś w nim pękło. Coś się zmieniło i nie można tego cofnąć. Zakochał się w Dantem. 

W jednym momencie odkrywa, że może mieć przyjaciół, przeciwstawić się dręczycielom i sprawić, że jego głos stanie się słyszalny. A do tego wszystkiego jest przy nim Dante. Marzycielski i dowcipny, potrafiący równie dobrze wzbudzić irytację i rozbudzić pożądanie. 

Chłopcy są zdeterminowani, by wytyczyć sobie ścieżkę w świecie, który ich nie rozumie. Kiedy Arystoteles staje w obliczu szokującej straty, będzie musiał walczyć jak nigdy przedtem, aby stworzyć życie, które będzie prawdziwie szczęśliwe.


"Wszyscy Jesteśmy Łotrami" - Amanda Foody, Christine Lynn Herman


Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Przed dwoma tygodniami księżyc nad Ilvernath przybrał purpurową barwę, jaskrawą i oślepiającą, niczym świeża rana na niebie. Nazywano go Krwawym Księżycem – znak, że po dwudziestu latach spokoju znów zbliżał się czas Turnieju. Do opadnięcia Krwawej Zasłony pozostało zaledwie czternaście dni i żaden z braci nie chciał ich spędzić w pogrążonych w ciszy, ponurych korytarzach rezydencji. 

Wschodzi Krwawy Księżyc. Opada Krwawa Zasłona. Rozpoczyna się Turniej.  

Co pokolenie, gdy wschodzi Krwawy Księżyc, siedem rodzin z odległego miasta Ilvernath wyznacza mistrza, który walczy w Turnieju na śmierć i życie. 

Nagroda? Wyłączna kontrola nad tajnym źródłem wysokiej magii. Wygrać może tylko jedna rodzina. 

W tym roku, dzięki książce ujawniającej informacje o turnieju, siedmiu mistrzów znalazło się w centrum uwagi całego świata. Każdy z nich ma teraz nowe informacje, nowe sposoby na wygraną, a co najważniejsze, wybór – zaakceptować swój los lub napisać swoją historię na nowo. 

Ale jest to historia, która musi zostać spisana krwią.  


"Polowanie" - Patricia Briggs


Data premiery: 20.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Nieuchronnie nadchodzi moment ujawnienia światu obecności wilkołaków. Marrok, choć przekonany o słuszności tej decyzji, woli pozyskać przychylność watah spoza Stanów Zjednoczonych. Spotkanie na szczycie, na które przybywają delegacje z kilku największych watah Europy, ma być okazją do negocjacji i ustalenia porozumienia. Staje się jednak areną bezprecedensowej i krwawej rozgrywki. A w centrum huraganu znajdują się Charles i Anna. Ich połączenie jest silne a wzajemne uczucie jeszcze silniejsze, ale w starciu z pradawną magią, wampirami i najdzikszą wilkołaczą bestią w historii, może nie wystarczyć. Na szczęście dla nich, przeciwnicy kompletnie nie doceniają Anny, która szybko przypomni światu, że Omega nie znaczy słabeusz. Omega zrobi wszystko, by zatriumfować i obronić tych, których kocha. Bez względu na to, czy wymaga to kulenia się w obecności dominujących osobników, czy rozerwania wroga na strzępy.


"Kryształowa Korona" - Elise Kova


Data premiery: 12.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Niech żyje Solaris

Jeden żądny krwi władca został obalony przez innego, a na Cesarstwo Solaris padł cień śmierci. Vhalla Yarl stanęła na scenie przeznaczenia, przygotowując się do ostatniej bitwy. Świat się zmienia, kruche sojusze zostają poddane próbie, tworzą się nowe więzi. Vhalla walczy w imię pokoju, ale czy w najciemniejszej godzinie nocy będzie gotowa zapłacić cenę za nadejście świtu?


"Zew. Mroczne Sąsiedztwo" - Holly Black


Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Matka Rue zawsze była trochę inna. Rozmawiała z roślinami, przesiadywała nago na podwórku i sprawiała wrażenie bycia gdzieś poza czasem. Rue wie, że jej matka nie jest taka jak inni rodzice. Ale pewnego dnia, gdy jej mama znika, Rue zaczyna widzieć dziwne rzeczy –  istoty nie z tego świata w kawiarni, skrzydlatą dziewczynę przechadzająca się na korytarzu szkoły średniej. Powoli zaczyna do niej docierać, że ona też jest inna.

W tym samym czasie jej ojciec zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Wkrótce jednak okazuje się, że choć nie dopuścił się morderstwa, ma na sumieniu inną zbrodnię – złamał obietnicę złożoną dziadkowi Rue, królowi elfów, przez co teraz jej matka musiała wrócić do magicznego królestwa.

Rue postanawia wyruszyć na pomoc matce i zmierzyć się z mrocznymi istotami – stworami śmiertelnie niebezpiecznymi dla naszego śmiertelnego świata.


"Tajemnica Lost Lake" - Jacqueline West


Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Dwie siostry, nieistniejąca książka i miasteczko na przedmieściach, które niczym pamiętne Twin Peaks skrywa upiorną tajemnicę…

Jedenastoletnia Fiona nie ma wyjścia. Nikt nie pyta jej o zdanie, kiedy rodzina podejmuje decyzję o przeprowadzce do Lost Lake. Ta zapyziała mieścina dla rodziców i starszej siostry dziewczyny zdaje się być spełnieniem marzeń. Cisza, spokój i treningi łyżwiarstwa figurowego Arden na wyciągnięcie ręki. Ale Fiona z dnia na dzień traci grupę zgranych przyjaciół i całą chęć do życia.

Pewnego dnia w starej bibliotece znajduje jednak powieść kryminalną o miasteczku, rodzinnych tajemnicach i tragicznym zniknięciu, która wciąga ją bez reszty… Z czasem Fiona zaczyna dostrzegać dziwne podobieństwa, które zacierają granice między fikcją a rzeczywistością. Być może to wcale nie powieść, tylko dziennik, intymne wyznanie kogoś, kto żył w Lost Lake przed laty…

Jak skończy się ta tajemnicza historia?


"Nigdy Nie Gasną" - Alexandra Bracken


Data premiery: 18.01.2023

Gatunek: Dystopia


Opis wydawcy:

Ruby posiada umiejętności, przez które niemal straciła życie. Musi używać ich rozważnie, prowadząc niebezpieczną misję, mającą na celu obalenie skorumpowanego rządu i włamanie się do umysłów wrogów. Inne dzieciaki z Ligi Dzieci nazywają Ruby „Liderem”, ale ona wie, kim naprawdę jest: potworem.

Kiedy Ruby zostaje powierzony sekret, musi rozpocząć swoją najniebezpieczniejszą misję: wydostanie się z Ligi Dzieci. Kluczowe informacje o chorobie, która zmieniła Ruby i inne dzieci w przerażających i znienawidzonych wyrzutków, przetrwały każdą próbę jej zniszczenia. Ale cała prawda jest teraz w rękach Liama.  Ruby wyrusza, by odnaleźć Liama. Jest rozdarta między dawnymi przyjaciółmi a obietnicą, którą złożyła, by służyć Lidze. Ruby zrobi wszystko, aby ochronić ludzi, których kocha. Ale co, jeśli wygranie tej bitwy oznacza jednocześnie zatracenie siebie?


"Lucie Yi Nie Jest Romantyczką - Lauren Ho

Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Lucie Yi, konsultantka zarządzania, ma dosyć czekania na Tego Jedynego. Chce zostać mamą, jednak po dramatycznym zerwaniu, które doprowadziło ją na skraj załamania nerwowego w sklepie z artykułami dziecięcymi, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Rejestruje się na portalu dla współrodziców z wyboru, aby znaleźć odpowiedniego partnera do prokreacji – w związku tak platonicznym, jak to tylko możliwe. 

Collin Read spełnia wszystkie kryteria: pochodzi z podobnego kręgu kulturowego, jest uczciwy i co najważniejsze – gotowy zostać ojcem. Gdy się poznają, nie trzeba długo czekać, by Lucie podjęła decyzję w sprawie swojej przyszłości. I co z tego, że jej konserwatywna rodzina może mieć obiekcje? Lucie zachodzi w ciążę i razem z Collinem wraca do Singapuru. Jednak niechęć rodziców do decyzji córki to zaledwie początek problemów, z którymi będzie musiała się zmierzyć…  

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy na scenę wkracza były narzeczony Lucie. Jej niewygasłe uczucia odżywają – jakby mało było narastającego napięcia w pracy i zaskakujących zmian zachodzących w jej ciele. Nagle ten prosty, racjonalny układ, który zawarła z Collinem, rozpada się na milion kawałków, a Lucie musi zdecydować, jak pogodzić wymagania ludzi, których kocha, nie rezygnując z życia, którego naprawdę pragnie. 


"Rodzina Monet. Królewna. Część 1." - Weronika Anna Marczak

Data premiery: 25.01.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Wydawałoby się, że życie młodej i poukładanej Hailie Monet nareszcie będzie prostsze.

Nastolatka powoli oswaja się z nową sytuacją i przyzwyczaja do pięciu starszych, bogatych i rozpuszczonych braci. Coraz odważniej walczy o swoje i korzysta z przywilejów związanych z przynależnością do rodziny Monet. Spokój nie trwa jednak długo i szybko okazuje się, że wielka fortuna idzie w parze z niebezpieczeństwem i wyrzeczeniami.
"Rzeka Zaklęta" - Rebecca RossData premiery: 11.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Jack Tamerlaine od dziesięciu długich lat nie postawił stopy na Cadence. Opuścił wyspę jako chłopiec, by uczyć się na barda. Początkowo zagubiony i osamotniony z czasem pokochał kontynent. Po latach nauki miał właśnie zostać asystentem na uniwersytecie.

Kiedy jednak młode dziewczęta zaczynają znikać z wyspy, mężczyzna odpowiada na wezwanie przywódcy klanu i wraca, by razem z Adairą, swoją nemezis i odwieczną rywalką z dzieciństwa, pomagać w poszukiwaniach zaginionych. Oboje szybko odkrywają, że są lepszymi sojusznikami niż wrogami, a ich pełna rezerwy współpraca powoli zamienia się w coś więcej.

Na Cadence nie można jednakże nigdy tracić czujności. Wyspa pełna jest zaklęć, a rządzące nią duchy żywiołów pokazują swoje kapryśne oblicze. Obłaskawić je może tylko muzyka. Niestety z każdą wybrzmiewającą nutą staje się jasne, że problemy z duchami są znacznie poważniejsze, niż początkowo się wydawało, a starszy, jeszcze mroczniejszy, niż zaginięcia dziewcząt, sekret czai się pod powierzchnią, grożąc unicestwieniem wszystkich i wszystkiego.


"What Beauty There Is" - Cory Anderson


Data premiery: 18.01.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis wydawcy:

Zachwycająca historia o brutalności i pięknie, o zdruzgotanych istotach próbujących przetrwać. Intensywna, przerażająco szczera.

Jackowi Dahlowi nie zostało w życiu już nic. Nic z wyjątkiem młodszego brata, dla którego gotów jest zrobić wszystko. Kiedy mama popełnia samobójstwo, a oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie, Jack musi dokonać wyboru: albo straci brata, który trafi do opieki zastępczej, albo odnajdzie pieniądze pochodzące z handlu narkotykami, przez które ojciec trafił do więzienia. Wybiera to drugie.

Ava Bardem żyje w odosobnieniu. Przez siedemnaście lat to ojciec, człowiek bezwzględny i pozbawiony litości, kontrolował jej los. Próbował wpoić córce, aby nigdy nikogo nie kochała. Aby nikomu nie ufała. Teraz Victor Bardem ma na oku ten sam łup co Jack. Kiedy wpada na trop chłopaka, Ava staje przed własnym, być może najważniejszym wyborem: albo będzie dalej milczała, albo pomoże braciom przeżyć.


"Klątwa dla Demona" - Magdalena Kubasiewicz

Data premiery: 11.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Ktoś morduje magów, by utkać klątwę. I nawet Jagoda Wilczek nie potrafi powiedzieć ani na kogo, ani w jakim celu zostało rzucone przekleństwo. Wiedźma, włączona w śledztwo WMM, szybko odkrywa, że morderca to dopiero początek jej problemów. W warszawskiej enklawie źle się dzieje, a wszyscy zaangażowani w sprawę zdają się prowadzić swoje własne gry. Czy Wilcza Jagoda ma szansę powstrzymać klątwę, skoro nie jest pewna, kto jest jej sojusznikiem, a kto nieprzyjacielem?Premiery anglojęzyczne


"Mysteries of Thorn Manor" - Margaret RogersonData premiery: 17.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Elisabeth Scrivener is finally settling into her new life with sorcerer Nathaniel Thorn. Now that their demon companion Silas has returned, so has scrutiny from nosy reporters hungry for gossip about the city's most powerful sorcerer and the librarian who stole his heart. But something strange is afoot at Thorn Manor: the estate's wards, which are meant to keep their home safe, are acting up and forcibly trapping the Manor's occupants inside. Surely it must be a coincidence that this happened just as Nathaniel and Elisabeth started getting closer to one another...

With no access to the outside world, Elisabeth, Nathaniel, and Silas - along with their new maid Mercy - will have to work together to discover the source of the magic behind the malfunctioning wards before they're due to host the city's Midwinter Ball. Not an easy task when the house is filled with unexpected secrets, and all Elisabeth can think about is kissing Nathaniel in peace. But when it becomes clear that the house, influenced by the magic of Nathaniel's ancestors, requires a price for its obedience, Elisabeth and Nathaniel will have to lean on their connection like never before to set things right.


"Song of Silver, Flame Like Night" - Amelie Wen Zhao


Data premiery: 03.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

In a fallen kingdom, one girl carries the key to discovering the secrets of her nation’s past—and unleashing the demons that sleep at its heart. An epic fantasy series inspired by the mythology and folklore of ancient China.

Once, Lan had a different name. Now she goes by the one the Elantian colonizers gave her when they invaded her kingdom, killed her mother, and outlawed her people’s magic. She spends her nights as a songgirl in Haak’gong, a city transformed by the conquerors, and her days scavenging for what she can find of the past. Anything to understand the strange mark burned into her arm by her mother in her last act before she died.

The mark is mysterious—an untranslatable Hin character—and no one but Lan can see it. Until the night a boy appears at her teahouse and saves her life.

Zen is a practitioner—one of the fabled magicians of the Last Kingdom. Their magic was rumored to have been drawn from the demons they communed with. Magic believed to be long lost. Now it must be hidden from the Elantians at all costs.

When Zen comes across Lan, he recognizes what she is: a practitioner with a powerful ability hidden in the mark on her arm. He’s never seen anything like it—but he knows that if there are answers, they lie deep in the pine forests and misty mountains of the Last Kingdom, with an order of practitioner masters planning to overthrow the Elantian regime.

Both Lan and Zen have secrets buried deep within—secrets they must hide from others, and secrets that they themselves have yet to discover. Fate has connected them, but their destiny remains unwritten. Both hold the power to liberate their land. And both hold the power to destroy the world.

Now the battle for the Last Kingdom begins.


"A Ruinous Fate" - Kaylie Smith


Data premiery: 03.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Calliope Rosewood is a witch with a long streak of bad luck. Like all witches in Illustros, her fate is directly tied to Witch’s Dice—powerful artifacts that have blessed her kind with limitless magic but also set them on a path toward destruction. Cursed with unspeakable powers that terrify even the most dangerous witches and fae, Calla deserted her coven four years ago and has been in hiding with her two best friends since. But Calla is also hiding a grave secret: She is only three Rolls away from becoming the last Blood Warrior and starting the Final War that will decimate her people and eradicate their magic.

After a betrayal from her ex leads her one step closer to fulfilling that age-old prophecy, Calla is desperate to do whatever it takes to reset her fate . . . even if that means journeying into the deadly Neverending Forest with said ex and his enticing, yet enigmatic older brother to find the one being who can help her forge her own path. As Calla ventures farther into the enchanted woods, she finds her heart torn between her past desires and the alluring new possibilities of her future and learns that choosing your own destiny may come with deadly consequences.


"Unseelie" - Ivelisse Housman

Data premiery: 03.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Twin sisters, both on the run, but different as day and night. One, a professional rogue, searches for a fabled treasure; the other, a changeling, searches for the truth behind her origins, trying to find a place to fit in with the realm of fae who made her and the humans who shun her. 

Iselia “Seelie” Graygrove looks just like her twin, Isolde… but as an autistic changeling trying to navigate her unpredictable magic, Seelie finds it more difficult to fit in with the humans around her. When Seelie and Isolde are caught up in a heist gone wrong and make some unexpected allies, they find themselves unraveling a larger mystery that has its roots in the history of humans and fae alike.

Both sisters soon discover that the secrets of the faeries may be more valuable than any pile of gold and jewels. But can Seelie harness her magic in time to protect her sister, and herself?


"Godkiller" - Hannah Kaner


Data premiery: 19.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Kissen kills gods for a living, and she enjoys it. That is until she finds a god she cannot kill: Skediceth, god of white lies, who is connected to a little noble girl on the run.

Elogast fought in the god war, and helped purge the city of a thousand shrines before laying down his sword. A mysterious request from the King sends him racing back to the city he destroyed.

On the way he meets a godkiller, a little girl and a littler god, who cannot find out about his quest.


"These Bitter Blooms" - Emma Hamm


Data premiery: 09.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Thea was not blessed with power. Her gift of devouring plants and absorbing their hidden abilities does not make her stand out among her peers. Until a young man from the other side of the river sees something in her that no one else has seen before. When his family mercilessly strikes at her pride, he makes a point to ease the sting.

Alistair is not like his family. He has no interest in magic or wealth. He can see through the veil of the world into the faerie realm, and that has no use in his family. He never understood the desire to write to the girl across the river, but she turns his world of grey into a life of color. At the first opportunity, he meets with her. The second, he falls in love. And the third, he knows he wants to marry her.

Until the cities across the river go to war. Their lives are shattered, ripped apart, and thrown asunder. Then, ten years later, a chance meeting brings them back together. He needs a secretary. She needs a job. Neither realized they were about to be thrown into each other's arms once again. And this time, he doesn't intend to ever let her go.

Dark Academia meets, falls in love with, and then keeps Goblincore. For fans of witches, slow burn romances, and a little bit of magic, this page turner will wrap you up in a warm hug, snuggle you in a blanket, and hand you a hot cup of tea.


"Hell Bent" - Leigh Bardugo


Data premiery: 10.01.2023

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Find a gateway to the underworld. Steal a soul out of hell. A simple plan, except people who make this particular journey rarely come back. But Galaxy “Alex” Stern is determined to break Darlington out of purgatory―even if it costs her a future at Lethe and at Yale.

Forbidden from attempting a rescue, Alex and Dawes can’t call on the Ninth House for help, so they assemble a team of dubious allies to save the gentleman of Lethe. Together, they will have to navigate a maze of arcane texts and bizarre artifacts to uncover the societies’ most closely guarded secrets, and break every rule doing it. But when faculty members begin to die off, Alex knows these aren’t just accidents. Something deadly is at work in New Haven, and if she is going to survive, she’ll have to reckon with the monsters of her past and a darkness built into the university’s very walls.


"The Fraud Squad" - Kyla Zhao

Data premiery: 17.01.2023

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

A working-class woman who infiltrates Singapore’s high society to fulfill her dreams risks losing everything in the process—including herself—in this propulsive novel by debut author Kyla Zhao.

For as long as she can remember, Samantha Song has dreamed of writing for a high-society magazine—and she’d do anything to get there. But the constant struggle to help her mom make ends meet and her low social status cause her dream to feel like a distant fantasy.

Now Samantha finds herself working at a drab PR firm. Living vicariously through her wealthy coworker and friend, Anya Chen, is the closest she’ll get to her ideal life. Until she meets Timothy Kingston: the disillusioned son of one of Singapore’s elite families—and Samantha’s one chance at infiltrating the high-society world to which she desperately wants to belong.

To Samantha’s surprise, Timothy and Anya both agree to help her make a name for herself on Singapore’s socialite scene. But the borrowed designer clothes and plus-ones to every glamorous event can only get her so far. The rest is on Samantha, and she’s determined to impress the editor in chief of Singapore’s poshest magazine. But the deeper Samantha wades into this fraud, the more she fears being exposed—especially with a mysterious gossip columnist on the prowl for dirt—forcing her to reconcile her pretense with who she really is before she loses it all.


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:
Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:


Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Data premiery: 07.12.2022

Gatunek: Fantasy


Opis wydawcy:

Komentarze

Popularne posty