Zapowiedzi Luty 2023 | Premiery Książek Premiery polskojęzyczne 


"Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 2"Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Choć ma kilkanaście lat i nie grzeszy pewnością siebie, owinęła sobie Willa, Vincenta, Dylana, Shane’a i Tony’ego wokół palca. Starsi bracia Hailie pójdą za siostrą w ogień i zrobią dla niej wszystko. A ponieważ nie ma silniejszego człowieka od tego, za którym stoi rodzina, najmłodsza z Monetów czuje się coraz swobodniej. Szybko jednak odkrywa, że wielka fortuna idzie w parze ze śmiertelnym niebezpieczeństwem i trudnymi do zaakceptowania wyrzeczeniami.

Dalsze losy rodziny, której historię śledzą czytelniczki i czytelnicy na całym świecie.


"Z tej strony Sam" - Dustin Thao


Data premiery: 07.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Siedemnastoletnia Julie Clarke ma wielki apetyt na życie i pełne nadziei marzenia: wyprowadzić się z małego miasteczka, studiować w college’u, spędzić lato w Japonii… A to wszystko razem z jej wspaniałym chłopakiem Samem.

Niestety los ma dla nich inne plany.

Kiedy Sam ginie w wypadku, życie traci dla Julie cały swój sens. Dziewczyna nie jest w stanie pogodzić się z tragedią - nie pojawia się na pogrzebie, pozbywa się rzeczy ukochanego i postanawia raz na zawsze o nim zapomnieć. Pewnego dnia odkrywa jednak wiadomość, którą zostawił dla niej Sam. Wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą, a wraz z nimi dojmująca potrzeba, aby ostatni raz usłyszeć zmarłego chłopaka. Zdesperowana Julie dzwoni do niego, aby usłyszeć jego głos nagrany na automatyczną sekretarkę.

I wtedy zdarza cud. Sam odbiera telefon.

Połączenie nie będzie trwać wiecznie. W końcu Julie będzie musiała pożegnać się z Samem, tym razem na zawsze, ale z każdą chwilą coraz trudniej jej pozwolić mu odejść. Nie tylko ona mierzy się z żałobą - rodzina i przyjaciele chłopaka tęsknią za nim równie mocno. Czy Julie zdradzi im swój bezcenny sekret? Czy uda jej się rozstać z Samem? Czy poradzi sobie z bólem i pójdzie dalej, tym razem w pojedynkę?


"The American Roommate Experiment" - Elena Armas


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Rosie Graham ma problem. A właściwie kilka. Rzuciła dobrze płatną pracę dla kariery pisarskiej. Tyle że właściwie nie pisze, a deadline oddania wydawcy tekstu zbliża się nieubłaganie. Na domiar złego sufit jej nowojorskiego mieszkania dosłownie wali jej się na głowę.

Zdesperowana szuka tymczasowego schronienia u swojej przyjaciółki. Jak się okazuje, nie ona jedna. Na miejscu zastaje kuzyna Cataliny – Lucasa Martína, którego od miesięcy „stalkuje” na Instagramie. Rosie zgadza się dzielić mieszkanie z Lucasem. Szybko odkrywa, że nie tylko paraduje on po domu w samym ręczniku – ma także zniewalający uśmiech, niesamowicie pociągający akcent i świetnie gotuje.

Kiedy Lucas dowiaduje się o zastoju pisarskim Rosie, proponuje jej eksperyment: zabierze ją na kilka randek, by odnalazła inspirację. Rosie uznaje, że nie ma nic do stracenia, i zaczyna spotykać się z Lucasem. Wszystko okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowane, gdy randki stają się o wiele lepszą zabawą, niż Rosie przypuszczała…


"Book Lovers" - Emily Henry


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Romans


Opis wydawcy:

Jedno lato. Dwoje rywali. I zwrot akcji, którego nikt się nie spodziewał.  

Nora jest bezwzględną agentką literacką. Książki to całe jej życie.   

Charlie jest wydawcą z talentem do wyszukiwania bestsellerów. I największym rywalem Nory.  

Nora wyjeżdża na urlop do Sunshine Falls – małego miasteczka rodem z romansów. Na miejscu, zamiast spędzać czas na piknikach na łące, spotykać się z seksownym drwalem, przystojnym lekarzem lub uroczym barmanem, wciąż wpada na… Charliego. 

Byłoby to całkiem miłe, gdyby nie fakt, że wpadali na siebie już wiele razy wcześniej i te spotkania nigdy nie kończyły się dobrze.  

Czy połączy ich coś więcej niż miłość do książek? 


"The Rommate" - Rosie Danan


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Clara Wheaton to dziewczyna z dobrej rodziny. Jest ambitna, ma dobre maniery, jest przewidywalna. Kiedy szkolna miłość Clary zaprasza ją do siebie na drugi koniec kraju, oferta jest zbyt kusząca, by można było się jej oprzeć. Niestety, jest to również zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Okazuje się, że Clara wynajmuje mieszkanie razem z czarującym nieznajomym. Josh może być trochę zbyt dociekliwy i… przystojny, by czuła się całkowicie komfortowo w jego towarzystwie.

Być może przetrwają lato, dzieląc lokum. Ona tylko nie może szukać go w internecie.

Kiedy Clara dowiaduje się, w jaki sposób Josh zyskał sławę, uświadamia sobie, że mieszkanie z nim może wywołać skandal, jakiego do tej pory nawet w rodzinie Wheatonów nie było.

Jego profesjonalizm zaczyna jednak inspirować ją do walki z mitami na temat kobiecego pożądania. Josh i Clara mogą się ze sobą nie zgadzać w wielu kwestiach, ale oboje uważają, że kobiety zasługują na lepszy seks. To, co postanawiają z tym zrobić, zmieni ich życie, a jeśli będą mieli szczęście, pomogą też innym.


"Ariadna" - Jennifer Saint


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Kobiety. Córki. Siostry. Zdrajczynie. Zdradzone. Kochanki. Matki.

Ariadna i Fedra, kreteńskie księżniczki i córki króla Minosa, dorastają w pałacu, słysząc krzyki mieszkającego w labiryncie Minotaura. Budzący grozę potwór jest największym wstydem, ale też symbolem siły bezlitosnego władcy. Brat Ariadny żywi się ludzkim mięsem i krwią.

By zaspokoić apetyt bestii, Minos podbił Ateny i zażądał od miasta corocznej daniny z siedmiu młodzieńców i siedmiu dziewic.

Pewnego razu, na statku z krwawym okupem przybywa Tezeusz – ateński książę, który ma wraz z innymi zostać złożony w ofierze. Czarujący młodzieniec szybko zdobywa serce Ariadny. Zakochana księżniczka za wszelką cenę pragnie pomóc Tezeuszowi pokonać potwora. Wie jednak, że oznacza to zdradę własnej rodziny i może zwrócić na nią uwagę zmiennych i nieprzewidywalnych bogów.

Ariadna słyszała aż nazbyt wiele opowieści o kobietach ukaranych przez wszechwładnych za czyny mężczyzn – jest jednak zbyt zakochana i zdeterminowana, by myśleć o konsekwencjach. Czy jej pragnienie zmiany i decyzja, by pomóc Tezeuszowie zapewni jej szczęście? Czy będzie musiała poświęcić siebie, by zaspokoić ambicje kochanka?


"Let Me In" - Natalia Fromuth


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Vincent van Gogh przychodzi do dziewiątego stolika każdego dnia...

Layla to dziewczyna, która trzyma się ustalonych przez samą siebie zasad. Wszystko, czym się zajmuje, musi być zrobione perfekcyjnie. Każda zmierzająca w nieoczekiwanym kierunku sytuacja zostaje natychmiast opanowana, okiełznana i skierowana na właściwe tory. Wydawać by się mogło, że nikt nie będzie w stanie wejść w drogę młodej mieszkance miasteczka Charlotte w Karolinie Północnej i zepsuć tego, na co tak ciężko pracowała.

W życiu Layli nie ma miejsca na zabawę, beztroskę ani spędzanie dni w towarzystwie rówieśników. W jej głowie są tylko cele i plany. Wkrótce jednak dziewczyna przekonuje się, że nie wszystko można kontrolować. Poukładany, odmierzany z zegarkiem w ręku czas po raz pierwszy zwolni w dniu, w którym kawiarnię jej mamy odwiedzi pewien nonszalancki chłopak. "Vincent van Gogh" ― tak zażartuje Layla, zanim postawi przed nim czekoladowe ciastko z dużą ilością bitej śmietany...


"Ptaki i inne opowiadania" - Daphne du Maurier


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Literatura piękna


Opis od wydawcy:

Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury.

Opowiadanie tytułowe, "Ptaki”, zostało zekranizowane przez Alfreda Hitchcocka. Film do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych i najważniejszych thrillerów w historii kina.

Pięć innych mrożących krew w żyłach historii z tego zbioru oddaje poczucie wyobcowania ludzkiej jednostki i kpi z przekonania o dominacji człowieka nad światem przyrody. Górski raj Monte Verita obiecuje nieśmiertelność, ale za straszliwą cenę; zaniedbywana żona po śmierci nawiedza męża pod postacią jabłoni; piękna markiza, nieświadoma dramatycznych konsekwencji, wdaje się w romans z fotografem; randka z bileterką prowadzi z kina prosto na cmentarz; pewna dziwna rodzina skrywa przerażającą tajemnicę.

W tych krótkich formach prozatorskich trudno o sceny przemocy czy akty okrucieństwa – to sugestywny nastrój i duszna atmosfera budują tu klimat niepokoju i grozy. "Ptaki” dowodzą niezbicie, że autorka jest prawdziwą wirtuozką wyobraźni.


"Cudowne lata" - Valerie Perrin


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura piękna


Opis od wydawcy:

Rok 1986. Adrien Bobin, Étienne Beaulieu i Nina Beau chodzą do tej samej klasy szkoły podstawowej. Początkowo łączy ich przypadkowa zbieżność ‒ nazwiska całej trójki zaczynają się na literę „B” i w szkole zawsze wyczytywani są jedno po drugim. Wkrótce jednak stają się nierozłączni także poza szkołą. Uczą się i bawią ‒ zawsze razem, nawet gdy mijają beztroskie lata i z podstawówki przechodzą do gimnazjum, a potem do liceum, aż w końcu porzucają szkolne autobusy i zaczynają chadzać do nocnych klubów. Związani przysięgą krwi, obiecali sobie za wszelką cenę wspierać się w osiągnięciu upragnionego celu: nade wszystko pragną opuścić małe prowincjonalne miasteczko, z którego pochodzą, i zamieszkać w Paryżu, oddać się muzycznej pasji i za nic nie pozwolić, by życie ich rozdzieliło. Ale czas mija nieubłaganie, a los ma wobec nich własne plany…

Rok 2017. Na dnie jeziora w małym miasteczku, w którym dorastała trójka przyjaciół, znaleziony zostaje wrak samochodu. Virginie, niezależna dziennikarka lokalnych mediów, relacjonuje wydarzenie. W przeszłości bardzo dobrze znała Adriena, Étienne’a i Ninę. Jaki jest związek między tragicznym wypadkiem a historią ich nierozłącznej przyjaźni?

Valérie Perrin snuje historię splątanych losów bohaterów od lat dziecięcych, przez czas dojrzewania, aż po dorosłość ‒ tytułowej trójki złączonej więzami, które los i czas nieubłaganie wystawiają na próbę.


"Buntownik" - Marie Lu


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Science fiction


Opis od wydawcy:

Eden długo żył w cieniu starszego brata, bohatera wojennego Daniela Winga. Sam był jeszcze dzieckiem, gdy musiał wiele poświęcić dla kraju – a jeszcze więcej odebrano mu siłą. Teraz jest utalentowanym wynalazcą i najlepszym studentem uczelni w Ross City na Antarktydzie.

Daniel próbuje pozostawić przeszłość za sobą i skupić się na opiece nad bratem, ale wciąż boryka się z prześladującymi go wspomnieniami. Nie jest już tym samym człowiekiem, którego okrzyknięto bohaterem Republiki. Nie, kiedy u jego boku nie ma June…

Kraj, który miał być dla nich ziemią obiecaną, ukazuje swoją drugą twarz, wciągając Edena coraz głębiej w spiralę ciemności. Daniel musi pomóc bratu, ale tym razem nawet legendarny Day może nie podołać zagrożeniu, z którym przyjdzie mu się zmierzyć. Przynajmniej nie w pojedynkę.


"Naznaczone złotem" - Namina Forna


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Szesnastoletnia Deka musi przejść Rytuał Czystości, który zadecyduje, czy zostanie prawowitą członkinią swojej wioski. Świadoma, że wyróżnia się wśród innych, Deka modli się, aby jej krew była czerwona, a ona wreszcie mogła poczuć, że gdzieś przynależy. 

Kiedy jednak podczas Rytuału jej krew staje się złota, Deka wie, że za nieczystość poniesienie konsekwencje gorsze niż śmierć.  

Z wybawieniem przychodzi tajemnicza kobieta, która proponuje Dece przyłączenie się do grupy dziewcząt takich jak ona – armii walczącej dla cesarza. 

Świadoma niebezpieczeństw, które czyhają, Deka ponad wszystko pragnie akceptacji, dlatego postanawia porzucić to, co dotychczas znała. Kiedy dociera do stolicy, aby przygotowywać się do największej bitwy swojego życia, odkrywa, że otoczone wielkimi murami miasto skrywa wiele niespodzianek. Nikt i nic nie jest tym, czym się wydaje. Nawet sama Deka.


"The Henna Wars. Miłość pisana henną" - Adiba Jaigirdar


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Nishat miała być zwyczajną nastolatką. Mieszkała w Dublinie, chodziła do szkoły i najbardziej na świecie kochała swoją rodzinę. Mierzyła się z podobnymi problemami, jakie miały inne ciemnoskóre muzułmańskie dziewczyny. Niesatysfakcjonujące wyniki w nauce , szkolne konflikty, dyskryminacja... Jednak było coś jeszcze. Muzułmańskie nastolatki wychodzą za mąż za mężczyzn zaakceptowanych przez rodzinę, a Nishat nie chciała dla siebie takiego losu. Miała dopiero kilkanaście lat, ale już wiedziała, że nigdy nie pokocha mężczyzny.

Kiedy zdecydowała się wyznać prawdę swoim rodzicom, miała nadzieję, że zaakceptują ją taką, jaka jest. Liczyła, że zrozumieją, że jej orientacja nie jest sprawą wyboru. Ale Ammu i Abbu szybko rozwiali te złudzenia. Miłość do dziecka to za mało, aby pogodzić się ze wstydem. Z hańbą dla rodziny. Nishat miała być jedną z porządnych muzułmańskich dziewczyn. A one nigdy nie są lesbijkami.

Flavia miała urok, ciemną skórę i brazylijskie korzenie. Roztaczała wokół siebie niezwykłą aurę, była piękna i śmiała. I czasami spoglądała na Nishat w taki sposób, w jaki nie patrzą na siebie koleżanki. W tych krótkich momentach serce Nishat wręcz wyrywało się z piersi. Ale to pierwsze w życiu zauroczenie musiało się skończyć. Dziewczyna o brązowej skórze, muzułmanka z Bangladeszu, nie może po prostu być ambitną lesbijką...

Adiba Jaigirdar jest nauczycielką i autorką książek. Urodziła się w Bangladeszu, od dziesiątego roku życia mieszka w Dublinie. Pisze powieści, które są bardzo dobrze przyjmowane przez krytyków i regularnie zdobywają prestiżowe wyróżnienia. Podczas tworzenia wspomaga się herbatą i muzyką Janelle Monae i Hayley Kiyoko. Chętnie dyskutuje o kolonializmie, namiętnie gra w gry wideo i kupuje kolejne szminki.


"Zwykli śmiertelnicy" - Erin Jade Lange


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Fantastyka, Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Nawet wampiry zasługują na historię o dojrzewaniu. 

Charlie i Reg mają ogromne doświadczenie w byciu nastolatkami. Jako wampiry byli nimi od… dłuższego czasu. Mniej więcej od stu lat. Jako piękne, potężne i nieśmiertelne stworzenia korzystają z tego, ile się da. 

Jednak jeden mały błąd sprawił, że spotkała ich kara gorsza od śmierci: życie. A dokładniej powrót do zwykłej śmiertelności w ciałach nastolatków. 

Nagle Charlie musi poradzić sobie z problemami młodych osób, łzami i – co najgorsze – z liceum. Ale sytuacja zaczyna się zmieniać, kiedy razem z bratem znajduje grupę przyjaciół, w tym cudownie przystojnego Dextera. I chociaż Charlie oddałaby wszystko, by znów stać się wampirem, zaczyna doceniać niektóre z nowych doświadczeń, jakie przynosi jej bycie człowiekiem. 

Czy znajdzie w sobie siłę, aby zdradzić nowych przyjaciół i odzyskać swoją nieśmiertelność? 


"Gdy nadarzy się okazja" - Emma Lord


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Nic ani nikt nie stanie na przeszkodzie marzeniom Millie Price o zostaniu gwiazdą Broadwayu. Nie jej kochany, ale introwertyczny tata, który samotnie ją wychował. Nie jej nieznośny rywal z kółka teatralnego, Oliver. I nie „Humorki Millie”, czyli intensywne emocje, które często ją przytłaczają. 

Dziewczyna potrzebuje jednak kogoś, kto jej pomoże. Kiedy zupełnym przypadkiem trafia na komputerze ojca na jego pamiętnik z przeszłości i dowiaduje się kilku rzeczy o swojej biologicznej mamie, już wie, co musi zrobić. Odszukać ją. 

Czy uda jej się znaleźć nową część swojego życia i dopasować ją do starego?  

I czy możliwe, że poszukując przeszłości, w jakiś sposób i tak trafi do tego, co miała przez cały czas? 


"Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy" - Jacek Piekara


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Oto zwrócę swe oblicze przeciw wam na wasze nieszczęście, by wyniszczyć wszystkich ludzi 

Miasto Weilburg zatrzasnęło bramy i ogłosiło kwarantannę. W obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi chorujących i umierających na zarazę. Ale nawet po tych, którzy wymknęli się epidemii, śmierć gotowa jest sięgnąć z innych powodów. Bo w mieście oczadziałym od wielotygodniowej suszy, spętanym strachem przed przyszłością, terroryzowanym przez zewnętrznych wrogów i rodzimych fanatyków, wystarczy iskra, by z domów pozostały zgliszcza, a ulice zaścieliły trupy. W takim miejscu i w takim czasie inkwizytor Mordimer Madderdin, stoczy walkę o ocalenie niewinnych, o ukaranie zbrodniarzy, a przede wszystkim - o utrzymanie choćby resztek sprawiedliwości.


"W snach to ja trzymam nóż" - Ashley WinsteadData premiery: 08.02.2023

Gatunek: Thriller


Opis od wydawcy:

Sześcioro przyjaciół.

Spotkanie po dziesięciu latach.

I jedna brutalna, niewyjaśniona zbrodnia.

Wszyscy pragniemy akceptacji, a niektórzy nie cofną się przed niczym w pogoni za perfekcją. 

Spotkanie po latach na uczelni to idealny moment, aby powspominać w gronie dawnych przyjaciół, a przy okazji wskrzesić głęboko pogrzebane sekrety.

Jedno z nich zabiło z zimną krwią, a drugie zastawiło pułapkę na mordercę i zrobi wszystko, aby osoba winna śmierci Heather dostała wreszcie to, na co zasłużyła.

Tylko kto jest kim?


"Wytrwałość dzikich kwiatów" - Micalea Smeltzer


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Upajająca. Niezależna. Odporna na przeciwności losu. Ich miłość jest jak dzikie kwiaty. 

Salem właśnie skończyła szkołę średnią. Niestety wciąż nie ma sprecyzowanego planu na dalsze życie. Postanawia więc chwilowo pozostać w rodzinnym miasteczku, gdzie pracuje w sklepie z antykami. Dziewczyna dorywczo podejmuje się również opieki nad dzieckiem nowego sąsiada. Ale czy to naprawdę dobry plan na najbliższy rok?  

Thayer ma trzydzieści jeden lat i samotnie wychowuje sześcioletniego syna. Jest typem poukładanego i nieprzystępnego sztywniaka, który dokładnie planuje każdą minutę dnia. Mimo wątpliwości angażuje do opieki nad Forrestem żywiołową i spontaniczną sąsiadkę. Dzieli ich absolutnie wszystko: osobowość, temperament oraz etap życia, na którym obecnie się znajdują, a przede wszystkim wiek – aż trzynaście lat. Jednocześnie Salem i Thayer szybko się orientują, że są w stanie dać sobie właśnie to, czego najbardziej im dotąd brakowało. 

Na pozornie nieurodzajnym terenie zaczyna z wolna rozkwitać uczucie o niebywałej sile. Czy bohaterom uda się je ochronić? 


"Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć" - Maya MacGregor


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Sam Sylvester ma osiemnaście lat, jest niebinarne i używa zaimków ono/jeno. Wraz ze swoim ojcem przeprowadziło się właśnie do nowego domu. Wśród przedmiotów, które zabrało, najcenniejsza jest "Księga na wpół przeżytych żyć", pełna historii osób, które zmarły przed swoimi dziewiętnastymi urodzinami.

Niewiele brakowało, a Sam podzieliłoby ich los.

Na szczęście po przeprowadzce jeno życie rozpoczyna się na nowo. Już na pierwszym spotkaniu szkolnej społeczności LGBT+ Sam znajduje zrozumienie i zaprzyjaźnia się z uroczą Shep. To z nią postanawia rozwikłać zagadkę śmierci chłopca, który trzydzieści lat temu zmarł w jeno domu w niejasnych okolicznościach.

Z czasem Sam dostaje liściki z pogróżkami, a w chwili, gdy rozwiązanie zagadki jest już blisko, ktoś zdradza prawdę o jeno przeszłości. Wtedy wszystkie bolesne, tłumione wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą.

Czy Sam znajdzie sposób, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości i ochronić swoje nowe życie?


"Kiedy kobiety były smokami" - Kelly Barnhill


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Alex miała zaledwie kilka lat, kiedy jej świat po raz drugi stanął na głowie. Pewnego dnia jej ukochana ciotka Marla zniknęła, pozostawiając za sobą płonący dom i maleńką Beatrice, którą od teraz dziewczynka miała nazywać siostrą. Wszyscy wokół – rodzice, sąsiedzi, nauczyciele, dziennikarze, politycy – zdawali się wierzyć, że rzeczywistość wyglądała tak od zawsze. Z czasem uwierzyła w to sama Alex.

A jednak czuła, że coś jest nie w porządku – wstyd zaciska usta ludziom, otacza ją zakłamanie. Z czasem zaczęła dochodzić do trudniej prawdy, z którą amerykańskie społeczeństwo nie umiało się pogodzić przez lata…

Dwudziestego piątego kwietnia 1955 roku pomiędzy godziną 11.45 a 14.30 czasu centralnego 642 987 Amerykanek — żon i matek — przeistoczyło się w smoki. Jednocześnie. Masowe przesmoczenie. Największe w dziejach. Wśród kobiet, które przemieniły się tego dnia, nie było mojej matki. Była za to ciotka Marla – wyznaje na kartach książki dorosła już Alex.


"Crave. Pragnienie" - Tracy Wolff


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Fantastyka, Romans


Opis od wydawcy:

Ten, którego pożądasz, to ten, przez którego możesz zginąć.

Kiedy wstąpiłam do akademii zmienił się mój cały świat. Nic się tutaj nie zgadza, ani jeśli chodzi o to miejsce, ani o tutejszych uczniów. Oto ja, zwykła śmiertelniczka wśród bogów... lub potworów. Nadal nie umiem zdecydować, do której z tych walczących frakcji należę i czy w ogóle stoję po czyjejś stronie. Wiem tylko, że łączy ich jedna rzecz – nienawiść do mnie.

Jest jeszcze Jaxon Vega. Wampir z mrocznymi sekretami, który od stu lat nic nie czuje. Jest w nim jednak coś, co mnie pociąga, jakaś zgryzota, która w jakiś sposób pasuje do mojego smutku. To może oznaczać śmierć dla nas wszystkich.

Jaxon odgrodził się od świata nie bez powodu. A teraz ktoś chce obudzić śpiącego potwora, a ja zastanawiam się, czy nie zostałam tu sprowadzona celowo – jako przynęta.


"Spadochrony" - Kelly Yang


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Claire Wang zostaje wysłana przez rodziców z Chin do szkoły w Kalifornii. W ciągu chwili musi się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości: życia w obcym kraju, wśród obcych ludzi. Nie ma tutaj nikogo, kto mówiłby jej, co ma robić, a Claire szybko zaczyna wykorzystywać swoją nowo odkrytą wolność.

Dani De La Cruz, której mama wynajęła Claire pokój, nie jest zachwycona wizją nowej członkini rodziny. Jedyne, na czym chce się teraz skupić, to otrzymanie stypendium otwierającego drzwi do Yale. Nawet jeśli oznacza to rywalizację z bogatymi uczniami, którzy drogę na szczyt mogą sobie kupić. Plan Dani zbacza z kursu, kiedy jeden z nauczycieli niebezpiecznie przekracza granice ich relacji. 

Dani i Claire desperacko próbują się unikać. Okazuje się jednak, że obie zmagają się z doświadczeniami, które znacząco na nie wpływają. 

Kelly Yang mistrzowsko buduje poruszającą opowieść o losach imigrantów, relacjach rodzinnych i miłosnych oraz władzy pieniądza. 


"Brązowy klucz" - Holly Black, Cassandra Clare


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Magisterium miało zapewnić uczniom bezpieczeństwo – w końcu co złego może się zdarzyć w szkole pełnej potężnych magów, którzy wiedzą, jak okiełznać chaos? Jednak tym razem nie da się opanować go tak łatwo…

Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jedna z uczennic, Call, Tamara i Aaron zamiast martwić się sprawdzianami i ocenami, ruszają tropem złoczyńcy. Ściągają na siebie zagrożenie i ryzykują własnym życiem, żeby rozwiązać zagadkę. Szybko odkrywają, że magia nie jest ani dobra, ani zła, ale gdy włada nią nikczemnik, może przynieść zagładę… Jedynym ratunkiem jest powstrzymanie go w odpowiednim czasie. Czy przyjaciele zdołają tego dokonać?


"You'd Be Home Now" - Kathleen Glasgow


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Przez całe życie mówiono Emory, kim jest. W mieście była postrzegana jako bogata dziewczyna, praprawnuczka założyciela młyna. W szkole słyszała, że jest młodszą siostrą seksownej Maddie Ward. W domu natomiast była przede wszystkim grzeczną, dobrą córką, opiekunką Joeya, starszego brata, ćpuna.

Ale w pewnym momencie wskutek dramatycznego wypadku życie rodzeństwa wywraca się do góry nogami…

Cztery miesiące później zaczyna się nowy rok szkolny. Emory idzie do trzeciej klasy, Joey wraca z odwyku, a całe miasteczko Mill Haven ciągle żyje tragicznym wydarzeniem. Nadal wszyscy chcą mówić Emory, kim jest, ale skoro tak wiele się zmieniło, może zmieniła się i ona? A może nigdy nie była taką osobą, za jaką ją uważano?  Ludzie tyle czasu poświęcają na mówienie jej, kim jest – chyba nadeszła pora, żeby sama o tym decydowała. Mill Haven chciałoby, aby wszyscy byli jednowymiarowi, ale Emory zaczyna dostrzegać, że każdy jest bardziej skomplikowany, niż się na pozór wydaje. Jej brat, który może wcale nie jest całkiem „wyleczony”, popularny chłopak, który mieszka po sąsiedzku, a przede wszystkim narkomani, spotykający się na obrzeżach miasta.


"W przeklętą godzinę" - Adam Faber


Data premiery: 08.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Babkę Agreę zaczyna prześladować miłość. Aż trudno uwierzyć, prawda? Jak na osobę, która miała tylu mężów, uczucie to nie powinno być jej obce. Tyle że tym razem nadciąga ono zza grobu! A to już nie przelewki. Po raz kolejny zaczyna się akcja ratowania własnej skóry…

Draga zostaje wplątana w poczynania babki. O dość niefortunnej porze razem z kolegami rozkopuje grób wisielca. Dlaczego? O to trzeba już zapytać Agreę, która potrzebuje pomocnej dłoni. Draga nie spodziewa się jednak, jakie jej czyn będzie miał konsekwencje. Tymczasem Sat przeżywa coś, czego jeszcze w życiu nie doświadczył: rodzi się w nim dziwne przeczucie na widok tajemniczego chłopaka z nowej szkoły. Czy okaże się jego nowym największym wrogiem? A może wydarzy się coś, czego obaj się nie spodziewają? 


"Zaklinacz burz" - Cinda Williams Chima


Data premiery: 23.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

ŚCIGANY PIRAT

Evan Strangward potrafi władać wiatrem, falami i pogodą, lecz jego magiczne zdolności nie są w stanie wiecznie go ochraniać przed okrutną cesarzową Celestyną. Gdy armia zaprzysiężonych krwią cesarzowej rośnie, Evan udaje się do Fells, by ostrzec mieszkańców przed zbliżającą się inwazją. Wie, że jeżeli nie przekona królowej z rodu Szarych Wilków do stawienia oporu, Siedem Królestw padnie, a on zostanie pozbawiony ostatniego miejsca, w którym mógłby się schronić. Wśród ofiar zaś znajdzie się jedyna osoba, z której utratą nie mógłby się pogodzić.

WALECZNA KSIĘŻNICZKA

Tymczasem córka królowej, księżniczka Alyssa ana’Raisa, tkwi na statku cesarzowej, który zmierza na wschód. Lyss, jako osoba znajdująca się wewnątrz pilnie strzeżonego bastionu cesarzowej, może się okazać ostatnią nadzieją na jej obalenie.

WOJENNA ZAWIERUCHA

Misternie tkane wątki splatają się w całość trzymającej w napięciu powieści o zwaśnionych Siedmiu Królestwach, które próbują się zjednoczyć, by wspólnie stawić czoła okrutnej tyranii.


"Pony" - R.J. Palacio


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Literatura młodzieżowa


Opis od wydawcy:

Dwunastoletni Silas już wie, że nocą mogą się wydarzyć złe rzeczy. To właśnie po zmroku groźni jeźdźcy zabierają jego ojca i ruszają w nieznane. Chłopiec czuje, że nie może bezczynnie czekać, musi odszukać i uratować tatę. Jeszcze nie wie, w jaki sposób, ale wierzy, że mu się uda!

Dlaczego? Bo na wyprawę nie wyrusza sam… Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel, widziany i słyszany tylko przez niego, oraz niezwykły konik, który niespodziewanie zjawia się pod osłoną nocy. I w magiczny sposób doskonale wie, którą obrać ścieżkę.

Silas wraz z wyjątkowymi przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód podróż, w której będzie musiał stawić czoło nie tylko złoczyńcom, ale też własnym lękom. Wiodąca przez nieznany mu świat droga, nawet jeśli nie zaprowadzi go tam, gdzie chciał się znaleźć, pokaże mu, że przeszłość i przyszłość połączona jest niewidzialnymi nićmi, a przede wszystkim pomoże mu odnaleźć swoje miejsce w świecie.


"A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow" - Laura Taylor Namey


Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Romans


Opis od wydawcy:

Miłość nie zawsze jest częścią planu... Poruszająca historia o dziewczynie z Miami, która niespodziewanie odnajduje miłość - i samą siebie - w małym angielskim miasteczku. Dla Lilii Reyes, lato w Anglii nie było planowane. Zdecydowanie nie miała zamiaru utknąć w małym miasteczku Winchester, zupełnie pozbawionego słońca i z pewnością nieprzypominającego Miami. Kiedy Lila poznaje Oriona Maxwella w lokalnej herbaciarni, jej koszmarna wycieczka zaczyna nabierać kolorów. Gdy na horyzoncie pojawia się świetlana przyszłość, czy Lila porzuci wszystko co zaplanowała do tej pory i podąży za głosem serca?


"Zrodzeni z legendy" - Tracy Deonn

Data premiery: 22.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Po tym, jak jej matka zginęła w wypadku, szesnastolatka chciała znaleźć się jak najdalej od rodzinnego domu. Program dla zdolnych uczniów w Chapel Hill wydawał się być najlepszą formą ucieczki – przynajmniej do czasu, kiedy pierwszego wieczoru na kampusie dziewczyna stała się świadkiem ataku magicznego potwora. W lesie niedaleko szkoły pojawił się demon żywiący się ludzką energią. W obronie uczniów stanęli członkowie tajemniczego stowarzyszenia, którzy mówili o sobie: Zrodzeni z legendy...


Premiery anglojęzyczne


"The Last Tale of the Flower Bride" - Rosshani Chokshi

Data premiery: 14.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Once upon a time, a man who believed in fairy tales married a beautiful, mysterious woman named Indigo Maxwell-Casteñada. He was a scholar of myths. She was heiress to a fortune. They exchanged gifts and stories and believed they would live happily ever after--and in exchange for her love, Indigo extracted a promise: that her bridegroom would never pry into her past.

But when Indigo learns that her estranged aunt is dying and the couple is forced to return to her childhood home, the House of Dreams, the bridegroom will soon find himself unable to resist. For within the crumbling manor's extravagant rooms and musty halls, there lurks the shadow of another girl: Azure, Indigo's dearest childhood friend who suddenly disappeared. As the house slowly reveals his wife's secrets, the bridegroom will be forced to choose between reality and fantasy, even if doing so threatens to destroy their marriage . . . or their lives.


"She is a Haunting" - Trang Thanh Tran


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Horror


Opis od wydawcy:

When Jade Nguyen arrives in Vietnam for a visit with her estranged father, she has one goal: survive five weeks pretending to be a happy family in the French colonial house Ba is restoring. She’s always lied to fit in, so if she’s straight enough, Vietnamese enough, American enough, she can get out with the college money he promised.

But the house has other plans. Night after night, Jade wakes up paralyzed. The walls exude a thrumming sound, while bugs leave their legs and feelers in places they don’t belong. She finds curious traces of her ancestors in the gardens they once tended. And at night Jade can’t ignore the ghost of the beautiful bride who leaves her cryptic warnings: Don’t eat.

Neither Ba nor her sweet sister Lily believe that there is anything strange happening. With help from a delinquent girl, Jade will prove this house—the home her family has always wanted—will not rest until it destroys them. Maybe, this time, she can keep her family together. As she roots out the house’s rot, she must also face the truth of who she is and who she must become to save them all.


"Where Darkness Blooms" - Andrea Hannah

    


Data premiery: 21.02.2023

Gatunek: Horror


Opis od wydawcy:

The town of Bishop is known for exactly two things: recurring windstorms and an endless field of sunflowers that stretches farther than the eye can see. And women—missing women. So when three more women disappear one stormy night, no one in Bishop is surprised. The case is closed and their daughters are left in their dusty shared house with the shattered pieces of their lives. Until the wind kicks up a terrible secret at their mothers’ much-delayed memorial.

With secrets come the lies each of the girls is forced to confront. After caring for the other girls, Delilah would like to move on with her boyfriend, Bennett, but she can’t bear his touch. Whitney has already lost both her mother and her girlfriend, Eleanor, and now her only solace is an old weathervane that seems to whisper to her. Jude, Whitney's twin sister, would rather ignore it all, but the wind kicks up her secret too: the summer fling she had with Delilah's boyfriend. And more than anything, Bo wants answers and she wants them now. Something happened to their mothers and the townsfolk know what it was. She’s sure of it.


"Nightbirds" - Kate J. Armstrong


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

The Nightbirds are Simta’s best kept secret. Teenage girls from the Great Houses with magic coursing through their veins, the Nightbirds have the unique ability to gift their magic to others with a kiss. Magic—especially the magic of women—is outlawed and the city’s religious sects would see them burned if discovered. But protected by the Great Houses, the Nightbirds are safe well-guarded treasures.

As this Season’s Nightbirds, Matilde, Aesa, and Sayer spend their nights bestowing their unique brands of magic to well-paying clients. Once their Season is through, they're each meant to marry a Great House lord and become mothers to the next generation of Nightbirds before their powers fade away. But Matilde, Aesa, and Sayer have other plans. They know their lives as Nightbirds aren't just temporary, but a complete lie and yearn for something more.

When they discover that there are other girls like them and that their magic is more than they were ever told, they see the carefully crafted Nightbird system for what it is: a way to keep them in their place, first as daughters and then as wives. Now they must make a choice—to stay in their gilded cage or to remake the city that put them there in the first place.


"Immortality. A Love Story" - Dana Schwartz


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Fikcja historyczna


Opis od wydawcy:

Hazel Sinnett is alone and half-convinced the events of the year before—the immortality, Beecham’s vial—were a figment of her imagination. She doesn’t even know whether Jack is alive or dead. All she can really do now is treat patients and maintain Hawthornden Castle as it starts to decay around her.

When saving a life leads to her arrest, Hazel seems doomed to rot in prison until a message intervenes: She has been specifically requested to be the personal physician of Princess Charlotte, the sickly daughter of King George IV. Soon Hazel is dragged into the glamor and romance of a court where everyone has something to hide, especially the enigmatic, brilliant members of a social club known as the Companions to the Death.

As Hazel’s work entangles her more and more with the British court, she realizes that her own future as a surgeon isn't the only thing at stake. Malicious forces are at work in the monarchy, and Hazel may be the only one capable of setting things right.


"The Crane Husband" - Kelly Barnhill


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

A fifteen-year-old teenager is the backbone of her small Midwestern family, budgeting the household finances and raising her younger brother while her mom, a talented artist, weaves beautiful tapestries. For six years, it’s been just the three of them—her mom has brought home guests at times, but none have ever stayed.

Yet when her mom brings home a six-foot tall crane with a menacing air, the girl is powerless to prevent her mom letting the intruder into her heart, and her children’s lives. Utterly enchanted and numb to his sharp edges, her mom abandons the world around her to weave the masterpiece the crane demands.e


"The Magician's Daughter" - H.G. Parry


Data premiery: 21.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

It is 1912, and for the last seventy years magic has all but disappeared from the world. Yet magic is all Biddy has ever known.

Orphaned in a shipwreck as a baby, Biddy grew up on Hy-Brasil, a legendary island off the coast of Ireland hidden by magic and glimpsed by rare travelers who return with stories of wild black rabbits and a lone magician in a castle. To Biddy, the island is her home, a place of ancient trees and sea-salt air and mysteries, and the magician, Rowan, is her guardian. She loves both, but as her seventeenth birthday approaches, she is stifled by her solitude and frustrated by Rowan’s refusal to let her leave. He himself leaves almost every night, transforming into a raven and flying to the mainland, and never tells her where or why he goes.

One night, Rowan fails to come home from his mysterious travels. When Biddy ventures into his nightmares to rescue him, she learns not only where he goes every night, but the terrible things that happened in the last days of magic that caused Rowan to flee to Hy-Brasil. Rowan has powerful enemies who threaten the safety of the island. Biddy’s determination to protect her home and her guardian takes her away from the safety of Hy-Brasil, to the poorhouses of Whitechapel, a secret castle beneath London streets, the ruins of an ancient civilization, and finally to a desperate chance to restore lost magic. But the closer she comes to answers, the more she comes to question everything she has ever believed about Rowan, her origins, and the cost of bringing magic back into the world.


"The Grief Nurse" - Angie Spoto


Data premiery: 09.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

Lynx is a Grief Nurse. Kept by the Asters, a wealthy, influential family, to ensure they’re never troubled by negative emotions, she knows no other life.

When news arrives that the Asters’ eldest son is dead, Lynx does what she can to alleviate their Sorrow. As guests flock to the Asters’ private island for the wake, bringing their own secrets, lies and grief, tensions rise.

Then the bodies start to pile up.


"Such Pretty Flowers" - K.L. Cerra


Data premiery: 07.02.2023

Gatunek: Horror


Opis od wydawcy:

It was the last message Holly received from her brother, Dane, before he was found cleaved open in his fiancée’s lavish Savannah townhouse. Police ruled his death a suicide sparked by psychosis, but Holly can’t shake the idea that something else must have happened... Something involving another message he sent that night, the one that mentioned a “game” his fiancée, Maura, wanted to play…

Determined to discover the truth, Holly begins to stalk Maura—a magnetic, black-eyed florist with a penchant for carnivorous plants. But what begins as an investigation quickly veers into a darker fixation, one that lures Holly into the depths of Maura’s world: Savannah high society, eerie black roses, and a whisper of something more sinister. Soon, Holly is feeling a dark attraction to the one woman she shouldn’t trust. As Holly falls deeper for Maura and her secrets, she’s left with only one choice: find out what happened to Dane... before she meets the same fate.


"Revelle" - Lyssa Mia Smith


Data premiery: 14.02.2023

Gatunek: Fantastyka


Opis od wydawcy:

On the island of Charmant, magic flows like bootlegged champagne, and fantasies can be bought for the price of a gemstone.

Luxe Revelle, star of her family’s fantastical show, knows the splendor is just an illusion. With Prohibition threatening their livelihood, her family struggles to make a living, watering down champagne and patching holes in their sequined costumes. So when the son of Charmant’s wealthiest family makes her an offer—everything the Revelles need to stay in business, in exchange for posing as his girl and helping him become mayor—she can’t refuse.

The moment Jamison Port sets foot in Charmant, he can’t shake the feeling of familiarity. An orphan with as few memories as gemstones, he’s desperate to learn what happened to his parents. But as he delves into the island’s secrets, he risks angering the wrong person and discovering a truth that just might break his heart.

When Luxe and Jamison accidentally meet, the sparks that fly are more than her magical enchantments. But keeping secrets from powerful people is a dangerous game . . . one that could destroy them both.


"The Severed Thread" - Leslie Vedder


Data premiery: 07.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Fi has awakened the sleeping prince, but the battle for Andar is far from over. The Spindle Witch, the Witch Hunters, and Fi’s own Butterfly Curse all stand between them and happily ever after.

Shane has her partner’s back. But she’s in for the fight of her life against Red, the right hand of the Spindle Witch who she’s also, foolishly, hellbent on saving.

Briar Rose would do anything to restore his kingdom. But there’s a darkness creeping inside him—a sinister bond to the Spindle Witch he can’t escape.

All hopes of restoring Andar rest on deciphering a mysterious book code, finding the hidden city of the last Witches, and uncovering a secret lost for centuries—one that just might hold the key to the Spindle Witch’s defeat. If they can all survive that long…


"A Day of Fallen Night" - Samantha Shannon


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Tunuva Melim is a sister of the Priory. For fifty years, she has trained to slay wyrms – but none have appeared since the Nameless One, and the younger generation is starting to question the Priory's purpose.

To the north, in the Queendom of Inys, Sabran the Ambitious has married the new King of Hróth, narrowly saving both realms from ruin. Their daughter, Glorian, trails in their shadow – exactly where she wants to be.

The dragons of the East have slept for centuries. Dumai has spent her life in a Seiikinese mountain temple, trying to wake the gods from their long slumber. Now someone from her mother's past is coming to upend her fate.

When the Dreadmount erupts, bringing with it an age of terror and violence, these women must find the strength to protect humankind from a devastating threat.


"Last Violent Call" - Chloe Gong


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

From #1 New York Times bestselling author Chloe Gong comes two captivating new novellas surrounding the events of Foul Lady Fortune!


"The Adventures of Amina Al-Sirafi" - Shannon Chakraborty


Data premiery: 28.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Amina al-Sirafi should be content. After a storied and scandalous career as one of the Indian Ocean’s most notorious pirates, she’s survived backstabbing rogues, vengeful merchant princes, several husbands, and one actual demon to retire peacefully with her family to a life of piety, motherhood, and absolutely nothing that hints of the supernatural.

But when she’s tracked down by the obscenely wealthy mother of a former crewman, she’s offered a job no bandit could refuse: retrieve her comrade’s kidnapped daughter for a kingly sum. The chance to have one last adventure with her crew, do right by an old friend, and win a fortune that will secure her family’s future forever? It seems like such an obvious choice that it must be God’s will.

Yet the deeper Amina dives, the more it becomes alarmingly clear there’s more to this job, and the girl’s disappearance, than she was led to believe. For there’s always risk in wanting to become a legend, to seize one last chance at glory, to savor just a bit more power…and the price might be your very soul.


"These Infinite Threads" - Tahereh Mafi


Data premiery: 07.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

With the heat of a kiss, the walls between Alizeh, the long-lost heir to an ancient Jinn kingdom, and Kamran, the crown prince of the Ardunian empire, have crumbled. And so have both of their lives.

Kamran’s grandfather, the king of Ardunia, lays dead, the terrible secret of his deal with the devil exposed to the world. Cyrus, the mysterious copper-haired royal, has stolen Alizeh away to Tulan, the neighboring kingdom where he rules. Cyrus has made his own deal with the devil—one that would require Alizeh to betray her feelings for Kamran if she’s to reclaim the Jinn throne.

Alizeh wants nothing to do with Cyrus, or his deal with Iblees. But with no means of escaping Tulan, and with the tantalizing promise of fulfilling her destiny as the heir to the Jinn, she’s forced to wonder whether she can set aside her emotions—and finally become the queen her people need.

Kamran, meanwhile, is picking up the pieces of his broken kingdom. Facing betrayal at every turn, all he knows for certain is that he must go to Tulan to avenge his grandfather. He can only hope that Alizeh will be waiting for him there—and that she’s not yet become queen of Tulan.


"Weyward" - Emilia Hart


Data premiery: 02.02.2023

Gatunek: Fikcja historyczna


Opis od wydawcy:

‘I had nature in my heart, she said. Like she did, and her mother before her. There was something about us – the Weyward women – that bonded us more tightly with the natural world.

We can feel it, she said, the same way we feel rage, sorrow or joy.’

In 2019, Kate flees an abusive relationship in London for Crows Beck, a remote Cumbrian village. Her destination is Weyward Cottage, inherited from her great Aunt Violet, an eccentric entomologist.

As Kate struggles with the trauma of her past, she uncovers a secret about the women in her family. A secret dating back to 1619, when her ancestor Altha Weyward was put on trial for witchcraft…

Weyward is a stunning debut novel about gender and control – about the long echoes of male violence through the centuries. But more than that, it is a celebration of nature, female power and breaking free.


"Seven Faceless Saints" - M.K. Lobb


Data premiery: 07.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

In the city of Ombrazia, saints and their disciples rule with terrifying and unjust power, playing favorites while the unfavored struggle to survive.

After her father’s murder at the hands of the Ombrazian military, Rossana Lacertosa is willing to do whatever it takes to dismantle the corrupt system—tapping into her powers as a disciple of Patience, joining the rebellion, and facing the boy who broke her heart. As the youngest captain in the history of Palazzo security, Damian Venturi is expected to be ruthless and strong, and to serve the saints with unquestioning devotion. But three years spent fighting in a never-ending war have left him with deeper scars than he wants to admit… and a fear of confronting the girl he left behind.

Now a murderer stalks Ombrazia’s citizens. As the body count climbs, the Palazzo is all too happy to look the other way—that is, until a disciple becomes the newest victim. With every lead turning into a dead end, Damian and Roz must team up to find the killer, even if it means digging up buried emotions. As they dive into the underbelly of Ombrazia, the pair will discover something more sinister—and far less holy. With darkness closing in and time running out, will they be able to save the city from an evil so powerful that it threatens to destroy everything in its path?


"Symphony for a Deadly Throne" - E.J. Mellow


Data premiery: 14.02.2023

Gatunek: Fantasy


Opis od wydawcy:

Within the world of Aadilor sits the hidden Thief Kingdom, a land overflowing with magic and mayhem. There the Mousai, a trio of deadly sorceresses, serve the reclusive Thief King, delivering punishment and pleasure to the masses.

Arabessa Bassette is the leader of the Mousai, conducting their powerful gifts with unyielding precision. But behind her mask of control burns a desire to forge her own path—along with a tumultuous relationship with Zimri D’Enieu, her father’s right hand and the man who’s held her heart since they were children. When an unexpected invitation to vie for the Thief King’s throne pulls her into a deadly competition, Arabessa’s composure cracks as she finds herself with an impossible choice—give up her greatest love or her greatest ambition.

But sacrifices loom large in the Thief Kingdom, for the quest for power always comes at a price. With her and Zimri’s future hanging in the balance, Arabessa must decide if she’s willing to pay it.

Welcome to the world of Aadilor, where love is found between cracks and the most mesmerizing symphonies carry lethal notes. Dare to play?

Komentarze

Popularne posty